Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wymiana lejka - bagnet


entertel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie - czy macie jakiś patent na wymianę lejka od bagnetu oleju.

Wiem, że to nie filozofia bo jest na wcisk - ale chodzi o samo dojście,

jest ciasno ale nie sądzę żeby trzeba było demontować kolektor do

wymiany takiego drobiazgu.

Pozdrawiam

RG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem temat- nie jest z tym tak źle. Musisz skombinować jakieś dłuższe szczypce, żeby uchwycić lejek możliwie blisko miejsca osadzenia na metalowej rurce, po czym po prostu go wyciągnąć (na rozgrzanym silniku tworzywo będzie bardziej podatne na odkształcenia, więc będzie łatwiej). Potem nowy lejek osadź na bagnecie i wciśnij go na miejsce aż zaskoczy na metalowym kołnierzu czy jak to nazwać.

Daj znać jak Ci poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy złamaniu jest pewne (niewielkie) ryzyko, że drobne kawałki tworzywa wpadną do rurki i dalej, do miski olejowej- ktoś już opisywał taką sytuację na forum. Mimo wszystko lepiej dla świętego spokoju wyciągnąć lejek w całości. Nie stanowi to zresztą jakiegoś problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazac i byc cierpliwym nowy kosztuje 35 zl w aso :) nakldasz razem z bagnetem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robić nowego tematu a mam pytanie związane z tą tulejką:

Zauważyłem, że jednak jest ułamana w połowie. Są jakieś wady tego czy mozna tak jeździć ? Chodzi mi o głownie o wydostawanie sie tamtedy oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej sie nie ukruszyła, tylko połamała i przesunęla troche w bok, nastawiłem ją dobrze i wydaje sie teraz być OK. Ale zmienie.

A nie trzeba kolektora ściągać przy wymianie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej sie nie ukruszyła, tylko połamała i przesunęla troche w bok, nastawiłem ją dobrze i wydaje sie teraz być OK. Ale zmienie.

A nie trzeba kolektora ściągać przy wymianie ?

na początku już Ci kolega odpowiedział jak to zrobić bez zdejmowania kolektora :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ale piszecie od ADR`ze a kolega ma ALT... Jest tam trochę ciasno ale powinna wyjść :good: Jak nie to nie ruszaj kolektora tylko alternator out i masz lepszy dostęp tak jak przy wymianie termostatu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...