Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Domykanie szyb z pilota


fantastic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam prośbę o opisanie mi tej kostki z 6 przewodami ponieważ chcę podpiąć sterownik wraz z domykaniem szyb ale na przewodzie brązowo-czerwonym mi to nie działa. Napięcie na tym przewodzie jest 11V ale po zwarciu go do masy nic się nie dzieje z szybami za to napięcie spada do 0V. Może mam coś pomieszane z kabelkami proszę o pomoc i rozpisanie mi do czego służą poszczególne przewody. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamiętam w audi B5 wychodziło chyba z 4 lub 6 różnych pompek powietrza - nie mam pojęcia jak jest w innych bo nigdy innego modelu pompki nie rozbierałem ale w mojej pompce wychodzi 1 kabel sterujący szybami, jest to pompka z 1 wężykiem - więcej info nie pamiętam, być może inna pompka i będą inaczej kolory oznaczone. w mojej a4 NIEMA MODUŁU KOMFORTU !!!!!!!!!! szyby domykają się po przytrzymaniu kluczyka w pozycji zamykania ale otworzyć z kluczyka nieda sie !!!! modele z roku 96 lub nawet z tego samego roku co moja czyli z 95 mogą mieć inne pompki lub wystarczy że w waszym aucie będzie moduł komfortu i juz może sie różnić tymi kolorami kabelków. nie wiem jak tu jeszcze opisać żeby było zrozumiałe. zanim zrobiłem u siebie w aucie to domykanie (metodą prób i błędów ) spaliłem kilka bezpieczników, radzę zaopatrzyć się w koszyk bezpieczników i kontrolke i kombinować - może w jakiejś tam sytuacji was olśni i gdzieś w którejś kostce znajdzie sie kabelek od domykania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja wszystko podłączyłem tak jak nalezy (tak mi sie wydaje:P) mam sterownik maxicar.Problem polega na tym że jak zamknę auto pilotem to domyka szyby,uzbraja alarm itd., niby wszystko ok! ale jak otwieram auto pilotem to "robi mi wietrzenie auta" tzn otwiera mi szyby do połowy.Fajna sprawa ale qrde nie w zimie. Czy ktos mi może dać jakąś wskazówkę co z tym zrobić czy wina lezy po stronie złego podłączenia jakiegoś przewodu czy może jest to kwestia"jakiegoś zakodowania kluczyka".??

za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.pzdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej sprawdź dokładnie czy dobrze wszystko podłączyłeś bo trudno ci pomóc jeśli tego nie widać, albo wstaw foto jak to u Ciebie wygląda podłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja wszystko podłączyłem tak jak nalezy (tak mi sie wydaje:P) mam sterownik maxicar.Problem polega na tym że jak zamknę auto pilotem to domyka szyby,uzbraja alarm itd., niby wszystko ok! ale jak otwieram auto pilotem to "robi mi wietrzenie auta" tzn otwiera mi szyby do połowy.Fajna sprawa ale qrde nie w zimie. Czy ktos mi może dać jakąś wskazówkę co z tym zrobić czy wina lezy po stronie złego podłączenia jakiegoś przewodu czy może jest to kwestia"jakiegoś zakodowania kluczyka".??

za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.pzdro

ja bym postawił na złe podłączenie -ze sterownika magicar 620 nie wychodzi sygnał na szyby po otwarciu auta, bynajmniej z tego który ja mam, możliwe że masz inny model ? nowszy ?

-ew. w instrukcji sprawdź czy da sie zaprogramować czas jakoś w tym sterowniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chcę zakladać nowego tematu, chce założyć sobie immo KD2006, potrzebny mi przewód na którym pojawia się masa po zaknięciu drzwi ( domyslam sie ze steruje on również oświetleniem wnetrza ) jesli ktoś może pomóc to poproszę. Dzieki

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chcę zakladać nowego tematu, chce założyć sobie immo KD2006, potrzebny mi przewód na którym pojawia się masa po zaknięciu drzwi ( domyslam sie ze steruje on również oświetleniem wnetrza ) jesli ktoś może pomóc to poproszę. Dzieki

Pozdro

przy oświetleniu to przy zamknięciu drzwi znika masa a nie sie pojawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć ten schemat na forum -może razem znajdziemy jakieś rozwiązanie.

ew moge ci narysować schemat jak podłączyć przekaźnik tak żeby masa sie pojawiała jedna po zamknięciu drzwi na osobnym przewodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć ten schemat na forum -może razem znajdziemy jakieś rozwiązanie.

ew moge ci narysować schemat jak podłączyć przekaźnik tak żeby masa sie pojawiała jedna po zamknięciu drzwi na osobnym przewodzie.

no właśnie można dorobić jeden przewód na którym będzie masa sie pojawiać pa zamknięciu drzwi i szczerze powiem ze to chyba najprostsze i najłatwiejsze rozwiązanie :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi: wszystkich. Walcze i walcze i wywalczyć nie moge. Posiadam A4 z 95roku. Mam centralny zamek, funkcje domykania szyb i szyber po przytrzymaniu kluczyka w pozycji zamknij. Posiadam nie oryginalny alarm bez mozliwosci podlączenia domykania szyb. Kupiłem sama centralke z wiązką kabli do domykania szyb. Przy cynglu podnoszenia maski znalazlem kostke w ktorej jest kabel brązowo czerwony po wpięciu probówką jednym konicem krokodylka do masy samochodu a drugim dotykając w kostce tego właśnie kabla i przytrzymując domyka mi szyby i dach. W tej samej kostce jest też kabel żółto niebieski gdzie jednym końcem probóki krokodylkiem wpinając się w masę a drugim końcem szpikulcem wpinam się w ten właśnie kabel i zamyka mi centralny zamek. Pytanko i prośba jak to teraz podłączyć bo przekopałem wszystko co się dało pół dnia nad tym spędziłem przy prawie minus 10 stopniowym mrozie i dalej nic. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wstawić jakiś schemat kabli tej centralki bo inaczej raczej nikt Ci nie pomoże, bo są różne modele itp. a jak wrzucisz schemacik to myślę że na pewno damy race Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto schamt centralki którą kupiłem

8b107c59dc60801f.jpg

Facet mówił że muszę dać przekaźnik tak też zrobiłem. Z numeru 87 przekaźnika ma rzekomo iść przewód do kabla w kostce przy cynglu otwierania maski czyli do kabla koloru brązowo czerwonego. Ale i to nic nie dało, Sygnał wychodzący z alarmu któy podaje impuls na zamknięcie jest prawdopodobnie za słaby. O co chodzi??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj podłączyć nie pod alarm tylko pod centralkę, bo z tego co piszesz to dwa zupełnie inne urządzenia a zamiast podłączać osobno pod każdą szybę to podłącz pod tą kostkę koło "cyngla" od otwierania maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc już móie. Jednym końcem probóki krokodylkiem łapię masę samochodu a drugim w kostce tej przy cynglu maski kabelka koloru niebiesko zółtego, centralny się zamyka. Ale jak podpinam tam kabel niebieski z centralki ze schamtu to nic nie idzie. kicha że masakra. Elektrode.pl też przewertowałem i już mętlik mam w głowie. A może spróbowąc z centralki z wykresu podpiąć biały kabel do kostki przy cynglu maski pod do kabla koloru niebiesko zółtego, a niebieski do zamykania szyb czyli kabla koloru brązowo czerwonego?? Czytałem gdzieś (nie wiem ile w tym prawdy) że pod lewą podstopnicą też są jakieś kostki od centralnego. A na zamykanie centralny sterowany jest masą czy plusem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na zamykanie centralny sterowany jest masą czy plusem??

z tego co pamiętam to masą[br]Dopisany: 07 Styczeń 2009, 16:59_________________________________________________a sprawdź czy po podłączeniu urządzenia w przewodzie niebieskim i w niebiesko-białym jaki jest prąd. + czy minus ? bo może tam masz plus a powinieneś mieć minus :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...