Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Końcówka drążka - prawidłowe mocowanie


kubast

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Podczas przekładki kół na zimę postanowiłem poszukać przyczyny stuków słyszalnych na kostce brukowej, tarce itp.

Po ręcznym szarpaniu wszystkich elementów postanowiłem sie mocniej przyjrzeć końcówce drążka kierowniczego.

W trakcie rozkręcania zauważyłem że końcówka nie jest dopchnięta do końca w.... gnieździe gdzie jest zamocowana. Zarówno z lewej jak i prawej strony końcówki nie były dopchnięte.

Czy ten luz/przerwa powinna być, czy powinno wejść końca? :mysli:

końcówka niedopchnięta - luz 2-3mm

7ZJwJ.jpg

końcówka dopchnięta

SLGKS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest oki końcówka nigdy nie dochodzi do końca jest tam, stożek i na to nie pozwala :decayed:a to że widzisz sworzeń to kwestia osłony gumowej widocznie w jednej jest trochę wyżej ale niczemu to nie przeszkadza i nie szkodzi. Jeśli nie mają luzów to nie ma się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Pablo, doprecyzowałem zdjęcie aby pokazać, o który luz mi chodzi.

Jeśli spojrzysz na pierwsze zdjęcie to luz ten oznaczony jest "trójką". W tym miejscu nie ma stożka gdyż luzując śrubę nr 2, możesz dokręcić śrubę nr 1 i końcówka dochodzi do końca. Efekt tego zabiegu możesz zobaczyć na drugim zdjęciu (brak luzu oznaczonego wcześniej "trójką").

Może to pierdoła ale jestem ciekawy dlaczego z obu stron końcówki nie były dociągnięte do końca. Posiadam szczegółową historię serwisową z ASO i nie wynika z niej, żeby ktoś od nowości grzebał przy końcówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej podciągnij gumowa osłonę przeciwpyłową( to ta gumka na sworzniu pod 3 :tongue4:) i będzie tak samo jak po drugiej stronie. :cool1: Jeśli końcówka by była nie dociągnięta to miała by luz. Jeśli już chcesz tak bardzo to sprawdzić to zdemontuj jedną i drugą gałkę zmierz wysokość sworznia porównaj jak wysoko podchodzą gumki na obu i dojdziesz do tego co napisałem :tongue4: A jak ci się dalej nie podoba to wymień gałki na nowe może gumki będą idealnie na tej samej wysokości :cool1: A tak na marginesie nie można zamontować źle gałki bo śruba 2 ustala jej dokładne położenie więc nie ma mowy o jakimkolwiek luzie czy włożeniu jej za nisko :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...