Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] wymiana szyby na wlasna reke, da sie??


jocker01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! czy ktos probowal wymienic szybe na wlasna reke, jezeli tak to co bede potrzebowal, jak wyciagnac szybe z auta bez uszkodzenia, musze to zrobic bo mam rysy na czubku szyby po stronie kierowcy (angol) od wycieraczki, znie zauwazylem jak wyskoczyl drut od wycieraczki boscha! i tarl po samej gorze szyby na calej swojej drodze! cany szyb u specjalistow z wymiana wahaja sie od £120 z zalozeniem (musze dojechac do northampton) do £230. Moze lepiej poszukac kogos kto puscie mi to na przegladzie? Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twojego pytania: kiedyś znajomy szpec od szyb zmieniał mi ją w b4 i byłem przy tym obecny. Powiem tak, robię dużo rzeczy w aucie ale tego zadania-nawet z odpowiednim sprzętem-nigdy bym nie spróbował.

Zastosuj polerkę albo zostaje fachowa zmiana szybki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie za odpowiedzi, szkoda ze nie da sie tego zrobic samemu, goraco pozdrawiam Jocker01[br]Dopisany: 03 Październik 2007, 21:36 _________________________________________________znalazlem na ebayu specyfik ktory nazywa sie Autoglym Car Glass Polish, czy jest jakas zasada co do polerowania szyby, wzasadzie to juz bardziej zepsuc nie mozna, ale chcialbym sprobowac to wypolerowac! Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest nastepne pytanie, co to znaczy gleboka rysa?

jest jeszcze jedno wyjscie! znalesc warsztat robiacy przeglady i przymrozy oko na ten maly szczegol ;)

kumpel ostatnio specjalnie pojechal do londynu do jakichs hindosow, mial problem z wydechem, oni zakleili go syliconem, przeglad zrobili, wrocil do oxfordu i sylikon po drodze sie wypalil, ale przeglad zrobiony! Pozdraiwam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie wymieniałem ostatnio jakoś miesiąc temu sam z kumplem jest wtedy lepiej w dwie osoby wymieniać i nie jest trudno będziesz potrzebował kleju do szyb cena koło 20 zł i preparat gruntujący koło 10 zł smarujesz szybe tym preparatem i karoserie nakładasz klej i lekko przyciskasz zostawiasz na 3 godzinki ( jak jest ciepło) lub doby jak zimno i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! DZieki, najpierw sprobuje zeszlifowac, jednak niechcialbym pogorszyc, robil juz ktos to wczesniej, musze szlifowac cala powieszchnie szyby? uzyc wiertarki z przystawka czy lepiej recznie? Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie wymieniałem ostatnio jakoś miesiąc temu sam z kumplem jest wtedy lepiej w dwie osoby wymieniać i nie jest trudno będziesz potrzebował kleju do szyb cena koło 20 zł i preparat gruntujący koło 10 zł smarujesz szybe tym preparatem i karoserie nakładasz klej i lekko przyciskasz zostawiasz na 3 godzinki ( jak jest ciepło) lub doby jak zimno i po sprawie.

[br]Dopisany: 09 Październik 2007, 10:59 _________________________________________________A powiedz mi grippen jak wyjąłes starą szybe??? ostatnio zmieniałem wycieraczke , zdąłem pióro i zostawiłem ten pręt na "sztorc" i otworzyłem maske.. Maska przegieła pret i przy...bał w szybe.. no i efekt jest taki ze jest pajączek o srednicy 10 cm... a przegląd w lutym :confused4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągasz wycieraczki, podszybie, bierzesz dobry ostry cienki drucik i wycinasz szybe kumpel miał taki drucik to poszło szybko 10 min i szyba wyjęta a później oczyszczasz miejsce ze starego kleju dajesz podkład i klej i kładziesz szybe i dociskasz z wyczuciem[br]Dopisany: 09 Październik 2007, 11:20 _________________________________________________możesz też ostrym nożykiem do tapicerowania czy tapet wyciąć ja robiłem to drucikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis probowalem szlfiowac ta szybe i kicha, nic to nie dalo!

Jutro pojade na zlomowisko i sprobuje wyciagnac szybe z innej a4, jak sie uda wyciagnac bez uszkodzenia to polowa sukcesu, tak mi sie wydaje, tylko gdzie w uk szukac tego kleju to szyb? Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaluje ze nie zrobilem tego jak bylem w polsce, mialbym sprawe zalatwiona w profesionalny sposob a tak teraz musze kombinowac! Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...