Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Duże spalanie


GRZEGORZ1985

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam problem ze spalaniem w moim autku.

wszystkie filtry i olej wymieniam regularnie co 10000 Km.

wymieniłem też termostat bo się nie dogrzewał teraz stale mi trzyma 87-89 stopni spalanie poprawiło mi się ale i tak się między 8,5 - 9 litra.

Silnik nie komunikuje się z komputerem był już podłączany

może mi ktoś co na ten temat podpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie masz jak najbardziej w porządku. A jak więcej pociśniesz to może spalić Ci nawet tochę ponad 10 i jest to normalne. ADP musi się mocno wytężać aby ciągnąć takie ciężkie autko a więc także i więcej jeść :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja sprowadzałem swoją niunię z reichu to na trasie wyszło mi spalanie 6,5 autobahn i jazda na niemieckiej benzynie z shella i ok7-7,5 po polskiej stronie na naszych drogach i naszej benzynie. Przed założeniem gazu jak już trochę pojeździłem i się przyzwyczaiłem zaczął mi palić prawie 10 no i założyłem gaz 11-12 l i nie ma różnicy w dynamice. Ostatnio coś mi trochę zaczął więcej palić benzyny ale o tym jest już watek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak dla was posiadaczy :audi: spalanie około 8l benzyny jest duże to kupcie sobie dajewo tiko z gazem i bedzie taniej :polew:

Ile wy chcecie żeby spalało auto z silnikiem 1.6 ważące blisko 1300kg... chcecie mniejsze spalanie kupujcie 1.1 albo 1.3 typu corsa, polo, fiesta itp albo jak sie upieracie przy audi to AUDI A1 jest bardzo oszczędnym pojazdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie dzięki kasę mam Tyle ile mi potrzeba ale po to sobie kupiłem to auto żeby nim jeździć i jeżeli nie muszę więcej płacić niż tego to wymaga to walał bym tą drugą wersie.a jeśli ktoś uważa że jestem wariatem to jego sprawa prosiłem o pomoc a nie o jakieś przytyki i mowie o zakupie Żelazka.

Jeśli nie wiecie co może być tego przyczyną to po prostu to powiedźcie i też sobie poradzę.

a tak po za tym dzięki za wszelkie info

pozdrowionka dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy 1.6 pali niektórym do 10 litrów w mieście, i 6,5 w trasie.... :disgust:

ja mam doczynienia z tymi silnikami i palą.... akurat te z 30 modeli które się przewinęły u mnie paliły srednio 10 l

ja mam dwie a4 - > mi po Krakowie 1.6 pali 15 l a 1.8T z modem te same trasy po Krakowie pali 13 l, trasa Kraków - Rzeszów 1.6 -> 9 l 1.8T -> 7,5l (jazdy oszczędne ale nie 70-80km.h)

PRAKTYKA DOWODZI ZE:

1.6 ADP powinno palić średnio 10 l /100km ( miasto powyżej 12, trasa poniżej 10) i jeśli takie spalanie mamy to można uznać ze jest wszystko dobrze (chyba ze ktoś ma "miasto" wymarłe .... jezdzi 60km/h na 5 biegu, i zmienia biegi przy 1500obrt. aaa i liczy tankowania od zapalania kontroli rezerwy....i wtedy tankuje i liczy....to powodzenia :-)

A JEŚLI CHCEMY KONIECZNIE SZUKAC MNIEJ:

- sonda lamba (powinna wskasywac wartosci skrajnych adaptacji +19% do - 19% max) inaczej szukamy dalej (sonda tylko ori jeśli już kupować)

- przepływowierz (tu brakuje mi danych z vaga)

- przepustnica (ona potrafi czasem cuda w ruchu miejskim zrobic)

- a potem takie pierdy jak świece, przewody, aparat zapłonowy, cewka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że masz duże spalanie.

U mnie w 1.6 wygląda to tak, że po mieście dochodzi do 10l, w trasie ok 7l.

Samochód ok, diagnostykę komputerową przeszedł i wszystko chodzi jak trzeba.

Osobiście należę do oszczędnych kierowców, biegi zmieniam w okolicach 2000 obrotów i nie piłuję auta.

Te samochodziki mają trochę masy i trzeba się do takiego spalania przyzwyczaić (sam miałem Polo palącego mniej i wiem jakie to uczucie).

Natomiast jeśli robisz trochę kilometrów i zaczynasz to odczuwać na portfelu to może przydałoby się wsadzić LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary jakbym miał spalanie 8L to bym do tesco obok jeździł autkiem :kox:

Jak mi spali 12L / 100 to jest fajnie :) Autem trzeba jeździć a nie toczyć i wk***iać innych kierowców :good:

To ma 100KM tz miało jak wyjechało z fabryki :gwizdanie: Myślę że spalanie na poziomie ~10L jest ok ! Poniżej to jak kolega wyżej Dawid0 powymieniać na nowe Ori i będzie poniżej 10L (8-9L) :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi spali 12L / 100 to jest fajnie :) Autem trzeba jeździć a nie toczyć i wk***iać innych kierowców :good:

Młodość..

Tym bardziej mając lat 19 może lepiej trochę mniej butować, a zaoszczędzone pieniądze można spożytkować na wiele przyjemniejszych sposobów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi spali 12L / 100 to jest fajnie :) Autem trzeba jeździć a nie toczyć i wk***iać innych kierowców :good:

Młodość..

Tym bardziej mając lat 19 może lepiej trochę mniej butować, a zaoszczędzone pieniądze można spożytkować na wiele przyjemniejszych sposobów.

Wydaje mi się że ten post nic nie wnosi do tematu. A jeżeli Ci o coś chodzi to po prostu napisz do mnie PW a na pewno bym Ci opowiedział. To moja sprawa jakie auto kupuje i jak nim jeżdżę. Prawda ?

I tak oto potrafią "starsi koledzy" zepsuć humor swoimi teoriami. To, że mam lat 19 nie znaczy, że mam nie po kolei w głowie, nie miałem żadnego wypadku i mandatu tak więc proszę nie pisać postów nic nie wnoszących do tematu kolegi oraz nie krytykować mojej osoby, bo tak to odebrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalenie 8-9l to jest bardzo dobre spalanie dla tego silnika mi wlasnie tyle pali i nie mam lekkiej nogi to 9 max u mnie i but caly czas prawie. zero osczednosci dla tego silnika ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej żart, a nie krytyka, więc nie ma się co bulwersować.

A tak, odnośnie spalania.. to ostatnio mechanik pokazał mi jak spalić benzyny za 50 zł w kilka minut podczas jazy próbnej (nie wiedziałem że to aż tyle żre).

Tak więc butowanie może frajdę przynosi, ale czy warto aż tyle za to płacić (dosłownie) :)

spalenie 8-9l to jest bardzo dobre spalanie dla tego silnika mi wlasnie tyle pali i nie mam lekkiej nogi to 9 max u mnie i but caly czas prawie. zero osczednosci dla tego silnika ;]

Przy butowaniu tylko tyle Ci żre?

Wow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko sprawne to zmień stacje, przez ceny paliw zacząłem tankować na tańszej stacji i jak tankując na BP już udawało mi się zejść do 9,5 wcale nie oszczędzając, tak teraz jeżdżąc podobnym tempem najniższy wynik 10,3L, więc wolę już dorzucić te 8gr do litra podczas tankowania :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej żart, a nie krytyka, więc nie ma się co bulwersować.

A tak, odnośnie spalania.. to ostatnio mechanik pokazał mi jak spalić benzyny za 50 zł w kilka minut podczas jazy próbnej (nie wiedziałem że to aż tyle żre).

Tak więc butowanie może frajdę przynosi, ale czy warto aż tyle za to płacić (dosłownie) :)

spalenie 8-9l to jest bardzo dobre spalanie dla tego silnika mi wlasnie tyle pali i nie mam lekkiej nogi to 9 max u mnie i but caly czas prawie. zero osczednosci dla tego silnika ;]

Przy butowaniu tylko tyle Ci żre?

Wow!

w czyms masz problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko sprawne to zmień stacje, przez ceny paliw zacząłem tankować na tańszej stacji i jak tankując na BP już udawało mi się zejść do 9,5 wcale nie oszczędzając, tak teraz jeżdżąc podobnym tempem najniższy wynik 10,3L, więc wolę już dorzucić te 8gr do litra podczas tankowania :wink4:

Dokładnie tak.

U mnie w okolicy jest taka różnica w jakości paliwa, że tankując na Lotosie, przejeżdżam zwykle ok 30% więcej niż np. na Statoil czy Orlenie. W cena jest praktycznie taka sama.

Nie twierdzę, że Lotos ma lepsze paliwo, może zależy to akurat od konkretnej stacji. Ale warto przebadać kilku dostawców i podjechać czasem kilka km do innego jeśli można na tym dłużej pojeździć.

To raczej żart, a nie krytyka, więc nie ma się co bulwersować.

A tak, odnośnie spalania.. to ostatnio mechanik pokazał mi jak spalić benzyny za 50 zł w kilka minut podczas jazy próbnej (nie wiedziałem że to aż tyle żre).

Tak więc butowanie może frajdę przynosi, ale czy warto aż tyle za to płacić (dosłownie) :)

spalenie 8-9l to jest bardzo dobre spalanie dla tego silnika mi wlasnie tyle pali i nie mam lekkiej nogi to 9 max u mnie i but caly czas prawie. zero osczednosci dla tego silnika ;]

Przy butowaniu tylko tyle Ci żre?

Wow!

w czyms masz problem ??

No niech mnie, drugi znerwicowany.

Ja tu pełen podziwu dla Twojego auta, a Ty mi tu wyskakujesz z tekstem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...