Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ATJ] Samopoziomowanie ksenonów nie działa


ra.vi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ostatnio zauwazyłem że nie działa mi samopoziomowanie ksenonów, podpoiołem vaga i 2 błedy:

00776 - Level Control System Sensor: Left Front (G78)

31-00 - Open or Short to Ground

00774 - Level Control System Sensor: Left Rear (G76)

31-00 - Open or Short to Ground

Dzisiaj pobawiłem sie vagiem, napiecie na tych czujnikach wynoso 0,02V czyli prawie nic <w jakich granicach powinno sie zawierac?

test poziomowania przeszedłem i swiatło podnosi sie jak i opada. po dłuższej zabawie pojawił sie trzeci bład:< którego notabene nie rozumiem?>

3 Faults Found:

01539 - Headlights Not Adjusted

35-00 - -

00776 - Level Control System Sensor: Left Front (G78)

31-00 - Open or Short to Ground

00774 - Level Control System Sensor: Left Rear (G76)

31-00 - Open or Short to Ground

Aha fis nic nie wyswietla zero błedów, może bezpiecznik nie jest wpiety, który to bo rozszyfrowac nie mogłem?!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra

nie miałem dzisiaj zbytnio czasu to zobaczyłem tylko że ramie przedniego czujnika jest skierowane do zderzaka. Na zdjęciu na tym forum chyba widziałem iż prawidłowo winno byc one skierowane w kierunku tylnej osi?!

wiec chyba przy wymianie wachaczy przez poprzedniego własciciela źle czujniki zamontowano?!

Prosłbym o jakieś zdjęcie jak o ma byc prawidlowo zainstalowane

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie sadze ze jest źle czujnik zamontowany u mnie tez ramie jest skierowane w stronę zderzaka a miałem taki sam błąd jak tu przedstawiasz jednak u mnie padł na szczęście tylko przedni czujnik poziomowania ksenonów po wymianie na nowy (ASO 260zl) problem znikną ale dziwne ze od razu by ci padly oba czujniki :mysli: posprawdzaj może najpierw wtyczki i połączenia przewodów może się coś gdzieś wypięło albo przetarł któryś z przewodów a tym trzecim błędem na razie się nie przejmuj bo to mówi o tym ze światła są niedopasowane czyli pracują w trybie awaryjnym ponieważ nie działają czujniki poziomowania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje troche

co odpowiada za samopoziomowanie w B5/

Ja kupiłem autko, działa tylko w prawej lampie. w lewej nie.

czy vag wskaze źródło braku reakcji?

dodam tylko ze mam napęd q.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś rozebrałem lampę i okazało się że silniczek jest ok. Natomiast wyłamany jest ten bolec zielony co wychodzi z silniczka. I dodatkowo chyba trochę gniazdo gdzie wchodzi silniczek jest pokruszona bo silniczek nie ma o co się trzymać. Niebawem zabieram lampę do domu i spróbuję to posklejać, ewentualnie zawiozę do pospawania jeśli się da wogóle. Można rozebrać lampę, żeby tam dojść lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...