Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Adaptacja nowego modułu komfortu


kenijczyk30

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem: zmuszony byłem wymienić moduł komfortu (stary został zalany); po wymianie nie działa mi pilot, zamykam kluczykiem a tylne drzwi muszę blokować, spróbowałem adaptacji kluczyków:

Zbierz wszystkie piloty zdalnego sterowania jakie chcesz zaprogramować. Jeden z kluczyków pojazdu umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON. Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:

[Wybór]

[46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]

[Adaptacja - 10]

Wybierz kanał "01" (w niektórych modelach AUDI może to być kanał "21")

[Odczytaj]

W polu "Wartość zapisana" powinna pojawić się liczba aktualnie zaprogramowanych pilotów.

W polu "Nowa wartość" wpisz łączną ilość pilotów (max. 4) jakie chcesz dopasować do sterownika (łącznie z działającymi już pilotami).

[Testuj]

Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość.

[Zapisz]

Teraz masz ok. 15 sekund na dopasowanie wszystkich pilotów zdalnego sterowania. Naciskaj i przytrzymuj (przez min. 1 sekundę) - po kolei w każdym pilocie przeznaczonym do zakodowania - przycisk UNLOCK (otwieranie).

do momentu zapisania jest ok ale gdy próbuję zapisać zmianę w górnych okienkach pojawia się: ERROR, NOT AVAILABLE

Proszę o pomoc jak przywrócić działanie pilota i centralnego zamka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na początek spróbuj najprostszego sposobu:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=67164.msg1614683#msg1614683

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już przerabiałem, nie zacząłem od vaga ale teraz i nim nie mogę[br]Dopisany: 02 Październik 2010, 15:39_________________________________________________hmm jeden kolega miał rację należy adaptację kluczyków robić przy zamkniętych drzwiach, pilot kluczyka działa ale pozostał jeden problem zamyka mi jedynie przednie drzwi a tylne pozostają otwarte.????? Skąd taki objaw - jak nie działał pilot to kluczyk zamykał tylko przednie drzwi a tylne musiałem blokować teraz już działa pilot ale w dalszym ciągu zamykane są tylko przednie więc zamek centralny nie działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już przerabiałem, nie zacząłem od vaga ale teraz i nim nie mogę[br]Dopisany: 02 Październik 2010, 15:39_________________________________________________hmm jeden kolega miał rację należy adaptację kluczyków robić przy zamkniętych drzwiach, pilot kluczyka działa ale pozostał jeden problem zamyka mi jedynie przednie drzwi a tylne pozostają otwarte.????? Skąd taki objaw - jak nie działał pilot to kluczyk zamykał tylko przednie drzwi a tylne musiałem blokować teraz już działa pilot ale w dalszym ciągu zamykane są tylko przednie więc zamek centralny nie działa prawidłowo.

modul nie dziala prawidlowo lub brak prawidlowego kontaktu ze zlaczek modulu komfortu.

modul dziala na takiej zasadzie ze pilot albo steruje wszystkimi drzwiami albo wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, ze kazdymi drzwiami komfort steruje indywidualnie, wiec skoro nie dzialaja dane drzwi tzn ze:

- nie wychodzi sygnal z komfortu (jakies problemy na plycie elektroniki komfrotu,zasniedziale konektory modulu lub zlaczki do niego podpinanej)

- ginie po drodze (przerwana gdzies wiazka )

- nie dociera do drzwi (uszkodzona lub niepodpieta wiazka slupek drzwi)

- uszkodzony modul zamka w drzwiach.

a tak wogole, - sprawdzales bledy VAG-iem? :cool1:

- sprawdzales czy zamykanie przyciskiem kolo klamki rygluje - otwiera drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...