Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Silver Avant - BBS CH by Audi, Grill RS4, Chip

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na forum jestem już jakiś czas i nadszedł moment w którym mogę pokazać swojego avanta

Auto pochodzi z Włoch, a kupione w polskim komisie (tą część proszę pozostawić bez komentarza ;) ) z przebiegiem 125 tys. km (sprawdzane na sterowniku silnika było ok, brak historii, jedynym potwierdzeniem autentyczności przebiegu jest faktura wystawiona przez komis przy salonie audi z wpisanym przebiegiem). Przed samym zakupem zrobiony przegląd w Bełtowskim (mimo wrzucenia auta na szarpaki nie znaleźli uwalonej końcówki drążka kierowniczego i walniętego wahacza).

Z wypasu:

* 4 elektryczne szyby

* kierownica z S-ki

* listwy w drewnie (mnie się podobają)

* repliki felg S-line R16 7j ET42 (produkcji włoskiej więc nie jakaś chińszczyzna)

* podgrzewane, elektrycznie sterowane i składane lusterka

* komplet czterech kluczyków, w tym 2 scyzoryki, serwisowy, plastik i pin do immo (rzadko można taki komplet dostać do auta)

* pakiet dodatkowego oświetlenia (białe i czerwone lampki w drzwiach, oświetlenie schowka, popielniczki i drążka zmiany biegów)

Ze spraw około zakupowych zrobione:

* Wymiana oleju i filtrów (Castrol Edge Turbo Diesel 5W40, komplet Knecht, by Auto Elektro-Oil)

* Napełnienie i odgrzybienie klimatyzacji (by HiuArt)

* Wymiana rozrządu razem z termostatem i czujnikiem temperatury (we włoszech wymienili paski ale rolki zostały stare, by W.Bochenko)

* Wymiana sterownika poduszek (orginalny był spalony prawdopodobnie przez kiepski akumulator, by HiuArt)

* Wymiana kompletu opon letnich (Bridgestone Turanza ER300 205/55/R16 91V, SklepOpon.pl)

* Wrzucenie jakiekolwiek radia (wybór padł na Sony CDX-GT424U)

* Kupno kompletu zimówek z jakimiś stalówkami (Goodyear UltraGrip 7+ 195/65/R15 91T, R15 6j ET45, SklepOpon.pl)

* 1500km po zakupie wymiana kompletu klocków hamulcowych (Ferodo Premier FDB1323, tył jakiś Jurid, by W.Bochenko)

* Kupić komplet dywaników gumowych łącznie z wkładką do bagażnika (to ostatnie nie raz ratowało mnie przed zasyfieniem tapicerki w bagażniku!)

* Wymiana końcówki drążka (na Lemforder) i zbieżność

Przed zakupem wyglądało mniej więcej tak:

tCCTi.jpgtCKmJ.jpg

A po zakupie i myciu:

tEE5A.jpgtFjv0.jpgtFoui.jpgtFttA.jpg

W ciągu dwóch lat trzeba było zrobić kilka koniecznych napraw ...

* Wymiana dwóch wahaczy i drugiej końcówki drążka (all Lemforder, 1.06.2009 @ 132 700km, by Spec Auto)

* Wymiana akumulatora na Centra Futura (9.06.2009, by Auto Elektro-Oil)

* Wymiana oleju na Motul Specyfic 505.01, komplet filtrów Knecht (3.09.2009 @ 136 825km, by Auto Elektro-Oil)

* Naprawione oświetlenie bagażnika (10.9.2009, by Auto Elektro-Oil)

* Naprawa połamanych zaczepów rolety w bagażniku przy użyciu włókna szklanego (12.09.2009)

* Wymiana żarówki kierunkowskazu w lampie przedniej (10.10.2009 @ 139 024km)

* Wymiana żarówek w lampach (Philips H7 VisionPlus +50% światła, 4.12.2009 @ 141 260km)

* Wymiana obudowy kierunkowskazu na błotniku (ori, 26.02.2010 @ 147 000km)

* Wymiana plecionki bo już nie dało się wytrzymać tych drgań wew. auta (12.05.2010 @ 149 900km)

* Wymiana oleju Motul Specyfic 505.01, komplet filtrów Knecht (25.05.2010 @ 150 450km, by Auto Elektro-Oil)

* Regeneracja mechanizmu wycieraczek (oba trzpienie się zatarły :(, 10.06.2010 @ 151 000km, by Auto Elektro-Oil)

* Wymiana świec żarowych na NGK (12.07.2010 @ 152 265km, by Mobil-tech)

* Wymiana osłony przegubu zewnętrznego (12.07.2010 @ 152 265km, by Mobil-tech)

* Wymiana zdechniętego przepływomierza (16.09.2010 @ 154 295km, by Mobil-tech)

* Wymiana wężyków podciśnienie (16.09.2010 @ 154 295km, by Mobil-tech)

* Wrzucenie oil catch tanka (29.10.2010 @ 156 299km, by Mobil-tech)

* Remont hamulców (przód, tył) i wymiana łożysk tylnich (29.10.2010 @ 156 299km, by Mobil-tech)

* Wymiana zawieszenia na gwint (14.02.2011 @ 162 025km, by Mobil-tech)

* Wymiana żarówek w lampach (Osram H7 NightBreaker, 24.02.2011)

* Wymiana oleju Motul Specyfic 505.01, komplet filtrów Knecht, napełnienie i odgrzybienie klimatyzacji (16.03.2011 @ 162 842 km, by Mobil-tech)

* Wymiana oleju Motul Specyfic 505.01, komplet filtrów Knecht (21.11.2011 @ 177 013 km, by Mobil-tech)

* Wymiana oleju Motul Specyfic 505.01, komplet filtrów Knecht (13.06.2012 @ 190 602 km)

* Rozrząd + uszczelka pod głowicą (25.07.2012 @ 193 212 km)

* Napełnienie i odgrzybienie klimatyzacji (30.08.2012 by HiuArt)

* Wymiana oleju, filtry paliwa i oleju Mann, filtr powietrza do silnika Simota OV004 :banan:(22.11.2012 @ 202 052 km)

Jak to z większością userów na tym forum bywa później i u mnie zaczęły się mody :D

* dorzucone oryginalne dekielki do felg letnich (4b0 601 170 7zj, 7.03.2009)

* kupione oryginalne alufelgi 15 cali (7j, ET39) z B6 na zimę (8e0 601 025 z17, bo na czarną rdzewiejącą stal patrzeć nie mogłem, 26.06.2009)

u8E9r.jpg

* założone nadkole z S4 (8D0 821 171 G, 11.09.2009)

* wymienione nakładki przycisków kluczykach (11.09.2009)

u9jyS.jpgubdhJ.jpgubpLr.jpg

* założona pionowa siatka bagażnika (8D9 861 691 C tylko to pasuje do polifta z końcówką A i B do przedlifta, genialne rozwiązanie przy wyjazdach na narty, można pakować bagażnik po dach, 21.09.2009)

* dokupiony oryginalny kompresor do kół audi (8P0 012 615 A ,5.10.2009)

u9PZJ.jpg

* kupiony i założony intercooler z Alfy Romeo 2.0 V6 turbo benz. (taki jaki miał rtocki, 16.09.2010 @ 154 295km)

u9UZ0.jpgua6rJ.jpgQlzm0.jpgQlBR9.jpg

* zaślepienie EGR-a (16.09.2010 @ 154 295km)

* nowe felgi na zimę 16 cali (4f0 601 025 aj 8z8, 7,5j, ET45) z Audi A6 C6 i opony UG7+ 205/55/R16 91H (stary komplet przygarnął kolega z forum :D, 16.10.2010)

ubCe9.jpgubEJi.jpg

* założony kolektor dolotowy z Sharan-a, EGR out, dorobiona flansza (Sharan: 038 129 713 AG; A4 AWX/AVF: 038 129 713 AJ; porówanie; dobre rozwiązanie do AFN/AVG, bardzo złe do AJM nie ma później do czego przykręcić osłony silnika, trzeba do tego podcinać jeden z nagwintowanych nadlewów inaczej kolektor się nie mieść , 29.10.2010 @ 156 299km)

ubOHS.jpguca99.jpguck7J.jpgmgRHi.jpgmh5F9.jpg

* z racji konieczności wymiany kompletnych hamulców swap przodu na 312mm oraz kompletna regeneracja zacisków z malowaniem (tarcze Bosch 0 986 479 057, 0 986 478 759; klocki Ferodo FDB1323, FDB1788; 29.10.2010 @ 156 299km)

Hamulce było:

mdW6J.jpgmehz0.jpgmerxA.jpgmeXYr.jpg

Swap:

S78m0.jpgS7ikA.jpgS7njS.jpgS7sj9.jpg

SNV18996.jpgSNV18998.jpg

Hamulce stan obecny:

mg3Or.jpgmgqfJ.jpgmgvf0.jpgmgAei.jpg

mhuBA.jpgmhC50.jpgmhH4i.jpgmi50J.jpg

* Wymiana tapicerki na skórzaną w pełnej elektryce i z podgrzewanymi fotelami (12.01.2011)

DSC05342.jpgDSC05346.jpgDSC05350.jpgDSC05354.jpg

DSC05355.jpgDSC05357.jpgDSC05358.jpgDSC05380.jpg

dsc05359_0.jpgDSC05378.jpgDSC05379.jpgDSC05360.jpg

* Założone prawe lustro od anglika, niestety nie elektrycznie składane :( ale wyrezamy :evil: (29.01.2011)

* Gwint nówka sztuka on board Allroad Edition :banan::banan2::dance2: (14.02.2011 @ 162 025km)

P1020418_1.jpgP1020419_1.jpgP1020420_1.jpgP1020422_1.jpg

* Gwint puszczony w dół, docelowy setup zimowy ~1BE (08.03.2001 @ 162 500km)

P1020439_1.jpgP1020440_1.jpgP1020441_1.jpgP1020451_1.jpg

* Chłodnica oleju AWX on board (16.03.2011 @ 162 842 km)

P1020485_1.jpgP1020486_1.jpgP1020487_1.jpgP1020488_1.jpg

* BBS CH028 (OEM Audi) on board (16.04.2011 @ 164 612 km)

P1020521_1.jpgP1020525_1.jpgP1020527_1.jpgP1020528_1.jpg

* Gwint w dół (gleba na 2 palce), Grill RS4 on board (03.05.2011 @ ? km )

Zdjecia jak tylko pogoda pozwoli

* Chip (14.06.2011 @ 169 050 km)

Wykres wkrótce

* FIS on board (22.11.2011 @ 174 243 km)

FIS wytrzymał 6 miesięcy i niestety trzeba wysłać do naprawy

* Rozpórka górna od Audi A6 2.8, wersja stalowa (21.06.2012 @ ?)

image.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpg

* Podsufitka S4 - teraz wnętrze S4 jest kompetne (09.03.2013 @ 208 015 km)

P1030190.jpgP1030191.jpgP1030192.jpgP1030193.jpg

P1030194.jpgP1030196.jpgP1030197.jpgP1030198.jpg

* FMIC on board (12.03.2013 @ 208 415 km)

P1030208.jpgP1030211.jpg

PLANY

* Lusterko wewnętrzne fotochrom wjedzie na pokład razem z podsufitką

* Rozpórka dolna

* Wyrezanie składania lusterka prawego (in progress, mam nadzieję, że da się zamontować stelaż od poliftowego lustra ręcznie składanego na mechanizm składania elektrycznego :confused4:)

ODLEGŁE PLANY

* Tempomat

* Obicie boczków tylnej kanapy w skóre (brakowało w zestwie foteli z S4 Nikolasa :( )

* Jak dorwe boczki w skórze MUSZELKOWEJ (jakikolwiek kolor by to nie był) to będą boczki drzwi w skórze i jak się uda to podłokietnik

Edytowane przez pete007

Opublikowano

:good:

Ładne auto... Ale ten przebieg bankowo za mały :wink4:

Zrób jakiś program :kox:

I glebę jej daj :)

Opublikowano
  • Autor

Ładne auto... Ale ten przebieg bankowo za mały :wink4:

Eh a prosiłem zeby przebiegu nie komentowac :P Nie każdy ma kręcony licznik, mój może jest oryginał może nie, stan wnętrza pokazuje, że może być oryginalny :P

Opublikowano

ładne felgi plus zaciski :good:

Opublikowano

fajna furka i mody :good:

Opublikowano

Fajny avancik

Opublikowano

z tym zawiasem to się najpierw zastanów czy chcesz ocierać spód auta po krakowskich drogach ;-)

Opublikowano

autko łądne, tylko nie rozumiem mody malowania zaciskow na czerwono :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

autko łądne, tylko nie rozumiem mody malowania zaciskow na czerwono :gwizdanie:

Ale ten mod bardzo łatwo wytłumaczyć, dzieki temu droga hamowania skraca się o 10% :polew:

Opublikowano

Kolego co daje wymiana kolektora? :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Kolego co daje wymiana kolektora? :mysli:

Kolektor z Sharana (z wersji 130KM i chyba 115KM miało identyczny) ma szersze kanały dolotowe i większą średnice na wejściu (stąd nie da się założyć oryginalnego EGR, trzeba by zakładać z AWX/AVF i do tego redukcje zakładać) co wg. mojej wiedzy poprawia napełnienie silnika powietrzem ma w efekcie dać zwiększenie momentu obrotowego (jeśli bredzę to niech ktoś mnie poprawi), dla porównania wrzucam fotki oryginalnego kolektora dolotowego

pbGSA.jpgpbLRS.jpg

Opublikowano

Wiesz co, wyrzuciłem zawór EGR i auto ma kopa od samego "dołu", a możesz zmierzyć średnicę, bo jeśli mówisz sensownie to kolektor od Sharana powinien mieć większą średnicę żeby przyniosło to rezultat :wink4:

Podejrzewam ze jet to tak samo jak z kolankami w instalacji wodnej, niby czym mniejsza ilosc załamań tym mniejsze opory, w efekcie różnicy nie widać :cool1: Zresztą po drodze masz zwężenie do kolektora, więc prędkość napełniana i tak jest ograniczona ta zwężką, a powietrze to raczej ma prędkość kilka krotnie większą niż woda :P Jeśli dobrze rozumiem temat....to dochodze do wniosku ze lepiej wymienić turbo niż bawić się w wymianę kolektora :>

Opublikowano
  • Autor

Kolektor od Sharana na wyjściu ma tą samą średnice inaczej by do silnika nie spasował. Pisałem, że ma większą średnice kanałów (niestety nie mam jak zmierzyć) i większe fi na wejściu oraz inaczej ukształtowane kanały, porównaj sobie zdjęcia poniżej:

ubOHS.jpguca99.jpgpcyKJ.jpgpcIJi.jpg

[br]Dopisany: 31 Październik 2010, 10:16_________________________________________________

Podejrzewam ze jet to tak samo jak z kolankami w instalacji wodnej, niby czym mniejsza ilosc załamań tym mniejsze opory, w efekcie różnicy nie widać :cool1: Zresztą po drodze masz zwężenie do kolektora, więc prędkość napełniana i tak jest ograniczona ta zwężką, a powietrze to raczej ma prędkość kilka krotnie większą niż woda :P Jeśli dobrze rozumiem temat....to dochodze do wniosku ze lepiej wymienić turbo niż bawić się w wymianę kolektora :>

Hm wg. mnie większe i lepiej ukształtowane kanały poprawiają przepływ powietrza., a zwężka to działa tutaj w drugą stronę nie zwęża a rozszerza kanały dolotowe ;)

Opublikowano

Słuszne "lepiej ukształtowane kanały poprawiają przepływ powietrza" tylko w jakim stopniu? :kox::naughty: Przyrost momentu 1%?

Samo wyrzucenie EGR dało Ci przyrost mocy i momentu ok. 5% :good: Wyrzuć katalizator dostaniesz koleje 5%, zrób program i masz 40% więcej :decayed:

Opublikowano
  • Autor

hehe na samych modach mechanicznych nie liczę na kosmiczne przyrosty, na razie przygotowuje auto pod chip-a, stąd pakuje osprzęt od AWX/AVF następna w kolejce jest turbina, a na koniec chip :D btw. tu procent tam 5 ... więc szykuje się "procent składany" :D[br]Dopisany: 31

Edytowane przez pete007

Opublikowano

Do swojej niuni szukam turbo z AWX i korekta na 160KM :kox::naughty:

Opublikowano

o wtryskiwaczach jeszcze możesz pomyśleć i szerokich butach lub jakimś cudem dokładce Q ;-)

Opublikowano
  • Autor

o wtryskiwaczach jeszcze możesz pomyśleć i szerokich butach lub jakimś cudem dokładce Q ;-)

Hehe spoko spoko lista modów już jest w przygotowaniu :good: narazie to Ty wrzuć gwinta to Twoje 1BE przygarne :gwizdanie:[br]Dopisany: 02 Listopad 2010, 08:56_________________________________________________Kilka fotek z prac nad autem dodane również do pierwszego posta :evil:

IC-ek:

Qlzm0.jpgQlBR9.jpg

Hamulce w trakcie swap-a

S78m0.jpgS7ikA.jpgS7njS.jpgS7sj9.jpg

Opublikowano

Elegancko projekt sie rozwija :kox: jakie tarcze kupiłeś :mysli:

Kolejna w planie to chyba bedzie turbina :kox:

Opublikowano
  • Autor

Dzieki Kowi :good: tez przyłożyłeś rękę do tego dając namiar na gościa sprzedającego kolektor ;)

Tarcze są opisane w pierwszym poście tuż nad zdjęciami (tarcze Bosch przód 0 986 479 057, tył 0 986 478 759; klocki Ferodo FDB1323, FDB1788)

Turbina na wiosnę, map sensor od AWX, może górna rura dolotu z nierdzewki (fi 60mm) :gwizdanie:

Przy najbliższej wymianie oleju wrzucę chłodniczkę oleju z AWX.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.