Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AMB] Regulator temperatury chł. // RYSUNEK // pilne


Nosfer

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :hi:

Na biegu potrzebuję rysunek "składania" Regulatora temperatury nr 06b121111K

6765.jpg

- od dołu dochodzi oring i plastikowa objemka - potrzebuję kolejnosći w jakiej to się składa.

Na szybko, bo mam właśnie rozgrzebane auto :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, właśnie chodzi mi o to dolny wylot tego regulatora (obok śrubki nr 5). Idzie na niego Origng i taka platikowa obręcz..

I nie wiem w jakiej kolejnosći, bo prazy zdjemowaniu starego termostatu wypadło mi to pod samochód..

Teraz nie wiem jak to ma iść, a nie za bardzo termostat wchodzi mi na rurę jeśli złożę to razem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie o-ring byl u mieszczony na stale w plastikowym kolanie, napierw wcisnalem termostat (dolna rure) do tego kolana, potem metalowa wsuwka i gotowe.

Tak zrobiłem.. Została mi jedna część :D

I teraz nie wiem czy ona była w tym kolanie, czy co to k... jest..

Zaraz zalewam płynem więc zobaczymy czy to było potrzebne, czy nie.. :gwizdanie:

[br]Dopisany: 08 Październik 2010, 19:08_________________________________________________eng106_27616204321.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to dolne podlaczenie termostatu to rodzaj szybko-zlacza, gdzie wsuwa sie rure spodniej czescie termo w plastikowe kolano, w ktorym na stale umieszczona jest dosc gruba, szeroka gumowa uszczelka (spece Audi twierdza, ze jest to 0-rnig niewymienialny, chyba ze wraz z cala czescia i wezem).

Mam nadzieje, ze Ci sie udalo :good:

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to dolne podlaczenie termostatu to rodzaj szybko-zlacza, gdzie wsuwa sie rure spodniej czescie termo w plastikowe kolano, w ktorym na stale umieszczona jest dosc gruba, szeroka gumowa uszczelka (spece Audi twierdza, ze jest to 0-rnig niewymienialny, chyba ze wraz z cala czescia i wezem).

Mam nadzieje, ze Ci sie udalo :good:

Pozdrowienia

Problem w tym, że opaska *z ABS-u* jest +/- wielkości wewnętrznej średnicy kolanka.. I nie da się jej wcisnąć dalej niż na 1cm, do tego idze uszczelka *o-ring* - wtedy nie da rady wcisnąć termostatu, bo brakuje jakieś 5mm, żęby zatrzasnąć na termostacie spinkę z węża..

Po prostu nie ma opcji wsadzić głębiej tej opaski, a tym samym nie mnieści się termostat. :dontknow:

- złożyłem to do kupy, nie cieknie. .

Ale problem grzania/gotowania nie zniknął :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pompę wody sprawdzałeś ?

1. wsadziłem palucha po wyjęciu regulatora - łopatki są całe, nie da się ich przekręćić :good: (pasek trzyma :good:)..

Pozstało pytanie - czy przypadkiem ona się nie zatarła :?: - jak to sprawdzić ?

-- Chłodnica zimna, dolny wąż od chłodnicy zimny..

Poluzowałem wczoraj śrubę od odpowietrzania ukłądu - mam wrażenie, że powietrze tam zbiera się cały czas.. :confused4: lecą purchlaki praktycznie bez przerwy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale płyn sprawdzałeś czy jest "czysty" ?

Taa.. :disgust: Czyścioch.. W zbiorniczku nic nie bulgocze.. Nawet bym powiedział, że nic się w zbiorniczku nie dzieje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to jednak pompa,niedomaga?

A czy dolne węże byłyby chłodne gdyby to była pompa ?

Wygląa jakby termostat nie otwierał a na 100% jest sprawny.. W ogóle nie ma obiegu i jest sporo powietrza w układzie..

Odkręćiłem odpowietrzacz i dopierdziela tam masa bąbli.. Ale wciąż nie ma obiegu na dole..

Ogrzewanie działa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...