Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Walka z seryjnym parktronikiem


EnDrIu`

Rekomendowane odpowiedzi

Walcze od dłuższego czasu z parktronikiem...i przegrywam. Mój samochód był fabrycznie wyposażony w parktronik. Okazało się po zakupie auta, że dwa czujniki są walnięte (nie drgały, po wrzuceniu wstecznego był ciągły 5 sek sygnał). Kupiłem czujniki (od kolegi z forum jest pewny, że działają) po podłączeniu wszystkie cztery drgają, natomiast parktronik po wrzuceniu wstecznego daje jeden krótki sygnał potem jest ciągły (tak długo aż nie zmienie biegu). Podpieliśmy VAGa, ale nie może się połączyć z parktronikiem. Moje przypuszczenia poszły na wiązkę, ale kolega powiedział, że być może coś nie tak jest z centralką, skoro sie nie możemy do niej dobrać VAGiem...co o tym sądzicie? Nie wiem czy w Vagu wybraliśmy odpowiedni kanał do sprawdzenia...z tego co pamiętał miał oznaczenie 76.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dwa dni temu u mnie tez zauważyłem ten problem. Po wrzuceniu wstecznego piszczy przez 3-5sek i potem cisza. Wyczytałem kolego na w innych postach. Ze prawdopodobnie padł jakiś czujnik. Cena na aledrogo od 50-100zł za sztukę. Tylko trzeba zlokalizować które czujki padły.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Dwa dni temu u mnie tez zauważyłem ten problem. Po wrzuceniu wstecznego piszczy przez 3-5sek i potem cisza. Wyczytałem kolego na w innych postach. Ze prawdopodobnie padł jakiś czujnik. Cena na aledrogo od 50-100zł za sztukę. Tylko trzeba zlokalizować które czujki padły.

Pozdrawiam.

Kolego, ale u mnie piszczy non stop a nie przez pare sek. Jak chcesz sie przekonać ktory czujnik to wrzuc wsteczny i dotknij kazdego z czujnikow-działające będą pulsować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też co pewien czas mam z tym problem, obecnie założyłem od tego samego kolegi co endriu czujnik, póki było sucho to działał, ład skasowałem vagiem, obecnie nic nie pokazuje, ale cos "widzi" bo też ciagle piszczy, czekam aż nie będzie deszcz padał

Czujniki są napewno dobre, w tamtym roku tez miałem taki przypadek ze piszczały nonstop, ale im przeszło :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci piszczą to VAG coś pokazuje? BTW którym VAGiem sprawdzasz i jakbyś mógł powiedzieć mi, gdzie znajduje sie w VAGu odpowiednie miejsce do testowania czujnikow? Nie wiem czy pod prawidłowe próbowaliśmy sprawdzić moje czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem wadliwy czujnik to był błąd na vagu 311 w zakładce Electronics1 ->76-Park assist, tam po połączeniu sie pokazywało dokładnie który czujnik jest uszkodzony, po zmianie czunika wszystko wrócił do normy, bład nie wyskakuje, ale po wrzuceniu wstecznego mam ciałgy sygnał tak jak by widział przeszkode dopóki nie wrzuce innego biegu

Zaraz po podmianie wszystko było ok, teraz jak jest wilgotno to znowu piszczy nonstop

:gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...