Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Jak ładować akumulator z klemami?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ładować aku przy podłączoym aku do kabli z auta? czy zdjac klemy?( zrobił sie slabszy i chciałbym go podladowac) :cool1:

pozdrawiam ;)

Opublikowano

Nie widzę przeciwwskazań.

Opublikowano

przed ładowaniem sprawdź poziom elektrolitu w aku, a podczas ładowania zostaw delikatnie dokręcone korki

Opublikowano

a jeśli jest bezobsługowy? :kox:

Opublikowano

to nie ma korków :naughty:

Opublikowano

Są, ale zaklejone...

Opublikowano

no to czyli ja mam bezobsługowy :wallbash: a ja chciałem na siłe otworzyć :decayed: ja jak ładowałem to całkiem go wydarłem i ładowałem w garażu :rolleyes:

Opublikowano

no to czyli ja mam bezobsługowy :wallbash: a ja chciałem na siłe otworzyć :decayed: ja jak ładowałem to całkiem go wydarłem i ładowałem w garażu :rolleyes:

Człowiek uczy się na błędach :wink4:

Opublikowano

no to czyli ja mam bezobsługowy :wallbash: a ja chciałem na siłe otworzyć :decayed: ja jak ładowałem to całkiem go wydarłem i ładowałem w garażu :rolleyes:

Człowiek uczy się na błędach :wink4:

dobrze że odpuściłem i nie darłem na siłe :decayed:

Opublikowano

kolego ja sciagam kleme minusowa poniewasz spotykalem sie z przypadkami ze immo sie zawieszal po ladowaniu z zalozonymi klemami wiec duzo roboty niema a mozna sobie problemow odjac :hi:

Opublikowano

Mase odłączasz?

Pierwsze słyszę aby w obwodach odłączać masę zamiast plusa :shocked:

Nie spotkałem się również z dziwnym zachowaniem urządzeń w aucie i nie widzę podstawy do tego, chyba że masz jakiś zryty prostownik jedno połówkowy który wprowadza masę tętnień, ale takim czymś ładuje się ciągniki a nie samochody.

Opublikowano

a skad wiesz kolego czym laduje nasz kolega z forum :mysli: zawsze sciaga sie mase od 9lat jestem elektrykiem wiec chyba wiem co mowie :tongue4:

Opublikowano

kolega PiterA4 ma racje z tą masą :good:. Tak samo trzy wyciąganiu aku pierwsza odpina się masę dlatego że, podczas zdejmowania klemy plus jako pierwszej przeskakuje iskra co może spowodować awarie kompa i wtedy może być smutno.

jeżeli się mylę to poprawiajcie.

pozdrawiam

Opublikowano

racja jak sie np sciaga poduche to do bezpieczenstwa sciaga sie kleme minusowa nigdy plusowa :good:

Opublikowano

eee jak ściągnę klemę minus i założę, to iskra nie przeskoczy, a jak zdejmę plusową to przeskoczy? :D

co za bzdury wygadujecie, wszystkie przekaźniki w aucie też załączają urządzenia do plusa zamiast do masy? :wallbash:

Opublikowano

przecież iskra przeskakuje w skutek przepływu prądu więc czy zakładasz pierwszego plusa czy minusa i tak przeskoczy :tongue4:.

Opublikowano

po prostu fizyka

urządzenia podłączane do aku (np. przetwornica napięcia, czy kable rozruchowe) też trzeba podpinać najpierw do masy a później do plusa, bo jak złapie masę z obudowy czy z czegoś innego, to prąd przejdzie (jak pierw plus podłączymy) i coś może się zjarać

Opublikowano

Przeiciez prąd płynie "od minusa do plusa" wiec odlaczajac najpierw minus zyskujesz komfort ze nie zrobisz sobie zwarcia odlaczajac plus (i np dotykajac karoserii). To ze prad plynie z + do - jest tylko umownym twierdzeniem, poczytajcie co poniektorzy chociaz wikipedie...

karbonek a to ze przy sciaganiu plusa przeskakuje CI iskra jest najlepszym przykladem ze prad plynie od minusa (dociera do Twojej strony dodatniej i przeskakuje wskutek rozłączania/niedokładnego przepływu). Co miałes z fizyki :polew: :gwizdanie:

Opublikowano

Przeiciez prąd płynie "od minusa do plusa" wiec odlaczajac najpierw minus zyskujesz komfort ze nie zrobisz sobie zwarcia odlaczajac plus (i np dotykajac karoserii). To ze prad plynie z + do - jest tylko umownym twierdzeniem, poczytajcie co poniektorzy chociaz wikipedie...

karbonek a to ze przy sciaganiu plusa przeskakuje CI iskra jest najlepszym przykladem ze prad plynie od minusa (dociera do Twojej strony dodatniej i przeskakuje wskutek rozłączania/niedokładnego przepływu). Co miałes z fizyki :polew: :gwizdanie:

Si :good:

Osobiście zawsze masę odłączam jako pierwszą, po to żeby mi nic nie iskrzyło niepotrzebnie :decayed:

Opublikowano

chyba pale :polew: ale robcie jak chcecie jeden plus bedzie dlanas bo dasz nowy watek jak wymienic ecu lub immo :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.