Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jakie paliwo do diesla?


yahoovip

Rekomendowane odpowiedzi

w programie 5gear robili test wzbogacanych paliw shel i BP w porównaniu do zwykłego ON ( test był robiony po za granicami Polski :) ) na hamowni wyszło 6 ps więcej niż na zwykłej ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w programie 5gear robili test wzbogacanych paliw shel i BP w porównaniu do zwykłego ON ( test był robiony po za granicami Polski :) ) na hamowni wyszło 6 ps więcej niż na zwykłej ON

ja tam leje Orlen Ekodiesel i nie narzekam jest ok, przed chwilą zalałem cały bak za 250 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja czekam na weekend i tankuję zwykłą ON na lukoilu bo tam najtaniej raz na 5000 km dolewam tego czegoś na co czyści wtryski i tyle :) jak będę miał 140 ps to mogę się pobawic z extra paliwami przy 90 ps jest wszystko jedno :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mixolu? :shocked: a po co taki zabieg? chyba,ze oranżadę nazywasz verva to rozumiem...

Polecam poczytać tematy o mixolku - generalnie poprawia smarowanie pompy i wtrysków, silnik chodzi ciszej, korekcje się poprawiają. Oranżady nigdy nie lałem na szczęście stać mnie na dobrą ropę :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mixolu? :shocked: a po co taki zabieg? chyba,ze oranżadę nazywasz verva to rozumiem...

Polecam poczytać tematy o mixolku - generalnie poprawia smarowanie pompy i wtrysków, silnik chodzi ciszej, korekcje się poprawiają. Oranżady nigdy nie lałem na szczęście stać mnie na dobrą ropę :chytry:

Podpisuję się pod tym w 100%. Kiedyś czytałem na forum mercedesa gdzie jak wszędzie jest tyle samo zwolenników stosowania mixolu co przeciwników, któryś z forumowiczów siedział także na niemieckim forum merca i była tam ankieta kto leje olej przeznaczone dwu suwów do ON (taka niemiecka wersja mixolu :decayed: ) i okazało się że ponad połowa leje coś do ropy gdzie jakość ich paliw jest dużo lepsza niż u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dobra rada.Tankować na stacjach gdzie jest duży ruch i tankują tiry oni wiedzą, co Kupować. Po eksperymentach z uszlachetnianym paliwem teraz leje zawsze zwykły ON :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Ja lalem zwykly ON z orlenu, lalem rowniez Verve ON z orlenu i inne ON z markowych stacji. Dla mnie nie ma roznicy.

Vag pokazywal korekcje jednnakowe na tych paliwach. Bylem w tym roku w Chorwacji. Zrobilem troche kilosow na Austryjackim paliwie ON (stacje OMV) i sprawdzilem na tym paliwie korekcje - byly takie same jak na naszym gnoju.

Pozniej pojechalem do mechanika ktory mi zawsze robil auto. On ma paska B4 TDI ok. 800.000km nalatane, powiedzial mi ze mam lac mixol bo to dla pompy dobre itd.Wiec kupilem olej 2T semisynthetic z Orlenu(niby nowszy niz Mixol) i tak od tej pory mieszam ze zwykla ropa. Dawkuje 100-200ml na pol baku lub pelny bak.

Wnioski jaki wysunalem to:

- korekcje mi sie poprawily w silniku(porownalem sobie logi wczesniejsze z obecnymi)

- odnosnie zapalania i gaszenia oraz glosnosci silnika to sie nie wypowiem bo nie zwracam na to takiej uwagi.

- wczesniej bez mixolu halasowal mi wtrysk sterujacy a teraz go nie slysze, niezaleznie jakie paliwo wleje z mixolem.

Uwaga: opisuje tylko moje spostrzezenia, decyzja odnosnie jazdy na mixolu zalezy wylacznie od was...

Pozdro,

Sokram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...