Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Duże spalanie A4 1.9 tdi 101


Wandet15

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swojej audice problem który wynika ze spalania . Spalanie wynosi od 8.5 do 9 l, i to nawet nie przy szybkiej jeździe .Co to może być czy to rzecz normalna

2. Problem auto jest bardzo słabe.Nie ma wogóle kopa wiem że to 101 ale jest bardzo złabe kolega który ma forda modeo 90 km ciągnie lepiej niż moje audi.

Miałem auto które nie oszczędzalem fiata marea 2.4 auto pocisk a spalanie ok 7 l i to 2.4 . 5 cylindrowe kupiłem te audi 1.9 ponieważ byłem pewny że mało palą a mam wręcz odwrotnie .

Jeszcze prętkość maksymalna to 175km/h a powinno być ok 190

PROSZE ODPOWIEDŹ CZY , I CO JEST ZEPSUTE W MOJEJ AUDI. CZY TO WINA TURBA ?? EGR???czy coś innego może coś w elektronice

I czy czip 130km nic nie zrobi temu autu??

Dziękuje i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kolego tez duzo pali , 9l w miescie czasem ok 10l przy ostrzejszej jezdzie, generalnie predkosc maks do 180 i nic wiecej slyszalem ze to byc moze przeplywka walnieta ale nie robilem logow jeszcze daj znac co u ciebie wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radekk2000

To 8.5-9l to spalanie w mieście czy w trasie?Bo jak w mieście to jest ok.Mi też pali w mieście ok.9l.Nie wierz w spalanie 6l w mieście,jak to czasem mówią.U mnie w mieście co 500m światła i (zawsze czerwone :naughty:)Także nawet nie mam kiedy wrzucić 4 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jeszcze nigdy tyle nie spalił , a z tego co mi wiadomo [AVB] pali ciut mniej niż [AVF] :wink4: chyba że robisz odcinki po 5 km :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje odpowiedzi a nie czego mam a czego niemam

podjedz do jakiegos kumatego goscia z kompem i niech posprawdza wszystko i bedziesz mial odpowiedz :cool1: a tu ci nikt nie wywrozy co twemu auto dolega

u mnie kiedys spalanie bylo mniej niz 5 l na trasie a miasto 6-6.5 l :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wroclawiu wynik 6l to raczej juz nei osiagalne nie wiem jaka ekonomia czy cokolwiek ale swiatla korki i jeszcze raz korki i jeszcze jak ktos robi krotkie odcinki to spalanie 9-10 jest norma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swojej audice problem który wynika ze spalania . Spalanie wynosi od 8.5 do 9 l, i to nawet nie przy szybkiej jeździe .Co to może być czy to rzecz normalna

2. Problem auto jest bardzo słabe.Nie ma wogóle kopa wiem że to 101 ale jest bardzo złabe kolega który ma forda modeo 90 km ciągnie lepiej niż moje audi.

Miałem auto które nie oszczędzalem fiata marea 2.4 auto pocisk a spalanie ok 7 l i to 2.4 . 5 cylindrowe kupiłem te audi 1.9 ponieważ byłem pewny że mało palą a mam wręcz odwrotnie .

Jeszcze prętkość maksymalna to 175km/h a powinno być ok 190

PROSZE ODPOWIEDŹ CZY , I CO JEST ZEPSUTE W MOJEJ AUDI. CZY TO WINA TURBA ?? EGR???czy coś innego może coś w elektronice

I czy czip 130km nic nie zrobi temu autu??

Dziękuje i Pozdrawiam

Czy twój silnik osiąga na blacie temp. 90*C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi do 90 oczywiście po mieście pokazało mi dziś 10 nie kasowałem licznika zrobiłem 400 km

A w trasie na odcinku z Katowic do Szczecina i z powrotem 8.9

Jestem zielony w tych sprawach z komputerem , może ktoś mi napisze lub poda link z tematu na forum. Jaki kabel kupić i jaki program do komputera itp.

Naprawdę proszę o pomoc bo jestem Zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy czip 130km nic nie zrobi temu autu??

jeśli silniczek i cała reszta jest bez zarzutów to powinno być ok ale proponuje zrobić logi i wtedy się dowiesz ile z niego będziesz mógł wykrzesać

na serii okolice 140ps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w mojej b5 1.9 1Z 90PS mam 175-180 i sie martwiłem czy cos nie tak jest ze tak słabo , sprawdz przepływke albo tak jak koledzy pisali najlepiej zrobic logi :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fis zawsze podaje wieksza dawke spalanego paliwa a po drugie jestes ze slaska nawet jak niemasz vaga popytaj kolegow na forum regionalnym moze ktos ma i moze Ci pomoc zrobicie logi i bedzie wszystko jasne bo takie gdybanie nie rozwiaze Twojego problemu ( mojego wsumie tez ) generalnie moze to byc przeplywka jak i zasyfiale turbo a moze jakas dziurka gdzies ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...ja mam audi a4 1,9tdi 131km i mi w miescie pali 9litrow a nawet wiecej przy naprawde spokojnej jeżdzie,widze u niektorych w opisach ze im pali takie audi 6-7 litrów w miescie hmm...czy to mozliwe,czy poprostu ja tez mam jakis problem z autem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem w czym diabeł tkwi . Na hamowni pokazało tylko 95km :( Aligator powiedział że to wina wtrysków a turbina jest ok. Teraz jest 130kucy i 309Nm . Auto zaczeło palic 7,5-8 l w mieście .W trasie przy dośc dynamicznej jeździe spala mi 6.5-6.9 lecz przy mocnym deptaniu pow przepisów to 8 weźmie :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słyszałem że 1.9 palą poniżej 5 l w mieście :polew:

U mnie spalanie jest o 7,5 do 9,5 w mieście.. I tak te auta palą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...