Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Podpinanie VAG na włączonym silniku - czy można ?


marec-ki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy można podpiąć VAG pod interfejs na włączonym silniku ?

Jak pisałem w dziale elektrycznym mam problem z kontrolką AIRBAG, która zapala się w trakcie jazdy, a po wyłączeniu i ponownym załączeniu zapłonu jest OK. Wydaje mi się, że jedyny sposób aby sprawdzić błedy to wpięcie się w momencie pojawienia się kontrolki, czyli wtedy kiedy silnik jest na chodzie.

PS. Gdy chciałem skanować AIRBAG VAG COMem to wyrzucił mi komunikat, ze sterownik może być niekompatybilny i skanowanie może go uszkodzić. Taki sam komunikat miałem testując dawne auto Felicię. Czy spotkaliście się z tym komunikatem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam ale napisane jest, że tyczy się to aut z rocznika 2000-2002. Dziś podejdę znów z lapkiem i zrobię Print Screena z tym komunikatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu z komunikatem,to tyczy się on do konkretnego numeru sterownika były one montowane nie tylko w VW,ale i Audi,Seat,Skoda ,poszukaj gdzieś był taki temat,jeśli się podepniesz a będzie to ten felerny sterownik to uwalisz go całkowicie,a co do podłączenia Vaga to możesz go podpinać podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest numer tego nieszczęsnego sterownika "6Q0 909 605 A". Co do podłączania się Vagiem do samochodu to nie ma żadnego uzasadnionego przeciwwskazania aby podłączać się nim do samochodu w trakcie kiedy silnik pracuje na postoju czy też samochodem akurat jedziemy. Ważne jest to aby zapłon był włączony bo inaczej nie będzie komunikacji Vaga ze sterownikami samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest numer tego nieszczęsnego sterownika "6Q0 909 605 A".

Hmmm nice to jak teraz sprawdzić czy mnie nie siedzi ten nieszczęsny w/w sterownik ?? :)

Dzięki za info o tym, że mogę śmiało podpiąć VAGa i przetestować AIR BAGa :hi:

PS. ile kosztuje wymiana takiego sterownika w przypadku uszkodzenia go ? (odpukać)

EDIT:

Znalazłem na sieci coś takiego:

"This problem seems to be limited to airbag controllers with the part number 6Q0-909-605-A. There are a number of different "Index" or "color-code" variations of this controller and not all of them are affected, but we haven't got a definitive list of which ones are which. If you have a 2000-2001 Golf, Jetta/Bora, Beetle, or a similar SEAT or Skoda model, you should physically inspect the airbag controller and look at the part number. If it is not 6Q0-909-605-A, then it should be safe to scan. If it is 6Q0-909-605-A, then it is at risk of this problem -- please avoid scanning the airbag controller in these cars, unless you are prepared to buy a new one! "

Brzmi uspokajająco ale ... SEAT, SKODA, VW = VAG a tam też jest Audi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić to trzeba go wypatroszyć,

No wiem wiem, ale nie wiem czy do niego jest łatwy dostęp. W GOLFie ponoć wystarczy odkręcić boczek gdzieś przy nogach kierowcy i tam siedzi ten sterownik. A w Audi A4 B6 gdzie ... ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości dzwoniłem do ASO bo też zaczynam zabawę z vagiem i facet stwierdził,że sterownik z tymi numerami nie był montowany do Audi tylko w vw,seat,skoda wybrane modele.Po numerze vin nic u mnie takowego nie znalazł :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajno :) u mnie sterownik ma numer 8E0959655B. W weekend lece z VAGiem i zaraz będę widział co w trawie piszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...