Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Walka z dopalaczami - Wasze zdanie


Hugo

Czy jesteś za likwidacją doplaczy ??  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za likwidacją doplaczy ??



Rekomendowane odpowiedzi

To nie kwestia uznania wszystkiego za względne, ale rozbieżności w poglądach ludzi. Mogę powiedzieć, że "zło nie istnieje", albo nazwać coś dobrem, co dla Ciebie będzie nie do przyjęcia. Wszystko podług woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia uznania wszystkiego za względne, ale rozbieżności w poglądach ludzi. Mogę powiedzieć, że "zło nie istnieje", albo nazwać coś dobrem, co dla Ciebie będzie nie do przyjęcia. Wszystko podług woli.

Ale to co właśnie napisałeś dowodzi względności. Owszem poglądy można mieć różne ale jest zbiór zasad uniwersalnych które niezależnie od miejsca na ziemi są dokładnie takie same. Każda z wielkich religii tego świata nie pozostawia cienia wątpliwości czym jest na przykład kradzież, zabójstwo czy cudzołóstwo. Tak samo jak nie znajdziesz zdrowego na umyśle człowieka, który ci powie, że narkotyki to dobro. Chodzi mi o to, że są wartości z którymi się nie dyskutuje.

Reszta którą można uznać faktycznie za względną nie ma większego znaczenia w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwestia uznania wszystkiego za względne, ale rozbieżności w poglądach ludzi. Mogę powiedzieć, że "zło nie istnieje", albo nazwać coś dobrem, co dla Ciebie będzie nie do przyjęcia. Wszystko podług woli.

Ale to co właśnie napisałeś dowodzi względności. Owszem poglądy można mieć różne ale jest zbiór zasad uniwersalnych które niezależnie od miejsca na ziemi są dokładnie takie same. Każda z wielkich religii tego świata nie pozostawia cienia wątpliwości czym jest na przykład kradzież, zabójstwo czy cudzołóstwo. Tak samo jak nie znajdziesz zdrowego na umyśle człowieka, który ci powie, że narkotyki to dobro. Chodzi mi o to, że są wartości z którymi się nie dyskutuje.

Reszta którą można uznać faktycznie za względną nie ma większego znaczenia w życiu.

A jeśli ukradniesz pieniądze złodziejowi lub handlarzowi narkotyków. Zabijesz gwałciciela dzieci. Też nazwiesz złem?

Wszystkie religie też mogę nazwać złem, bo służą głównie władzy i kontroli społeczeństwa. Narkotyki również mogą otworzyć umysł na na inną percepcję. Popatrz np na Indian amerykańskich, których większość rytuałów religijnych opiera się na zażywaniu narkotyków.

Ja bym tego nie postrzegał w kwestiach moralnych, bo ten cały "król dopalaczy" nie ma takich oporów sprzedając to i swoich klientów nazywając "debilami".

Dla mnie dopalacze nie są złe ani dobre, po prosty są. Sprzedaje się je na granicy prawa, więc nie widzę powodu dlaczego rząd nie ma użyć takiej samej metody. Nie widzę nic złego w zażywaniu ich choć sam tego nie potrzebuję, żeby się dobrze bawić lub czuć, bo z tego wyrosłem.

Uważam, że legalność też przyciąga. Nie trzeba się z tym kryć i umawiać z podejrzanymi typami, żeby skołować "stuff". Nie ma w tym żadnej różnicy między zakazanymi narkotykami tak jak napisałem wcześniej. Powoduje patologię i brak akceptacji społecznej popartej strachem, podjudzanym przez media.

Nie są też znane długoterminowe konsekwencje ich brania w przeciwieństwie do papierosów i alkoholu - to podstawowa różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos chce to kupuje, jak nie to nie, dziwne jest patrzenie ludzi w polsce, jakos od lat holandia ma wszystko legalne i przestepczosc jest mniejsza niz w pl no i ludzie tez sa normalni wiec dla mnie to dziwne ale taka jest polska... dziwna :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie narkotyki powinny zostać zdekryminalizowane. Prohibicja na cokolwiek powinna zostać zniesiona. Prohibicja tylko napędza czarny rynek, zorganizowaną przestępczość i bogacenie się mafii.

Wszystkie przykłady krajów, które poszły drogą nawet częściowej legalizacji narkotyków (portugalia, holandia, szwajcaria, czechy) pokazują, że spożycie spadło, z ulic zniknęli dealerzy a liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniami również spadła.

Bardzo polecam poniższe 3 filmy. Obejrzyjcie je w całości. Emerytowany policjant z USA, pracujący ponad 14 lat w wydziale antynarkotykowym opowiada o tym do czego tak na prawdę doprowadziła prohibicja narkotykowa i dlaczego teraz stoi na czele organizacji lobbującej za legalizacją narkotyków w USA.

Jack Cole o narkotykach (1/3)

Jack Cole o narkotykach (2/3)

Jack Cole o narkotykach (3/3)

Oczywiście zgadzam się z tym, że sprzedaż tego rodzaju substancji powinna być dozwolona tylko osobom pełnoletnim bo tylko w ten sposób można przyjąć, że wybór co do spożycia dokonowany jest w sposób w miarę "świadomy i odpowiedzialny".

zgadzam się 100% z Malikiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalegalizowali by maryche to by mniejsza dziura w budzecie była. Ale cóż. W sumie wszystko jest dla ludzi - ale nie dla polaków :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie narkotyki powinny zostać zdekryminalizowane. Prohibicja na cokolwiek powinna zostać zniesiona. Prohibicja tylko napędza czarny rynek, zorganizowaną przestępczość i bogacenie się mafii.

Wszystkie przykłady krajów, które poszły drogą nawet częściowej legalizacji narkotyków (portugalia, holandia, szwajcaria, czechy) pokazują, że spożycie spadło, z ulic zniknęli dealerzy a liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniami również spadła.

Bardzo polecam poniższe 3 filmy. Obejrzyjcie je w całości. Emerytowany policjant z USA, pracujący ponad 14 lat w wydziale antynarkotykowym opowiada o tym do czego tak na prawdę doprowadziła prohibicja narkotykowa i dlaczego teraz stoi na czele organizacji lobbującej za legalizacją narkotyków w USA.

Jack Cole o narkotykach (1/3)

Jack Cole o narkotykach (2/3)

Jack Cole o narkotykach (3/3)

Oczywiście zgadzam się z tym, że sprzedaż tego rodzaju substancji powinna być dozwolona tylko osobom pełnoletnim bo tylko w ten sposób można przyjąć, że wybór co do spożycia dokonowany jest w sposób w miarę "świadomy i odpowiedzialny".

zgadzam się 100% z Malikiem :)

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos od lat holandia ma wszystko legalne i przestepczosc jest mniejsza niz w pl no i ludzie tez sa normalni wiec dla mnie to dziwne ale taka jest polska... dziwna :wink4:

w polsce niestety długo jeszcze będzie takie zaściankowe myślenie i zacofanie... co do NL fakt jest coffik jeden na drugim... ale wyobraźcie sobie że tam nie ma aż tak ludzi... kto chce kupuje i dostać tutaj cokolwiek od zwykłego zielska po koks to nie jest żaden problem.. a mimo to nie widzi się na ulicy ludzi mega przećpanych czy oglądających świat leżąc na chodniku..

podsumowując.. wszystko z umiarem i w granicach zdrowego rozsądku jest dobre :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego malik

jakkolwiek rozumiem argumenty przemawiające za legalizacją dragów to nie robiłbym tego pochopnie. Przede wszystkim najpierw trzeba uczynić wszystko, żeby odciągnąć młodzież od ciągot w tym kierunku. To jest zadanie na lata, wiem i nie na każdego zadziała ale bez tego zalegalizowanie syfu od razu niczego dobrego nie spowoduje dla tej młodzieży. Conajwyżej rynek tego towaru stanie się bardziej kontrolowany i mniej patologiczny. Mafia przestanie czerpać z tego takie korzyści a zacznie państwo ściągając podatki od tego typu działalności. Ale dzieciaki będą się truć dalej.

Kolego, popatrz na statystyki ze Szwajcarii i Portugalii. Obejrzyj dokładnie filmy które wkleiłem.

Dodatkowo zobacz ten materiał:

Narkotyki zawsze były, są i będą. W różnych postaciach. I nic z tym nie zrobisz.

Wojny z nimi żadne państwo dotąd nie wygrało prohibicją. Prohibicja tylko zwiększa popyt bo zakazany owoc smakuje lepiej. Szczególnie ludziom młodym. Liberalizacja prawa ma dokładnie odwrotne skutki.

Wszelkie nakazy i zakazy sprzyjają patologiom, rozwijają podziemie i nabijają kabzę gangsterom. Vide ustawa antyaborcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Dawid Bratko powiedzial:

Debile

I wielkie oburzenie :polew:

Tusk chce zabronic. Bo ludzie nie wiedza co robia, nie sa swiadomi, pomimo wielkiej kampanii medialnej --> Debile..? :polew:

Mozna postawic znak rownosci :gwizdanie:

Legalizacja nie ma szans zeby przeszla. Dlaczego..? Wraz z legalizacja musialy by sie pojawic sposoby sciagania podatku np ze sprzedazy marihuany.. Czy wierzycie w to, ze jak bedzie legalizacja to kazdy bedzie to kupowac np w cofee shopie..? Nie. Bedzie nastepowac sprzedaz bez opodatkowania. Kazdy bedzie mogl sobie posadzic roslinke i korzystac z niej do woli (wiadome co swoje to pewne). A wiec konkluzja:

Panstwo nie bedzie dzialalo w tym przypadku w interesie obywateli, a tylko i wylacznie w swoim. Wiadomo ze po spozywaniu psychotropow zwieksza sie ryzyko zachorowan na schizofrenie.. Wplywy z tytulu akcyzy z np marychy nigdy nie pokryja teoretycznej terapii :) tu tylko i wylacznie rozchodzi sie o rachunek ekonomiczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Ilu z was wkladalo cos do klaserka, ze maja sie za takich znawcow..? :)

ja wkładałem , dosyć często ale tylko palenie :wink4:

co do samej akcji z dopalaczami to jest bezedura , wymyślili jakąś poczekalnie gdzie produkt bedzie 18 miesiecy czekał na badanie , wszystko co moze być uzyte do odurzania ma tam trafiać , czyli z półek znika butapren , rozpuszczalniki , farby itp. ciekawe czy rząd bedzie konsekwentny i wycofa te produkty z obrotu.

co do zażywania tych specyfików to paliłem kilka razy towar z tych sklepów i był git , nie to co ziółko ale dawało rade. W nos nic nie pakowałem , tablet tez nie jadłem więc sie nie wypowiem ale mam kumpla który wciągał to "coco coś tam" i mówił ze amfa sie chowa , działanie kilkakrotnie intensywniejsze , ogólnie mówił ze spoko.

A ze małolaty tym sie truja to jest sprawa tego typu ze oni to ćpaja na potęge :thumbdown: , niech wciągnie mała kreske sprawdzi efekt , potem drugą jak mu mało , a nie ,za***ie pół grama na raz w dziure i odpływa , to nie o to chodzi , wszystko jest dla ludzi ale trzeba znać umiar :wink4:[br]Dopisany: 07 Październik 2010, 06:59_________________________________________________

Kazdy bedzie mogl sobie posadzic roslinke i korzystac z niej do woli (wiadome co swoje to pewne).

polecam forum , jestem tam moderatorem , wszystko od A do Z o uprawach itp :wink4: :

http://www.forum.haszysz.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legalizacja nie ma szans zeby przeszla. Dlaczego..? Wraz z legalizacja musialy by sie pojawic sposoby sciagania podatku np ze sprzedazy marihuany.. Czy wierzycie w to, ze jak bedzie legalizacja to kazdy bedzie to kupowac np w cofee shopie..? Nie. Bedzie nastepowac sprzedaz bez opodatkowania. Kazdy bedzie mogl sobie posadzic roslinke i korzystac z niej do woli (wiadome co swoje to pewne).

Idąc tym trope to może zdelegalizujmy ziemniaki i marchewkę? To wkońcu takie same roślinki jak konopie. Ale pomyśl jaka część sprzedawana jest na targu bez odprowadzenia podatku dla państwa. A ile ludzi hoduje sobie te rośliny pod domem nie kupując w sklepie. O zgrozo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś słyszałem wypowiedź Kopaczowej o tym kolesiu, coś w ty stylu- "ten cwaniak który truje młodych ludzi zarabia kupę kasy" , a co można powiedzieć o rządzie? to samo,zarabiają kupę kasy a zatruwają cały naród :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciak nie jest w stanie sam ocenić co jest dobre co złe. On od małego patrzy na Ciebie jak na wzór i będzie się zachowywał tak jak ty.

Bzdury piszesz . Mój Ojciec zapił się na smierć , był wieloletnim alkoholikiem ,napatrzyłem się duuuuuużo i wiesz co ? Jestem abstynentem. Więc nie opowiadaj że jak się napatrzę na pijaństwo to pijakiem zostanę. A Tego 23-letniego cwaniaczka powinni juz dawno ud***ć. I nie porównujcie tytoniu czy alkoholu do syfu który On sprzedaje. Kilka Osób zmarło po JEDNOKROTNYM spozyciu tego gówna. Dziwię się jedynie że polski Rząd nie daje sobie rady z jednym wypierdkiem , Który jeszcze 3 lata temu wkładał mięcho do hamburgerów w jakiejś budce za granicą.

Wiecie że Jego pierwszy biznes to była agencja reklamowa ? Doprowadził ją do plajty. Jak sam tłumaczy przyczyną było to że.... za mało zainwestował w jej .... reklamę :polew:

ot i cały Bratko - Biznesmen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciak nie jest w stanie sam ocenić co jest dobre co złe. On od małego patrzy na Ciebie jak na wzór i będzie się zachowywał tak jak ty.

Bzdury piszesz . Mój Ojciec zapił się na smierć , był wieloletnim alkoholikiem ,napatrzyłem się duuuuuużo i wiesz co ? Jestem abstynentem. Więc nie opowiadaj że jak się napatrzę na pijaństwo to pijakiem zostanę. A Tego 23-letniego cwaniaczka powinni juz dawno ud***ć. I nie porównujcie tytoniu czy alkoholu do syfu który On sprzedaje. Kilka Osób zmarło po JEDNOKROTNYM spozyciu tego gówna. Dziwię się jedynie że polski Rząd nie daje sobie rady z jednym wypierdkiem , Który jeszcze 3 lata temu wkładał mięcho do hamburgerów w jakiejś budce za granicą.

Wiecie że Jego pierwszy biznes to była agencja reklamowa ? Doprowadził ją do plajty. Jak sam tłumaczy przyczyną było to że.... za mało zainwestował w jej .... reklamę :polew:

ot i cały Bratko - Biznesmen.

Wreszcie jakaś porządna wypowiedź na temat tego gówna i debila który to produkuje/sprzedaje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka Osób zmarło po JEDNOKROTNYM spozyciu tego gówna.

tak, tylko spytaj w jakiej ilości przyjeli to jednokrotnie?????? tak samo jest z wódka , koksem , herą itp. można wziąć raz i sie wysrać. to samo jest z tym gównem , wszystko , powtarzam , wszystko jest dla ludzi tylko trzeba znać umiar :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka Osób zmarło po JEDNOKROTNYM spozyciu tego gówna.

tak, tylko spytaj w jakiej ilości przyjeli to jednokrotnie?????? tak samo jest z wódka , koksem , herą itp. można wziąć raz i sie wysrać. to samo jest z tym gównem , wszystko , powtarzam , wszystko jest dla ludzi tylko trzeba znać umiar :wink4:

Pozwolę się z Tobą nie zgodzić - skład chemiczny i jego działanie na organizm używek znanych, takich jak alkohol, papierosy czy narkotyki jest znany i nawet w przypadku przedawkowania lekarze wiedzą, jak sobie z tym radzić i są w stanie takiego osiołka w wielu przypadkach "wyciągnąć".

Natomiast w przypadku dopalaczy, jak ktoś to już zauważył - jest to wielka niewiadoma i ciężko jest wyleczyć kogoś, jak się nie wie, z czym tak naprawdę ma się do czynienia.

Więc z tym "wszystko dla ludzi" to bym się tak nie wychylał w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...