Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Trzęsie samochodem przy gaszeniu i zapalaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam problem ponieważ miałem walniętą prawą poduszkę olejową pod silnikiem noi wiadomo były duże drgania samochodu przy ruszaniu i zapalaniu/gaszeniu poduszka wymieniona ale nie poprawiło się za bardzo przy gaszeniu dalej zatrzęsie samochodem tylko za bardzo w mojej opinii czy wiecie co może być przyczyną?

Opublikowano

słyszałem że takie objawy może mieć koło dwumasowe poszukaj na forum może coś znajdziesz

Opublikowano

kolego posprawdzaj dobrze wszystkie poduszki.czy sa dobrze przykrecone.

Opublikowano

kolego koło dwumasowe owszem ale to objawiało by sie tylko podczas ruszania i to nie zawsze, zależy w jakim jest stanie.

Objawia się to trudnością podczas ruszania i to nie zawsze(zależy jak sie ono ułoży), natomiast jak trzęsie przy odpalaniu to pewnie poduszka i najprawdopodobniej pod skrzynia.

Opublikowano

kolego posprawdzaj dobrze wszystkie poduszki.czy są dobrze przykręcone.

tak sprawdź pozostale na skrzyni tez , zobacz jeszcze plecionkę :cool1:

Opublikowano

sprawdz czy przy wylaczeniu silnika zamyka sie klapa gaszaca.

Opublikowano
  • Autor

a jak to sprawdzić szukałem coś na forum ale kiepsko mi poszło. Po zgaszeniu samochodu jest taki dziwny syk przez pare sekund pewnie to oto chodzi jakby ktoś otwierał piwko

Opublikowano

ja mam też problem z trzęsącym sie autem przy gaszeniu, nie mam egr-a.. moze to miec związek ?

Opublikowano

a jak to sprawdzić szukałem coś na forum ale kiepsko mi poszło.

musisz lepiej szukać :naughty:

klapę a raczej siłownik do niej masz zaznaczony w kwadraciku, niech ktoś Ci przekręci kluczyk a Ty obserwuj czy to ramię się poruszy

egr.jpg

Opublikowano

klapa gasząca bardzo ważna rzecz

można wywalić EGR ale zostawiając klapę :cool1:

Opublikowano

jak to zrobic :tongue4:

Opublikowano

u Ciebie kolego to pikuś

wywalasz cały środek EGR i zostawiasz tylko klapa EGR

a całość służy jak przelotowy kawałek rurki tylko z tym, że masz klape

ja mam tak własnie u siebie zrobione z EGR od AWX

mam taki EGR od AWX uszkodzony i mozesz smiało to zrobić sobie

Opublikowano
  • Autor

a jak to sprawdzić szukałem coś na forum ale kiepsko mi poszło.

musisz lepiej szukać :naughty:

klapę a raczej siłownik do niej masz zaznaczony w kwadraciku, niech ktoś Ci przekręci kluczyk a Ty obserwuj czy to ramię się poruszy

egr.jpg

dzieki sprawdze to[br]Dopisany: 09 Listopad 2010, 00:56_________________________________________________a czy może wiecie czy tam jest jakaś regulacja czy może sie otwierać więcej lub mniej czy po prostu otwiera/zamyka?

Opublikowano

a jak sie siłownik nie porusza przy gaszeniu to może to być wina N239?

Opublikowano

a jak sie siłownik nie porusza przy gaszeniu to może to być wina N239?

może, sprawdziłbym też wężyki podciśnienia
Opublikowano

hmmm... jednak siłownik ładnie sie chowa przy gaszeniu, mimo to buda zatelepie przy gaszeniu/uruchomieniu

Opublikowano

spr. recznie klapę

potrzebujesz dwie osoby

Ty siedzić w aucie a druga osoba szybko zamyka klapę

jeśli objaw jest nadal taki to albo masz bardzo brudny EGR i klapa sie nie domyka albo poduchy silnika itd.

spr tez koreckcje PD

Opublikowano

Witam.

Miałem podobną sytuację i problem był z wężykami od podciśnienia.

Sprawdź czy nie masz gdzieś uszkodzeń na wężykach.

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

witam chciałbym odświeżyć temat, okazuje się że po czyszczeniu egr było chwile fajnie ale sie skonczyło i egr bardzo syfi pod maską a do tego auto nie zbiera sie jak powinno, może ktoś doradzi co zrobić czy nowy? czy może jest jakieś obejście tego sprzętu?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.