Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Kupiłem Nowe Autko. Pare porad...


Mk-Mateusz

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłęm Panowie ta 90tke :http://moto.allegro.pl/item251187321_audi_a4_1_9_tdi_zam_na_vito_sharan_niepolomce.html

za 20,400 - niespodziewałem sie ze ktos moze opuścic 100zł

ładne autko, siliniczek no chodzi, tak jak mówiece ja tez załuje ze nie 110PS;/

Nie wiem czy bede ja CZIPSOWAŁ na wiecej, nie wiem czy bede ja robił pod siebie na maxa czy pojezdze rok i sprzedam, kupujac nowszą 110 np. z 97-98 (zalezy jak tam ceny beda wygladac w przyszłym roku)

musze w niej pare rzeczy zrobic (zanim zrobie temat moglbiscie mi tu rzucić odpowiedz)

1. 2x tylnie amortyzatory wylane ( ile nowe)

2. Dziwny objaw: sprzegło drga cały czas jak nie jest wycisknięte, chyba ze tak jest w dieslach. Da sie cos z tym w miare tanio zrobic? Kolega stwierdził ze bierze tez dosyć wysoko. No ale to akurat nie przeszkadza mi, chyba ze to jest z tym zwiazane.

3. Troszkę tył goni ( no ale to od tych amorów)

4. W kierownicy jest wyczuwalny luz i stuk. Kolega znalazł jeden luz na jednej gałce wachacza z 10ciu. Ona az tyle powoduje? Czy moze coś innego:)

Pozatym autko ok, zrobie wiecej foto to wam pokaze, tak jak mówie szkoda ze 90 bo pozatym ładna,4szybki, oblamówki na zegarach, klima to standard,piekny mieniący sie granat, listwy chromowane, ładny alumek, drewno. W wewnatrz to cchałbym tylko FIS'a jescze;]

Mam nadzieje ze bede zawolonony, musiałem kupic autko, moje pierwsze autko, zdarzyłem w terminie przed Inauguracja Roku:P

PS.

powiedzcie mi jak to jest z opłata podatku od wzbogacenia i ile moge jezdzić az bede MUSIAŁ przerejstrowac auto na siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. markowe z robocizną ok. 700-750zł

Ad.2. Trudno powiedzieć co (dwumasa, sprzęgło itp) na odległość ale kto wie czy to nie zwyczejne zurzycie po przebiegu rzędu 300tyś.km ;)

Ad.3. Do sprawdzenie tylnie łożyska także.

Ad.4. Do sprawdzenia:

a) drążki kierownicze - gwałtowne ruchy kierownicą a druga osoba kladzie rękę na sworzniu drążka, ewentualnie na szarpakach

B) wahacze górne - jedna osoba szapie za górę koła w swoją stone i od siebie a druga osoba kladzie dłoń na sworzniach - luz łatwy to wyczucia.

Generalnie na forum znajdziesz też coś o problemach ze zwrotnicami w A4 i zdaje sie że jest jakas możliwość kasacji luzu.

Klima nie jest standardem - pozatym jeszcze była manualna i elektroniczna.

Masz 30 dni na załatwienie formalności od dnia kupna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbys pare porad...hmm...to zacznij poprostu od odwiedzin w zaprzyjaznionym warsztacie to chyba najleprza rada sprawdz zawieszenie i geometrie,moze byc troche kosztowne amorki w granicach 200-250 ze sztule a reszte to ci powiedza w warsztacie,jezeli chodzi o Chiptuning to polecam,te 90 konikow to malo ale o tym przekonasz sie sam jak i ja sie przekonalem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok..

tanszych tych amorów nie kupie?

zrobic to sobie sam zrobie:)

sa jakieś tańsze a równie dobre?

http://moto.allegro.pl/search.php?string=a4&category=19064&country=1

co do sprzegła kolega mi doradził ze lepiej odrazu zrobić całe niż wymieniac pojedyncze elementy, bierze od góry wiec juz tez jest złużyte... ile taki sprzegło, tez nie musi być najlepsze, bo chyba z rok pojezdze tym autkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzegla, to w A4 one dosc wysoko biora, zwlaszcza, jak ktos przesiadl sie z innego mobila, to musi sie przyzwyczaic.

Poszukaj na forum, duzo ludzi sie skarży i niekoniecznie masz je do wymiany.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok..

tanszych tych amorów nie kupie?

zrobic to sobie sam zrobie:)

sa jakieś tańsze a równie dobre?

http://moto.allegro.pl/search.php?string=a4&category=19064&country=1

co do sprzegła kolega mi doradził ze lepiej odrazu zrobić całe niż wymieniac pojedyncze elementy, bierze od góry wiec juz tez jest złużyte... ile taki sprzegło, tez nie musi być najlepsze, bo chyba z rok pojezdze tym autkiem...

Sprzęgło ma normalne objawy jak na dwanaście lat ;) ja bym go nieruszał. Amory Keyaba są ok :th:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorą z umowy i sprawdzają w swoim katalogu cen.Jeśli cena na umowie znacząco nie odbiega od katalogowej to ją zatwierdzają i obliczają z tego 2% podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...