Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Czy turbosprężarka gwiżdże ?


Wojciech1986

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam takowe pytanko czy turbo w AFNie wydaje specyficzny gwizd Bo Kumpel mi powiedział że Tak Dzieki za info Pozdrawiam.

No trochę tam gwiżdże... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia

szczególnie jak z auta pozbyto sie kata

uwielbiam ten dzwiek .... :evil:

Początko trudno było mi się przyzyczaić ale teraz układ przedmuchany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie jak z auta pozbyto sie kata

Czyli znaczy, że jak autko kata ma a sobie trochę pogwizduje, to kat jest już do wycięcią?

Trochę retoryczne pytanie.

Gwizd jest faktycznie fajny - ostatnio z uchyloną szybką przewietrzyłem skalę obrotomierza i właśnie na dwóch pierwszych biegach było słuchać ten :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy i koleżanki, podłączę się do tematu ponieważ byłem ostatnio u mechaniora i ten mi powiedział że turbo w ogóle nie powinno być słychać jak się jedzie (u mnie również gwiżdże) i powiedział że jak gwiżdże to jest do wymiany lub regeneracji bo na pewno ma już łopatki powyginane a pojechałem do niego ponieważ jeździłem ostatnio trochę na wysokich obrotach i po pewnym czasie turbo mi się wyłączyło ale po ponownym odpaleniu wszystko wracało do normy. Co wy na to klubowicze ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepi, zmień mechanika.

Większość turbo gwiżdże, a nawet nófka sztuka, którą ostatnio moi teściowie założyli do 3 letniego Leona.

Najpierw trzeba zrobić logi i dopiero można zacząć myśleć o ewentualnej wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym mechanikom to dałbym order uśmiechu za takie teorie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach mam wymontowanie turbulum i wyczyszczenie kierownic po czym mam zamiar wybebeszyć katalizator i zostawić samą puchę i tak na chłopski rozum biorąc sprawę to powinno pomóc. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek pewnie pomoże.

A jak już wymontujesz turbulum, to możesz dać jakiemuś mądremu człowiekowi do obejrzenia (tylko nie temu, który Ci kazal wymienić od razu) wtedy się okaże, czy czyszczenie wystarczy na długi czas, czy lepiej od razy zregenerować a może i wymienić.

Ale zaczął bym od zrobienia logów, bo może się okazać, że coś innego szwankuje i robota może być nadaremna (tzn. wyczyszczenie nie zaszkodzi, ale może nie przynieść spodziewanych efektów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach mam wymontowanie turbulum i wyczyszczenie kierownic po czym mam zamiar wybebeszyć katalizator i zostawić samą puchę i tak na chłopski rozum biorąc sprawę to powinno pomóc. Co wy na to?

Nie zapomnij o nowych uszczelkach, śrubkach i uszczelkach od EGR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto jest fabryczny wydech katalizator i turbina nie była ruszana to auto nie powinno gwizdać. Gwizd najczęściej sie pojawia po wywaleniu kata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto jest fabryczny wydech katalizator i turbina nie była ruszana to auto nie powinno gwizdać. Gwizd najczęściej sie pojawia po wywaleniu kata.

zawsze lekko pogwizduje nawet po wyjechaniu z salonua po wywaleniu kata natężenie wzrasta przynajmniej kilka razy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy i koleżanki, podłączę się do tematu ponieważ byłem ostatnio u mechaniora i ten mi powiedział że turbo w ogóle nie powinno być słychać jak się jedzie (u mnie również gwiżdże) i powiedział że jak gwiżdże to jest do wymiany lub regeneracji bo na pewno ma już łopatki powyginane a pojechałem do niego ponieważ jeździłem ostatnio trochę na wysokich obrotach i po pewnym czasie turbo mi się wyłączyło ale po ponownym odpaleniu wszystko wracało do normy. Co wy na to klubowicze ???

u mnie gwizdała... kiedyś kumpel wyskoczył

twoja audi gwizda jakby miała turbinę

:gwizdanie:

mojej tez sie tak działo tzn jakby turbinka sie odlaczala a po zgaszeniu i odpaleniu bylo ok... prawdopodobnie przepływka... nie wymieniłem bo wczesniej sprzedałem ale wszyscy mowili ze przeplwywka :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie gwiżdże (w sensie że nie słychać jej w środku, na zewnątrz nie wiem), a u kolegi gwiżdże (słychać w środku). Z tego co kiedyś wyczytałem w tych silnikach (a mowa o 90 KM bo w tych się orientowałem), było montowanych kilka turbin. Jedne gwizdały a inne nie. Te które w naturze swojej pracują cicho to faktycznie gdy zaczynają gwizdać oznacza ich koniec. Ale są też te turbawki które gwiżdżą i jest to ich normalna praca.

To co wyżej napisałem wyczytałem w neciej jak kupowałem swoją niunie na jakimś portalu motoryzacyjnym. To był artykół na temat coś w stylu "Jak sprawdzić tdi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy i koleżanki, podłączę się do tematu ponieważ byłem ostatnio u mechaniora i ten mi powiedział że turbo w ogóle nie powinno być słychać jak się jedzie (u mnie również gwiżdże) i powiedział że jak gwiżdże to jest do wymiany lub regeneracji bo na pewno ma już łopatki powyginane a pojechałem do niego ponieważ jeździłem ostatnio trochę na wysokich obrotach i po pewnym czasie turbo mi się wyłączyło ale po ponownym odpaleniu wszystko wracało do normy. Co wy na to klubowicze ???

u mnie gwizdała... kiedyś kumpel wyskoczył

Cytuj

twoja audi gwizda jakby miała turbinę

gwizdanie

mojej tez sie tak działo tzn jakby turbinka sie odlaczala a po zgaszeniu i odpaleniu bylo ok... prawdopodobnie przepływka... nie wymieniłem bo wczesniej sprzedałem ale wszyscy mowili ze przeplwywka przebieg

U mnie na pewno jest turbo bo na vagu nie wyskakują błędy przeplywki i na logach też chodzi dobrze, jedynie po zawieszeniu turba i po ponownym odpaleniu wyskakuję błąd dotyczący czujnika ciśnienia który jest w komputerze (w moim przypadku) nie pamiętam jak ten błąd się nazywał ale na tym forum wyczytałem że wyskakuje kiedy są zapieczone kierownice w turbinie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...