Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP,96r,LPG IIgen] Czy ma sens zmiana na sekwencję??


ucho

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

nikt nie odpowiedział na moje zapytanie o cenę zamiany z II generacji na sekwencję.Więc zapytuję ,czy ma to w ogóle sens? Mam BRC JUST JUNIOR,więc zamiana byłaby na SQ24,a może na SQ56? Przy tym silniku 1.6 każdy koń mechaniczny jest ważny.Czy sekwencja zwiększy moc do choćby standardu? Teraz chyba przez tą zwężkę w dolocie,moc zwłaszcza przy ruszaniu jest zdecydowanie za mała.Gaz montowałem 2 lata temu.Wtedy sekwencja kosztowała sporo więcej.

Wkurza mnie parę rzeczy w obecnej instalacji.Fachowcy nie mogą sobie z tym poradzić a ja mam powoli dość.

Kilka wątków już zakładałem na tym forum podpowiedzi były mądre,ale niestety nie poradziłem sobie z naprawą.

Ostatnio wywaliło mi 2 razy bezpiecznik od pompy paliwa,jadąc na LPG i co zauważyłem : przy wywalonym bezpieczniku prawie wcale nie jechał,brak przyspieszenia.Przecież jechałem na LPG co ma pompa paliwa do gazu.Już wcześniej podejrzewałem ,że pali mi też trochę benzyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, jeśli satysfakcjonuje Cię spalanie, a instalacja nie strzela to nie powinno być tragedii

2 sprawa to będzie trudnej przy sprzedaży, ludzie unikają starszych instalacji

3 zrób poważna diagnostykę auta, możliwe ze pompa sie zaciera i dlatego walnęło bezpiecznik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na vag-u czy wywaliło jakieś błędy,po przepaleniu bezpiecznika i nic nie było nawet sporadycznych.Czy jeśli nie ma błędów to komp może przejść w tryb awaryjny.Też podobnie myślałem i dlatego sprawdziłem te błędy MoKrY.

Jeszcze jedno,w baku miałem zawsze minimum 1/3 nie dopuszczam do zapalenia rezerwy.Od czasu do czasu jeżdżę na PB i oczywiście z niej odpalam.

Jeszcze pytanie: czy reduktor parownik jest taki sam w II generacji i sekwencji? czy może zostać po zamianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie: czy reduktor parownik jest taki sam w II generacji i sekwencji? czy może zostać po zamianie?

Nie ! To dwa zupełnie inne reduktory. Ten w drugiej gen. to reduktor podciśnieniowy z, którego gaz jest "wysysany" przez silnik. Natomiast reduktory do instalacji wtryskowych podają gaz pod konkretnym ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź,trochę mnie przeraża naprawa,wymiana wtrysków.Co sie z tym wiąże?Rozumiem,że są 4 wtryski,czy tak?Czy można spróbować je czyścic regenerować? Jeśli nie to jaki koszt nowych?

Trochę za dużo mi pali na PB,walczyłem na różne sposoby np.wymiana sondy ,a tu się okazuje,że może to te wtryski?

Na vag-u ,narazie nie ma żadnych błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem taki sam dylemat z instalację gazowa w moim poprzednim aucie (Mazda 626) Zaraz po zakupie auta zainstalowałem instalację gazową II gen (KME Bingo S4). N apoczątku było ok ale po kilku miesięcy zaczeły się problemy, strzał gazu i po przepływomierzu. Przez rok jeździłem z tą instalacją i było kiepsko. Po roku zdecydowałem się na zmianę instalacji na sekwencję. Pojechałem do gazownika który montował mi gaz i dogadałem się z nim aby zamontował mi IV gen. Wszystkie nie potrzebne części wymontował od II gen i zamontował sekwencję. Kosztowało mnie to 1500 zł. Stare pozostały tylko butla, zawór i przewody. Reszta jest nowa. Po tej operacji samochód zaczął normalnie jeździć. Spalanie spadko z 11 do 8.5-9 l. Byłem bardzo zadowolony. Kupiłem niedawno A4 2.8 i też zastanawiam się nad LPG, jeśli się zdecyduję napewno będzie to sekwencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam II generację.. Ogólnie gazownik mi powiedział, żebym wymienił sterownik na stag'a i dbał o przeglądy filtry i dobry gaz.. i powinno być :good:

i tak zrobię.. Kupuje stag-100 z okablowaniem silniczkiem krokowym i kablem usb do niego i tak zostawię.. powiedział że przy takiej mocy wystarczy II generacja..

No chyba że masz za dużo kasiurki :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...