Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Jaki silnik zamiast AWX?


spiidy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam u siebie w B6 silnik awx , planuje wsadzic inny i tu moje pytanie czy duzy problem był by z wsadzeniem np arl-a ? ma on 150 oni.. lub 140to konne 2.0 z nowszego wypustu po zlikwidowaniu tej wady czy wsadzić znów awx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wsadzić ARL ASZ AVF,będzie najprosciej.

BPW 140 km tez jest szansa ze by podszedł tylko ma miskę olejowa troszkę inna nie wiem czy nie zapierała by o sanki z tym ze bpw ma wadliwy naped walkow mimo ze jest juz na kolech zebatych to i tak sie to sypie.

Przy montazu ASZ trzeba uwazac na podstawe filtra to sa dwa rodzaje i jedna nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARL to czasem nie leży poprzecznie :mysli: jak by było tak pieknie to juz by pewnie nie jeden wsadzał ARL zamiast modzić AWXa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam u siebie w B6 silnik awx , planuje wsadzic inny i tu moje pytanie czy duzy problem był by z wsadzeniem np arl-a ? ma on 150 oni.. lub 140to konne 2.0 z nowszego wypustu po zlikwidowaniu tej wady czy wsadzić znów awx?

dlaczego chcesz włożyć inny silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem czemu chcesz zmienić silnik na inny przecież awx i avf to najlepsze silniczki a jeśli chcesz podkręcić moc(bo widze że interesuje cie 140 i 150 KM silnik) to akurat te silniki są do tego idealnie stworzone(wzmocniony wał korbowy,dodatkowe otwory w bloku,mocne sprzegiełko) więc radze nie kombinować tylko ładuj ten sam silniczek jaki miałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat załozylem własnie poto zeby dowiedziec się czy jest sens zmieniać na inny ale

nie rozumiem czemu chcesz zmienić silnik na inny przecież awx i avf to najlepsze silniczki a jeśli chcesz podkręcić moc(bo widze że interesuje cie 140 i 150 KM silnik) to akurat te silniki są do tego idealnie stworzone(wzmocniony wał korbowy,dodatkowe otwory w bloku,mocne sprzegiełko) więc radze nie kombinować tylko ładuj ten sam silniczek jaki miałeś.

ta wypowiedź mi wystarczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awx i avf to takie same silniki, rodzaj rolki napinającej zależy od daty wypustu auta (jeżeli mnie pamięć nie myli pod koniec 2002)

a co do skrzyni 5 to nie wiem ale sprzęgło z awx 5 biegowe ma wymiar 228 mm a z avf 240 mm ale tu niech się mądrzejsi wypowiedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hydronapinacza. ! Nie słuchaj głupot. AWX też nie ma hydronapinacza ale dopiero od 2003 roku. Ja bym brał AWX bez hydronapinacza z minimum 2003 roku i robił program. Będziesz zadowolony! Jesli chcesz ARL to załóż AWX i pomki z ARL o oznaczeniu AL. Arl jest poprzeczny a nie wzdłużny i może być niezła rzeźba. Turbiny są na rynku jeszcze wydajniejsze od arlowskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...