Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Notoryczne problemy z klaksonem


lutas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku miesięcy borykam się zproblemem dot. klaksonu. Raz jest a raz nie, mam wrażenie że jest to spowodowane taśmą kierownicy.

Problem jednakżę polega na tym, iż zmieniłem już 3 taśmy. Przy ostatniej było dobrze przez mniej więcej miesiąc. Potem zaczął klakson przerywać.

Czy te taśmy od kierownicy wszystkie są z gruntu już pouszkadzane ?

Przy testowaniu miernikiem taśmy wydają się ok. Może jednak są już za słabe na przejście prądu dla zamknięcia obwodu klaksonu ?

Rezystancja taśmy podczas pomiaru jest zmienna w zależności od stopnia skręcenia.

Już mi ręce opadają, myślałem że Audi to coś lepszego niż Opel, ale chyba jedyną zaletą jest to, że ruda go nie wpieprza :wallbash:[br]Dopisany: 11 Październik 2010, 19:32_________________________________________________Udało mi się dojść na razie do tego ze prawdopodobnie ginie w którymś miejscu masa na kolumnie kierowniczej.

Klakson się pojawił jak dobrze rozruszałem regulację kierownicy. Ciekawy jestem tylko na jak długo to pomoże :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam początek sprawdź miernikiem (brzęczkiem) czy masz przejście na taśmie kierownicy. Klakson to osobny kabelek, a ten drugi 2-żyłowy jest od poduszki.

Jeśli przejście będzie na taśmie, sprawdź dokładnie wszystkie połączenia przy kierownicy (wtyczki, itp.) a na koniec spróbuj trochę rozruszać mechanizm położenia kierownicy - zwolnij blokadę i poruszaj kierownicą we wszystkie strony, po czym zablokuj ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...