Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AHU] Jakie paliwo do diesla?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

w programie 5gear robili test wzbogacanych paliw shel i BP w porównaniu do zwykłego ON ( test był robiony po za granicami Polski :) ) na hamowni wyszło 6 ps więcej niż na zwykłej ON

Opublikowano

w programie 5gear robili test wzbogacanych paliw shel i BP w porównaniu do zwykłego ON ( test był robiony po za granicami Polski :) ) na hamowni wyszło 6 ps więcej niż na zwykłej ON

ja tam leje Orlen Ekodiesel i nie narzekam jest ok, przed chwilą zalałem cały bak za 250 zł

Opublikowano

heh ja czekam na weekend i tankuję zwykłą ON na lukoilu bo tam najtaniej raz na 5000 km dolewam tego czegoś na co czyści wtryski i tyle :) jak będę miał 140 ps to mogę się pobawic z extra paliwami przy 90 ps jest wszystko jedno :polew:

Opublikowano

ja tylko shell i raz na jakiś czas specyfik do czyszczenia wtryskiwaczy stp

Opublikowano

mixolu? :shocked: a po co taki zabieg? chyba,ze oranżadę nazywasz verva to rozumiem...

Polecam poczytać tematy o mixolku - generalnie poprawia smarowanie pompy i wtrysków, silnik chodzi ciszej, korekcje się poprawiają. Oranżady nigdy nie lałem na szczęście stać mnie na dobrą ropę :chytry:

Opublikowano

mixolu? :shocked: a po co taki zabieg? chyba,ze oranżadę nazywasz verva to rozumiem...

Polecam poczytać tematy o mixolku - generalnie poprawia smarowanie pompy i wtrysków, silnik chodzi ciszej, korekcje się poprawiają. Oranżady nigdy nie lałem na szczęście stać mnie na dobrą ropę :chytry:

Podpisuję się pod tym w 100%. Kiedyś czytałem na forum mercedesa gdzie jak wszędzie jest tyle samo zwolenników stosowania mixolu co przeciwników, któryś z forumowiczów siedział także na niemieckim forum merca i była tam ankieta kto leje olej przeznaczone dwu suwów do ON (taka niemiecka wersja mixolu :decayed: ) i okazało się że ponad połowa leje coś do ropy gdzie jakość ich paliw jest dużo lepsza niż u nas.

Opublikowano

zwykłą ropuche , oby nie na lotosie i BP.

Opublikowano

Moja dobra rada.Tankować na stacjach gdzie jest duży ruch i tankują tiry oni wiedzą, co Kupować. Po eksperymentach z uszlachetnianym paliwem teraz leje zawsze zwykły ON :a4fan:

Opublikowano

Czesc,

Ja lalem zwykly ON z orlenu, lalem rowniez Verve ON z orlenu i inne ON z markowych stacji. Dla mnie nie ma roznicy.

Vag pokazywal korekcje jednnakowe na tych paliwach. Bylem w tym roku w Chorwacji. Zrobilem troche kilosow na Austryjackim paliwie ON (stacje OMV) i sprawdzilem na tym paliwie korekcje - byly takie same jak na naszym gnoju.

Pozniej pojechalem do mechanika ktory mi zawsze robil auto. On ma paska B4 TDI ok. 800.000km nalatane, powiedzial mi ze mam lac mixol bo to dla pompy dobre itd.Wiec kupilem olej 2T semisynthetic z Orlenu(niby nowszy niz Mixol) i tak od tej pory mieszam ze zwykla ropa. Dawkuje 100-200ml na pol baku lub pelny bak.

Wnioski jaki wysunalem to:

- korekcje mi sie poprawily w silniku(porownalem sobie logi wczesniejsze z obecnymi)

- odnosnie zapalania i gaszenia oraz glosnosci silnika to sie nie wypowiem bo nie zwracam na to takiej uwagi.

- wczesniej bez mixolu halasowal mi wtrysk sterujacy a teraz go nie slysze, niezaleznie jakie paliwo wleje z mixolem.

Uwaga: opisuje tylko moje spostrzezenia, decyzja odnosnie jazdy na mixolu zalezy wylacznie od was...

Pozdro,

Sokram

Opublikowano

Ja zrobiłem 10 tys tylko i wylacznie na V power Diesel i ani razu nie mialem zadnej niespodzianki.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.