Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak lustrzanka to jaka? :D do 2500zł ??


Rekomendowane odpowiedzi

witam. zamierzam sie z zakupem aparatu i kwota przeznaczona na ten zakup to max 2500zl ;)

nie znam sie na aparatach chce poprostu zeby były piękne zdjęcia jak będę fotografował moja a4 :decayed:

doradźcie cos :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon 500D, polecam

bardzo dobry aparat, ale do 2500 to moze byc nawet ciezko body kupic, a gdzie jeszcze obiektyw...

jak dorzucisz jeszcze 500 zł to ustrzelic mozesz nikona d90, ogolnie ja jestem zwolennikiem tej marki od bardzo dawna :) świetna matryca, hi iso, filmy avi, nic tylko strzelać foty swojej niuni :)

P.S.: no i oczywiście adobe photoshop i lightroom w razie czego pod ręką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byłby używany to też nie było by tragedi ;)[br]Dopisany: 04 Listopad 2010, 21:23_________________________________________________http://allegro.pl/show_item.php?item=1306669158 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj nowy! lepiej zainwestować raz a porządnie i mieć sprzęt na gwarancji, nówke sztuke nie śmiganą i cieszyć sie nim długie lata :) z drugiej strony pomyśl czy na pewno potrzebujesz lustrzanki, bo za połowe ceny możesz kupić dobrą cyfrówkę, a troche złotówek w portfelu zostanie, np. nikon p100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o nówce sztuce to:

- Pentax K-X - KIT z dwoma obiektywami kosztuje ok 2400 PLN.

Rewelacyjna matryca, masa tematów (w tym HDR), ryb seryjny 4,7 kl/s, rejestracja filmów HD 720p, stabilizacja obrazu, masa filtrów cyfrowych.

Z wad: brak podświetlenia punktów AF (dla amatora bez wiekszego znaczenia), Małe wymiary (dla męskiej dłoni to problem - ja osobiscie wole duże korpusy), brak HDMI

- Nikon D5000 z ob. Nikkor 18-105mm VR

Wiekszy korpus niż K-X ale i tak mały, obrotwy ekran LCD, filmy HD, niski szum na wysokich czułościach, złącze HDMI, bdb wykonanie

Jeśli szukasz czegoś lepszego - bierz Nikona D90. Lustrzanka ze śrubokętem i górnym wyświetlaczem. Konkretny aparat za przystepne pieniadze. Grip już idelanie lezy w dloni. Ma filmy HD, system czyszczenia matrycy, pojemny bufor, redukcja szumu dla wysokich ISO. Polecam z obiektywem 18-105 VR (do wyrwania juz za 3100 PLN w Fotojokerze).

Jesli chcesz uzywki: szukaj Canona 40D lub 50D, Nikona D80, Pentaxa K20D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o nówce sztuce to:

- Pentax K-X - KIT z dwoma obiektywami kosztuje ok 2400 PLN.

Rewelacyjna matryca, masa tematów (w tym HDR), ryb seryjny 4,7 kl/s, rejestracja filmów HD 720p, stabilizacja obrazu, masa filtrów cyfrowych.

Z wad: brak podświetlenia punktów AF (dla amatora bez wiekszego znaczenia), Małe wymiary (dla męskiej dłoni to problem - ja osobiscie wole duże korpusy), brak HDMI

- Nikon D5000 z ob. Nikkor 18-105mm VR

Wiekszy korpus niż K-X ale i tak mały, obrotwy ekran LCD, filmy HD, niski szum na wysokich czułościach, złącze HDMI, bdb wykonanie

Jeśli szukasz czegoś lepszego - bierz Nikona D90. Lustrzanka ze śrubokętem i górnym wyświetlaczem. Konkretny aparat za przystepne pieniadze. Grip już idelanie lezy w dloni. Ma filmy HD, system czyszczenia matrycy, pojemny bufor, redukcja szumu dla wysokich ISO. Polecam z obiektywem 18-105 VR (do wyrwania juz za 3100 PLN w Fotojokerze).

Jesli chcesz uzywki: szukaj Canona 40D lub 50D, Nikona D80, Pentaxa K20D

a D90 używka? ten link co dalem wyżej ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezentuje sie dobrze ta oferta z allegro i masz jeszcze rok gwarancji z tego co pisze autor, poza tym do 2 tys zdjęć, to jakby fura co ma przebieg 20 tys km :decayed:

no to już dwa głosy za d90 :naughty:

w każdym razie ważne, żeby Tobie sie podobał i spełniał oczekiwania. najlepiej w praktyce wypróbować, bo wszystko może być super pięknie, a okaże sie, że np. menu Cie denerwuje (mnie osobiście pod tym względem do pasji doprowadzają aparaty marki panasonic), idź do sklepu i sie pobaw każdym :thumbup: a jak coś grosza by zostało to polecam kupić drugi zapasowy akumulator i mieć go zawsze naładowanego, żeby nie było przykrych niespodzianek w czasie sesji :rolleyes:

__________________________________________

w razie czego:

body:

http://www.e-fotojoker.pl/product/aparaty-cyfrowe/nikon/nikon-d90-body/

body z lufą:

http://www.lider24.media.pl/go/_info/?id=47793&partner_id=25252525&code=b965da1e366cf8a6a16fea97420cd885

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o nówce sztuce to:

- Pentax K-X - KIT z dwoma obiektywami kosztuje ok 2400 PLN.

Rewelacyjna matryca, masa tematów (w tym HDR), ryb seryjny 4,7 kl/s, rejestracja filmów HD 720p, stabilizacja obrazu, masa filtrów cyfrowych.

Z wad: brak podświetlenia punktów AF (dla amatora bez wiekszego znaczenia), Małe wymiary (dla męskiej dłoni to problem - ja osobiscie wole duże korpusy), brak HDMI

- Nikon D5000 z ob. Nikkor 18-105mm VR

Wiekszy korpus niż K-X ale i tak mały, obrotwy ekran LCD, filmy HD, niski szum na wysokich czułościach, złącze HDMI, bdb wykonanie

Jeśli szukasz czegoś lepszego - bierz Nikona D90. Lustrzanka ze śrubokętem i górnym wyświetlaczem. Konkretny aparat za przystepne pieniadze. Grip już idelanie lezy w dloni. Ma filmy HD, system czyszczenia matrycy, pojemny bufor, redukcja szumu dla wysokich ISO. Polecam z obiektywem 18-105 VR (do wyrwania juz za 3100 PLN w Fotojokerze).

Jesli chcesz uzywki: szukaj Canona 40D lub 50D, Nikona D80, Pentaxa K20D

a D90 używka? ten link co dalem wyżej ? :mysli:

licytuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon EOS 500D i żaden inny w tej cenie.

Nikony mają gorsze matryce, D90 ten Canon bije na głowę.

Canony posiadają niskoszumne matryce które przy ISO3200 robią dobre zdjęcia, nie można tego powiedzieć o Nikonie czy Sony Alpha u których sito jest już tak duże że takie zdjecia się kasuje.

Polecam poszukać w internecie testu 500D vs D90, nie pamiętam już na jakiej stronie go znalazłem, ale wygrał Canon, w innych podobnych testach również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nikona D40, a i tak nie wykorzystuje jego potencjału.

Nie mam nagrywania filmów, ale jak kupowałem aparat, to nagrywanie filmów w lustrzankach to był kosmos :wink4:

Kup sobie nową lustrzankę, jakąś podstawową, bo myślę, że na twoje potrzeby to w zupełności wystarczy i będziesz bardzo zadowolony.

Po co od razu wydawać kupę szmalu, a i tak tego nie wykorzystasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić tańszą puchę a resztę przeznaczyć na dobry obiektyw? :mysli:

P.S.

Pytam teoretycznie bo sam nie mam lustra jeszcze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu istnieje dziwny trend, nie wiedzieć czemu, że modnie jest mieć lustrzanke. ludzie wydają kupe pieniędzy po to, żeby mieć lustro, a w większości przypadków zdjęcia robią w trybie AUTO :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nikona D40, a i tak nie wykorzystuje jego potencjału.

Nie mam nagrywania filmów, ale jak kupowałem aparat, to nagrywanie filmów w lustrzankach to był kosmos :wink4:

Kup sobie nową lustrzankę, jakąś podstawową, bo myślę, że na twoje potrzeby to w zupełności wystarczy i będziesz bardzo zadowolony.

Po co od razu wydawać kupę szmalu, a i tak tego nie wykorzystasz :)

hyyy podstawową tzn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nikona D40, a i tak nie wykorzystuje jego potencjału.

Nie mam nagrywania filmów, ale jak kupowałem aparat, to nagrywanie filmów w lustrzankach to był kosmos :wink4:

Kup sobie nową lustrzankę, jakąś podstawową, bo myślę, że na twoje potrzeby to w zupełności wystarczy i będziesz bardzo zadowolony.

Po co od razu wydawać kupę szmalu, a i tak tego nie wykorzystasz :)

hyyy podstawową tzn?

Jakiś model bez bajerów tzn. super zoomu, milionów pixeli itp.

Jak kupowałem swój to na rynku były m.in. Nikony D40, D60, D90 - ja kupiłem tego najsłabszego, który dla amatora w zupełności wystarczy.

Różnice w jakości zdjęcia, pomiędzy modelami lustrzanek firm, które ze sobą konkurują na rynku, w tym samym przedziale cenowym, są dla laika raczej niewidoczne gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym, że np. d40 nie nagrywa filmów, chociaż zdjęcia robi świetne, klasyk aparat chociaż już nie pierwszej młodości. jak z jakąkolwiek elektroniką trzeba sobie zadać pytanie: do czego mi to potrzebne? za aparat można dać tyle co za audi :) pytanie po co jeśli zamierza sie robić zdjęcia u cioci na imieninach. na zwykły domowy użytek zrobić zdjęcie, nagrać jakiś filmik - spokojnie do 2500 zł można kupić dobry sprzęt. a za pół roku to za co teraz damy 2500 będzie kosztowało 1700, a co zabawniejsze za 1500 będzie można kupić lepszy sprzęt od tego zakupionego pół roku temu - błędne koło, więc bez przesady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym się różni D40 od 60 i 90 ? [br]Dopisany: 05 Listopad 2010, 16:41_________________________________________________a moze tanio gdzieś bym taką używke dorwał :mysli:

http://allegro.pl/nikon-d60-torba-i1301806673.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...