Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Szum tylnych opon / ścięta lewa opona


kod_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów i koleżanki,

poradźcie proszę co może być w moim autku nie tak i co sprawdzać. Objaw jest mianowicie taki: do dzisiaj miałem założone letnie kółka z oponkami 215/45/17, firmy która jest uważana za produkującą opony głośne. Szum opon (lub kół) dochodzący z tyłu zrobił się bardzo głośny jakieś 2 msc temu ale pomyślałem że wstrzymam się z podejrzeniami do zmiany na zimówki skoro tamte są niby głośne. No i dzisiaj je zmieniłem, założyłem zimowe 195/65/15 które miałem też w tamtym sezonie i były cichutkie jak makiem zasiał. A tu nagle ściągam lewe tylne koło letnie a tam opona bardzo mocno ścięta od wewnątrz no i oczywiście szum dalej jest nawet po zmianie na zimowe. Kurcze co to jest, łożysko? ale czy zużyte łożysko powodowałoby ścinanie opony? No i tak jak dzisiaj się przysłuchałem to faktycznie szum dobiega z lewego tyłu czyli tam gdzie właśnie maiłem ściętą oponkę. Musze to zrobić jak najszybciej bo szkoda mi zimówek które są na aucie dopiero drugi sezon. Poradźcie co mam sprawdzić / wymienić?? :wallbash:

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś wie czy mam u siebie z tyłu wahacze czy belkę? bo rozmawiałem dzisiaj z mechaniorem swoim i powiedział mi o 3 opcjach które mogą być przyczyną darcia opony i hałasu opon:

1) łożysko - polecił sprawdzić koło na podniesionym aucie czy nie ma luzu

2) jeśli jest belka to może być skrzywiona

3) skrzywiona piasta

powiedział że jeśli mam belkę to zbieżności się z tyłu nie ustawia. Ustawia się jak są wahacze czyli np. w quattro. Dzisiaj zajrzę pod spód i sprawdzę co mam, ale w intercarsie nawet nie znalazłem wahaczy na tylną oś do mojego modelu także nie wiem :wallbash:[br]Dopisany: 25 Październik 2010, 09:27_________________________________________________problem rozwiązany. Wymienione łożysko i cisza. Temat do zamknięcia. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...