[B4 Cabrio ADR] -brak mocy,duże spalanie

drboom

Witam! Mam nastepujacy problem mam silnik ADR silnik przy energicznym przyspieszaniu nie ma mocy tak jak by silnik zastanawial sie co ma zrobic tak jak by byla wielka "turbodziura " okazalo sie jeszcze ze auto na trasie przy predkosci 120 kmh spala ponad 10 litrow benzyny to nie jest normalne jesli jedzie sie ze stala predkoscia bez szarpania,czy ktos z was mial lub ma taki problem z ADR-em?? Bede wdzieczny za podpowiedzi!

Może tutaj czegoś się dowiesz

Najprościej będzie podłączyć się pod VAG'a. Jeśli będą usterki to pokaże. Wtedy będziesz wiedział,na co zwrócić uwagę.

W linku powyżej podanym przez cayenne jest info że "Spalanie za wysokie. Podepnij VAGa ale zanim to jeszcze posprawdzaj czy nie ma anomali np. w postaci niewłaściwej temperatury czy też duszącego smrodku z rury etc.." i "albo katalizator zapchany, tak jak kolega wyżej zasugerował - sprawdzić przez węch.." Jak sprawdzić czy katalizator jest zapchany?? VAG nic nie pokazuje.[br]Dopisany: 21 Wrzesień 2007, 13:54 _________________________________________________Sorry :), przeczytałem drugi link i wszystko jasne.

Brzęczenia brak, spalanie porównując do klubowiczów większe od średniej. Ale przy zimnym silniku w rury wydostaje sie bardzo nieprzyjemny intensywny zapach spalin. Po rozgrzaniu wszystko jakby sie normowało. Czy ten zapach spalin na ssaniu może świadczyć o wadzie katalizatora?

A co myślałeś,że lawendą będzie niosło po okolicy? :D Jeśli auto nie zamula,nic nie lata,to wskazuje na to,że jest ok. Uwierz mi da się odczuć zniszczony katalizator.