Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ASN] Jaka instalacja LPG do B6 3.0


LuNaTi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu myślę o założeniu gazu, zrobiłem już kilkanaście tysięcy na benzynie i ciągle sie waham czy gaz to dobra inwestycja. Czy nie będę sie denerwował, ze cos jest nie tak jak byc powinno :)

Nigdy nie miałem w żadnym aucie gazu, tak samo jak nikt z mojej rodziny.

Jeśli zdecydowałbym sie na instalacje, jaki gaz byście polecili do B6 3.0 quattro avant?

Słyszałem coś o nowej instalacji JTG. Czy ktoś z was wie czym sie rożni od sekwencji oraz jakie ma zalety i ewentualne wady?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje wszystkie samochody gazuje instalacjami Elpigazu i jestem zadowolony, natomiast jak zawsze ważniejsza jest jakość wykonania i fachowość instalatorów. Co do instalacji JTG :mysli:, genialna w swojej prostocie, sam o takiej myślałem swojego czasu ale ponoć dodatkowa pompa gazu umieszczona w zbiorniku niebardzo toleruje polski LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat instalacji JTG mysle, ze sporo informacji uzyskasz tutaj. Tak jak napisal kolega wyzej, jezeli instalacja bedzie wykonana fachowo to nie bedzie z nia problemow. Jaka kwota dysponujesz? Za ok 5000 mozesz zalozyc dobra instalacje firmy Prins.

Sa osoby, ktore maja zalozone instalacje lpg w :a4fan: z takim silnikiem jak twoj. Najlepiej niech one sie wypowiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

JTG jest jeszcze w miarę nowym systemem a co z tym idzie mało firm je montuje oraz jest jeszcze dosyć droga. Poza tymi dwoma minusami żadnych innych nie dostrzegam. Na pewno silnik zachowuje się lepiej niż na sekwencji.

Powiem ci, że do silnika wolnossącego wystarczy prins.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poroniony pomysł

Kupic 3.0 benzynę a później to zagazowac :thumbdown:

przepraszam, ale co Twój komentarz robi w dziale LPG ??

tego typu komentarze proszę kierować na onet.pl, ok?

następne będzie ostrzeżenie....

[pre_pl]

Jasne ale dlaczego na czerwono. Normalnie czuję się jak w szkole pre_pl

LPG w aucie to idywidualna sprawa każdego z nas. Ja już otrzymałem czerwoną kartkę od admnia więc powiem tak ekonomia górą, a gdzie styl!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poroniony pomysł

Kupic 3.0 benzynę a później to zagazowac :thumbdown:

Powiem tak, mam w domu tez a4 1.9tdi, a6 z 3.0 b i przez 3 lata mialem porownianie pomiedzy praca tych dwoch silnikow. Benzyna w eksploatacji, jesli chodzi o paliwo wychodzi 2 razy wiecej, ale za to praca silnika jak i dynamika tego auta jest proporcjonalnie lepsza. Niedawno dowiedzialem sie, ze instalacje gazowe typu JTG czy tez sekwencja sa super jakosci i generalnie kierowca prowadzac auto na LPG nie odczuwa, ze posiada instalacje gazowa. Dlatego jesli mozemy obnizyc koszt eksploatacji auta dwukrotnie, to dlaczego tego nie rozwazyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LuNaTi daj sobie spokój z dyskusją z takimi ludzikami co ten ^^ tam wyżej.

Mnie uczono tak: jak nie wiesz to sie nie odzywaj. Ja wiem i mogę z całą pewnością polecic sekwencję Prinsa do 3,0. I bedzie to śmigało i smiagało i śmiagało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma w swoim avant :quattro: ASN i zakladałem BRC SeQuenta jestem zadowolony. spalanie nie zmieniło sie jest takie samo jak na benzynie kręci mi zato 7500 a na bezynie 7000 mocy nie barkuje więc nie nażekam. :)

Ok, minelo 2 miechy od Twojego posty, ja dalej nie mam gazu, jak Ci sie jezdzi na tym BRC, zminiles zdanie czy dalej super?

Chcialbym do jutra sie zdecydowac.

Aha i ile zaplaciles za swoja instalke i poza komputerem brc to jakie wtryski itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariuszm91

minęło kilka lat nim temat ten żył :) chce go ożywić gdyż posiadam 3.0 i też chce założyć stag 300 :) lecz nie mam o tym pojęcia i nie wiem jakie elementy instalacji gazowej powinny być ktoś mi radził gaz 300 i wtryski hana 2000 nie wiem czy są dobre ... stąd moje pytanie gdzie w województwie pomorskim znajdę miejsce gdzie założą mi gaz ale tak z jajami i porządnie ? a drugie pytanie to jakie elementy proponujecie mam na myśli jakość :) czy jest coś lepszego od hana 2000 ? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podobnym poziomie co hana są wtryski Baracuda...Taka nowość od niedawna w sprzedaży. Produkt całkowicie polski. Lepsze od han to keihin. Ale cena powala.

W twoim przypadku ja bym zainstalował:

- stag300.6

- hana zielona

- kme gold

Całość na faro 8 mm i porządne strojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...