Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Brak kontrolki od pr. kierunkowskazu oraz od świec żarowych


Cugar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam może nie duży problem ale irytujący. Jak kupiłem furkę były popalone żarówki na desce na liczniku. Po demontażu liczników i wymianie żarówek zauważyłem kombinacje przy kontrolce od świec żarowych, mianowicie 2 luzne kabeli z żarówką na końcu wisiały sobie bezwładnie, żarówka przymontowana była do zegarów za pomoca super glu :rant: - żenada. Po sprawdzeniu i wymianie żarówki brak efektu. Po kolejnym demontażu sprawdziłem miernikiem i w tych kabelkach nie ma prądu wtedy gdy świece grzeją. Podobnie jest z prawym kierunkowskazem. Kierunek jest ale nie m kontrolki, żarówka jest dobra oryginalnie przykręcona. Proszę doradzcie gdzie szukać przyczyn braku prądu do kontrolek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to "świece jeszcze nie grzeją", to kiedy one grzeją ? U mnie zapala się kontrolka grzania na 1sek tzn że tylko tyle czasu sie nagrzewają świece ? W Mercedesie grzały mi przez 5 sek.

Świece w :audi: grzeją dopiero gdy jest ponizej 5 stopni na zewnątrz!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie mnie też to dziwi?? Już to pare razy słyszałem że jak nie ma na polu poniżej 5st. Celsjusza to świece żarowe nie grzeją, jest to bardzo dziwne.

Może dziwne ale prawdziwe. Powyżej 5st Celsjusza temperatura jest odpowiednia żeby przy sprężeniu odbył się samozapłon mieszanki. :hi:

Poniżej 5 stopni samozapłon przy tym stopniu sprężania który występuje w cylindrach, po prostu nie nastąpi...

Ale to i tak nie na temat... Cugar o to nie pytał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie mnie też to dziwi?? Już to pare razy słyszałem że jak nie ma na polu poniżej 5st. Celsjusza to świece żarowe nie grzeją, jest to bardzo dziwne.

Może dziwne ale prawdziwe. Powyżej 5st Celsjusza temperatura jest odpowiednia żeby przy sprężeniu odbył się samozapłon mieszanki. :hi:

Poniżej 5 stopni samozapłon przy tym stopniu sprężania który występuje w cylindrach, po prostu nie nastąpi...

Ale to i tak nie na temat... Cugar o to nie pytał

Ale i tak mi pomogłeś przynajmnije wiem dlaczego mi się kontrolka nie świeci, dodam jeszcze że ten czujnik za to odpowiedzialny jest (chyba) przed filtrem powietrza, tak wyczytałem w a4 sam naprawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...