Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BKE] Dziwny dźwiek przy ruszaniu


maar79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki o to problem w moim B7 1.9TDI . Przy ruszaniu przy wolnym puszczaniu sprzęgła i wciskaniu gazu na jedynce dochodzą jakby z silnika lub spod niego dziwne dźwieki (dźwiek można porównać do kręcenie silnika rozrusznikiem). Trwa to do momentu całkowitego wysprzęglenia i mocniejszego dodania gazu.

Nie ma to miejsca wcale gdy bardziej energicznie puszcze sprzegło i dodam gazu. Sprzegło sprawdzałem róznymi metodami (np na piatce przy zaciagnietym recznym, i przy jeździe na samym pólsprzegle i wszystko wskazuje ze jest ono ok. Biegi tez wchodzą dobrze. Ma ktos moze pomysł co to moze być???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam podobny problem piszczy coś przy ruszaniu jakby pasek? a może sprzęgło się ślizga? też nie wiem o co chodzi

bo poza tym auto jeździ normalnie bez zastrzeżeń z wyjątkiem tego piszczenia przy ruszaniu :wallbash:może ktoś ma jakiś pomysł co to może być. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem mówią ze to moze jakieś łożysko oporowe na sprzęgle :wallbash: [br]Dopisany: 18 Październik 2010, 20:37_________________________________________________maar79 a ty już zrobiłeś te brzęczenie w swojej niuni :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie w B7 też jest podobny dźwięk! Ale nie zawsze, tylko czasem przy ruszaniu słyszę jakby świst - ciężko opisać ten dźwięk, trochę taki jak wydają turbiny w sportowych autach jak im sie odejmie gazu! Ale rusza bez zarzutu, bez drgań ani szarpnięć! Trochę dziwne z tym dwumasem bo nie ma żadnych innych objawów że się kończy! Kierownica nie drży, pedały i lewarek są bez zarzutu! Robiliście już coś z tym? Macie jakieś diagnozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie w B7 też jest podobny dźwięk! Ale nie zawsze, tylko czasem przy ruszaniu słyszę jakby świst - ciężko opisać ten dźwięk, trochę taki jak wydają turbiny w sportowych autach jak im sie odejmie gazu! Ale rusza bez zarzutu, bez drgań ani szarpnięć! Trochę dziwne z tym dwumasem bo nie ma żadnych innych objawów że się kończy! Kierownica nie drży, pedały i lewarek są bez zarzutu! Robiliście już coś z tym? Macie jakieś diagnozy?

Jeździj i się nie przejmuj tym mi już przeszedł ten świst :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta, ale może ktoś już doszedł co to za dziwny świst podczas puszczania sprzęgła? U mnie też to słychać od jakiegoś czasu, szczególnie jak ruszam pod górkę albo pod krawężnik podjeżdżam na półsprzęgle. Taki krótki świst słychać też jak zredukuję bieg na 3 albo na 2 i puszczam sprzęgło a auto zaczyna hamować silnikiem. Może któryś z kolegów już to robił u siebie?[br]Dopisany: 26 Grudzień 2011, 21:54_________________________________________________Tak myślę, czy to przypadkiem nie może być łożysko igiełkowe na wale w które wchodzi wałek sprzęgłowy ze skrzyni.. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki sam problem i moj mechanik mówi ze na 99 % łożysko oporowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki sam problem i moj mechanik mówi ze na 99 % łożysko oporowe

Jak zrobisz to daj znać czy pomogło.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę sie do teamtu. W moim AVF jest tak ze jesli samochód postoi ok 3 dni bez odpalania to przy ruszaniu słychac pisk im samochod stoi dłużej tym pisk jest głośniejszy. Np wczoraj po tygodniu odpaliłem auto pisk przy pierwszym ruszaniu był naprawde głosny..... im samochod jest bardziej rozgrzany tym pisk jest cichszy jesli jezdze samochodem codziennie nic nie słychac. Pisk jest dokładnie w momencie zasprzeglania sprzegła

Ma ktos jakies pomysły rady :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobny dźwięk i samo przeszło. Ja to słyszałem szczególnie jak podjężdzałem pod krawężnik. Ale samo przeszło, także może u Ciebie też przejdzie (też mam 1.9 BKE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie na przestrzeni ok 0,5 roku jest to coraz bardziej słyszalne ...... do tego sprzegło bierze wyzej niz wczesniej i krucej niz wczesniej tzn moment zasprzeglania jest duzo krótszy niz wczesniej wiec to chyba sprzegło. Moze ktos opisac jak wyczuć czy dwumas jest do wymiany czy tylko sama tarcza ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie na przestrzeni ok 0,5 roku jest to coraz bardziej słyszalne ...... do tego sprzegło bierze wyzej niz wczesniej i krucej niz wczesniej tzn moment zasprzeglania jest duzo krótszy niz wczesniej wiec to chyba sprzegło. Moze ktos opisac jak wyczuć czy dwumas jest do wymiany czy tylko sama tarcza ????

No właśnie też mam wrażenie, jakoby sprzęgło brało wyżej niż powinno. Samo sprzęgło to chyba nie duży koszt. Czy ktoś doświadczony może poradzić jak sprawdzić samemu: 1)czy sprzęgło jest ok ? 2)czy dwumas jest ok ?. Chodzi i o to żeby sprawdzić niezależnie te dwie rzeczy ?

Warto wymieniać samo sprzęgło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...