Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Domykanie szyb z pilota


fantastic

Rekomendowane odpowiedzi

zmień kabel niebieski wychodzący z urządzenia na niebiesko-biały idący na przekaźnik nie zmieniając reszty połączeń jak nie pójdzie to podłącz przekaźnik według mojego schematu i powinno zadziałać

111111111111iy7.jpg

By fan_audi at 2009-01-07[br]Dopisany: 07 Styczeń 2009, 22:40_________________________________________________i daj znać czy pomogło[br]Dopisany: 07 Styczeń 2009, 22:43_________________________________________________można jeszcze spróbować dać sygnał z samego alarmu- prześlij mi schemat alarmu na PW to zajrze wieczorem i dam znać, możnaby wogóle pominąć tą centralke od domykania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm najleprze że wczoraj się męczyłem i do kostki od cyngla należy podpiąć się pod dwa kable ja w tym co wysłałem napisałem wcześniej niebieski wychodzący z przekaźnika dałem na kabel od centralnego a biały dałem na domykanie szyb i co najlepsze wszystko działa tylko narodziłe się nowy problem. Wcześniej robiłem to wszystko wpinając tylko kable w kostke w odpowiednie miejsa, działało. Poźniej wpiąłem się w kable żeby połączenie było leprze, także działało. Zająłem się zakładaniem osłony, chciałem obadać efekt końcowy i kicha. Szybki się zamykają ale centralny nie rusza ani na zamykanie ani na otwieranie. Oświetlenie kabiny przy otwieraniu każdych z drzwi też nie działa bagażnika także. Natomiast stale oświetlenie działa. I co jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm najleprze że wczoraj się męczyłem i do kostki od cyngla należy podpiąć się pod dwa kable ja w tym co wysłałem napisałem wcześniej niebieski wychodzący z przekaźnika dałem na kabel od centralnego a biały dałem na domykanie szyb i co najlepsze wszystko działa tylko narodziłe się nowy problem. Wcześniej robiłem to wszystko wpinając tylko kable w kostke w odpowiednie miejsa, działało. Poźniej wpiąłem się w kable żeby połączenie było leprze, także działało. Zająłem się zakładaniem osłony, chciałem obadać efekt końcowy i kicha. Szybki się zamykają ale centralny nie rusza ani na zamykanie ani na otwieranie. Oświetlenie kabiny przy otwieraniu każdych z drzwi też nie działa bagażnika także. Natomiast stale oświetlenie działa. I co jest??

a nie wyskoczył Ci jakiś bezpiecznik, chociaż wtedy (chyba) to by ci również nie działało stałe oświetlenie. jest możliwość że jak wpiąłeś sie pod centralne to zabrałeś trochę prądu i nie starcza odpowiednie zasilenie pompy od centralnego zamku.

sprawdź czy pompa startuje ale słabo czy w ogóle sie nie odpala. Aha a w którym miejscu wpiąłeś sie pod tą centralkę? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zaciekawieniem czytam Wasze wypowiedzi, jako ze jestem zainteresowany wykonaniem takiego domykania w moim A4 zapoznałem się z wieloma wątkami na ten temat

sprawa jest prosta jeśli chodzi o domykanie z nieoryginalnego alarmu, bo nawet gdy centralka nie posiada funkcji domykania to można zastosować dodatkowy moduł np. unster który przytrzyma na określony czas impuls i szybki pojadą w górę

problem pojawia się wtedy gdy mamy do czynienia z oryginalnym alarmem audi.

obecnie jestem w moim przypadku na takim etapie (od paru miesięcy) ze mam podłączony prawidłowo sterownik unster i gdy podam mu impuls wyzwalający to szybki jadą do góry

mój problem polega ze nie wiem skąd pobrać impuls wyzwalający?? czy z oryginalnego alarmu (jeśli tak to gdzie on jest) czy może z pompki ?? bo przy nadkolu nie ma nigdzie sygnału który można by było wykorzystać do wzbudzenia sterownika

może ktoś z kolegów przerabiał ten temat i podzieliłby się swoim doświadczeniem bo zapewne nie jestem jedyną osobą z powyższym problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a czy da rade zrobic domykanie szyb jesli nie ma sie jakiego kolwiek alarmu???tylko zamej centralny?

z pilotem czy bez ?

- Z PILOTEM - czytaj od poczatku !

- BEZ PILOTA - przytrzymaj kluczyk w pozycji zamknij dłuzej niz 3 sek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie, u siebie założyłem po wielu próbach i spalonych bezpiecznikach oczywiście z powowdu całkiem innej przyczyny, dpomykanie szyb gdzie gdzie nie koniecznie trzeba trzymać kluczyka. U siebie mam to tak rozwiązane że mam akurat alarm zresztą jest to opisane w manualu którego też zrobiłem. Jak wiadomo niby tea same auta ale jednak każde się czymś różnia. Ja jeśli zamknę auto z kluczyka a mam otwarte szybki to szyby mi się zamykają. mogę wyciągnąć kluczyk a dalej mi się zamykają. A że mam alarm i zamytkanie połączone z alarmem także kluczyka nie używam do otwierania drzwi,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego denveco a przeczytałeś o co koledze beni226 chodzilo:

koledzy a czy da rade zrobic domykanie szyb jesli nie ma sie jakiego kolwiek alarmu???tylko zamej centralny?

a u ciebie prawdopodobnie alarm podtrzymuje sygnal zamykania szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tosz przecierz napisałem. że ja po założeniu centralki domykania szyb jeżeli zamykam auto z kluczyka a mam otwarte szyby to nie musze przytrzymywac kluczyka zeby szyby się zamknęły. Wkładam kluczyk przekręcam centralny się zamyka a w chwili wyciągania kluczyka szybki i dach mi się zamykają nawet jak z kluczykiem w reku odchodze od auta.

A po drugie nie podłanczałem się pod alarm. U mnie tego wyjścia nie ma. Owszem jest wyjśćie na centralny zamek ale sygnał jest za słaby na to aby podać sygnał do centralki domykania szyb. Wiec musiałem rozwiązać u siebie to inaczej bez wpinania się do alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie denveco! beni226 nie ma alarmu tylko sam, oryginalny centralny wiec nie może zrobić tak jak Ty napisałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale chyba ktoś czytać nie umie. Napisałem że aby mieć domykane szyby nie potrzeba mieć alarmu. Chyba wyraźnie napisałem że u mnie alarm nie był wogole potrzebny żeby szybki się zamykały. U siebie nie prowadziłem ŻADNYCH kabli od alamu. Interesowały mnie tylko dwa kable nie mające wogóle nic wspólnego z alarmem.

Kolego beni226 jeśli nie masz alarmu a chcesz mieć zamykanie auta z pilota z funkcją domykania szyb, musisz zaopatrzyć się w cetralke:

http://moto.allegro.pl/item517470399_sterownik_c_zamka_domykanie_super_promocja.html

Firme mogę naprawdę polecić, znają się na rzeczy służą fachową pomocą nawet telefonicznie. Zakupiłem się już w dwie centralki jedna do któej podałem Ci link a druga którą zainstalowałem obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak kwestia alarmu zostala wyjasniona to zachecam do lektury od 1 posta -

koledzy a czy da rade zrobic domykanie szyb jesli nie ma sie jakiego kolwiek alarmu???tylko zamej centralny?

z pilotem czy bez ?

- Z PILOTEM - czytaj od poczatku !

- BEZ PILOTA - przytrzymaj kluczyk w pozycji zamknij dłuzej niz 3 sek !

jest tam opisane od poczatku co trzeba zrobic i cala ta dyskusja byla niepotrzebana - jakby kolego denveco czytal uwaznie to zjarzylby od razu ze ja tez nie mam ori centralki tylko dokladany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki koledzy ale moje krótkie zapytanie widze wzbudziło niemal temat kłótni. Postaram się dokładnie prześledzić od początku ten post i spróbować go na swoim autku. A nie wiecie koledzy jakie oznaczenie na etykiecie odnośnie wyposarzenia auta kierowane jest odnośnie tego jaki moge miec centralny: czy ori czy po prostu zakładany przez kogoś. Wogóle jak sprawdzic czy mam ori zamek centralny???

Mam pilota ale wydaje mi sie ze jest on nie ori no i mam watpliwosci co do originalności jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra - przeczytałem dwa razy ten wątek od początku do końca i zacząłem podłączać te domykanie szyb i d*pa !

Czy może ktoś konkretnie napisać, które kabelki trzeba zewrzeć ?

Chodzi mi o kolor kabelków i ich umijscowienie (czy to są kabelki w beżowej pierwszej dostępnej wtyczce, czy jeden jest z tej wtyczki a drugi skąd indziej).

A no i jeszcze tylko dodam że mam samochodzik z drugiej połowy 97r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra - przeczytałem dwa razy ten wątek od początku do końca i zacząłem podłączać te domykanie szyb i pupa !

Czy może ktoś konkretnie napisać, które kabelki trzeba zewrzeć ?

Chodzi mi o kolor kabelków i ich umijscowienie (czy to są kabelki w beżowej pierwszej dostępnej wtyczce, czy jeden jest z tej wtyczki a drugi skąd indziej).

A no i jeszcze tylko dodam że mam samochodzik z drugiej połowy 97r.

Jeśli masz dokładany centralny/alarm to musi on mieć funkcję komfort (wydłużenie impulsu zamykającego centralny i ją włączyć), potem trzeba znaleźć przewód odpowiadający za zamykanie centralnego. Następnie podpiąć się do niego i do przewodu opisanego w pierwszym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak włączyć tą funkcje komfort. bo ja kupiłem centralkę podłączyłem ale na kablu z centralki od domykania szyb nie ma żadnego sygnału a powinien być - przez 30s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...