Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Odpowietrzanie


Omenos

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wam powiem że płyn zalewałem do swojego ADR już z 10 razy (sporo się bawiłem w garażu :tongue4:) i nigdy go nie odpowietrzałem, zawsze bardzo ładnie i bardzo szybko sam się odpowietrzył. Nie wiem czy akurat u mnie tak ładnie to wygląda (mam sekwencję więc pod układ chłodzenia podpięty jest jeszcze parownik więc wygląda to nieco inaczej niż serii) czy w pozostałych ADR też jak jest, ale na przykład w A80 B4 często występował problem z odpowietrzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w AAH 2.8 V6 nie było tak kolorowo z odpowietrzeniem, nie ma zadnych zaworków do odpowietrzania, jest tylko mała dziurka na wężu na powrocie od nagrzewnicy, troszke trzeba było się namęczyć zeby wszysko było ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalej plynem i zapal silnik, jak bedzie sie nagrzewal posciskaj wszystkie grube gumowe weze. Poczekaj az wlaczy sie wentylator. Pilnuj poziomu plynu podczas pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podszybiu masz 2 gumowe rurki które lecą do nagrzewnicy , jedna z nich ma na górze małą dziurkę , zsuwasz lekko ten wąż z dziurką, wlewasz płyn do zbiorniczka wyrównawczego do momentu aż przez dziurkę przy tym wężu poleci płyn, nasuwasz ten wąż z dziurką dokręcasz opaskę i wszystko gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do zbiorniczka nie wlewaj więcej płynu niż do Maxa. Sprawdzaj stan i jak spadnie to znowu do maxa i tak do skutku:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja ostatnio wymieniłem termostat z wiadomych przyczyn oczywiście na ori i zalałem płynem G12 plus plus i temperatura podczas jazdy utrzymuje sie między 93 a 94 stopnie jak włącze ogrzewanie to mam 92 stopnie a w korku 95 stopni. Czy może być układ nieodpowietrzony czy trafłem na wadliwy temostat jak myślicie? Temperatura podawana jest z klimatronika z kanału 49 a na blacie cały czas mam 89 stopni i ani drgie i dodam że auto szybko się nagrzewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wyzej w podszybiu 2 przewody od nagrzewnicy :P i cieplej bedzie w srodku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...