Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Domykanie szyb z pilota


fantastic

Rekomendowane odpowiedzi

a jak włączyć tą funkcje komfort. bo ja kupiłem centralkę podłączyłem ale na kablu z centralki od domykania szyb nie ma żadnego sygnału a powinien być - przez 30s

komfort jest włączony na stałe tzn po poprawnym podłączeniu powinno zadziałać od razu, jeśli nie działa ci centralka domykania to musiałeś źle podłączyć lub centralka uszkodzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie znajduje się zworka żeby przedłużyć sygnał z 0,5 s do 3,5 s

w środku sterownika na płytce prawdopodobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakupiłem centralkę podłączyłem według schematu wszystko działa elegancko szyby się domykają lecz zauważyłem że po zamknięciu i odczekaniu jakiś 5 minut gdy otworze samochód z pilota szyby zjeżdżają w dół :shocked: jak by dodatkowa funkcja o której nie było mowy :blink: Co z tym zrobić? latem to gitara ale zimą?? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opis podłączenia w 1 poście był do auta z 1995 roku !!!!!

w 98 i jak dobrze pamiętam nawet w 97 roku już były inne pompki montowane, sterowanie zamykania i otwierania na 2 osobnych kabelkach, więc prawdopodobnie dlatego otwiera szybki.

poszukaj innych postów o domykaniu szyb - są chyba 2 lub 3 dla aut z twojego rocznika, może tam znajdziesz odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

ja zamontowalem jakis czas temu takie coś jak w opisie...po pewnym czasie domykanie szyb oszalało, mianowice, raz domyka szyby raz nie, raz domyka "na raty" po trochu wiecie może co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeczytałem wszystko o czym piszecie i... generalnie to zgłupiałem :kox:

Chce zrobić u siebie takie domykanie ale już naprawdę nie wiem czy jest to możliwe u mnie czy nie :confused4:

Powielę pewnie to pytanie, ale nie denerwujcie się. Nie jestem elektronikiem tylko bawię się takimi rzeczami na logikę. Ale wszystkie te informacje które tu przeczytałem pomieszały mi w głowie :mysli:

Mam a4 z końca 96 roku. Nie mam alarmu natomiast posiadam sam ori centralny zamek. Dwa guziki na kluczyku, 'zamykanie' i 'otwieranie' samochodu.

Sprawdziłem to o czym pisaliście. Gdy przytrzymam 3sek 'zamykanie' i szybki mam uchylone to samochód się zamyka i dodatkowa szybki zaczynają jechać do góry. Gdy puszcze w trakcie to się zatrzymują.

Gdy mam szyby zamknięte i przytrzymam 3sek 'otwieranie' to zamki się otworzą i szybki zaczynają jechać w dol.

Dodatkowo mam szyberdach. Jak zostawię otwarty i domykam szyby to szyberdach zaczyna domykać się razem z nimi.

Gdy natomiast je otwieram z kluczyka to już zostaje w pozycji domkniętej.

Tak wiec moje pytanko. Czy jak podłącze kabelek do masy i do tego brązowo-czerwonego kabelka to starczy?

Szybki będą się domykać automatycznie po naciśnięciu zamknij na kluczyku?

Z góry dzięki za wszelka pomoc!! :good:

[br]Dopisany: 10 Marzec 2010, 14:13_________________________________________________Koledzy nic z tego. Podłączyłem masę tak jak wcześniej pisaliście. I nic. Tak się zastanawiam... bo u mnie w tym miejscu jest szary kabelek. Ważne jest miejsce czy kolor? Standardowo powinien być tutaj brązowo-czerwony?

Tak zerknąłem na ta kostkę i u mnie jest jeszcze jeden, dodatkowy kabel. W miejscu zaznaczonym na niebiesko. Czemu tak?

FkfX0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

...

Z góry dzięki za wszelka pomoc!! :good:

[br]Dopisany: 10 Marzec 2010, 14:13_________________________________________________Koledzy nic z tego. Podłączyłem masę tak jak wcześniej pisaliście. I nic. Tak się zastanawiam... bo u mnie w tym miejscu jest szary kabelek. Ważne jest miejsce czy kolor? Standardowo powinien być tutaj brązowo-czerwony?

Tak zerknąłem na ta kostkę i u mnie jest jeszcze jeden, dodatkowy kabel. W miejscu zaznaczonym na niebiesko. Czemu tak?

FkfX0.jpg

pisałem już wcześniej ze 2 posty lub 3.

tylko 95 i początek 96 roku były te podłaczenia do którego jest opis,

tobie brakuje takiego czegoś

http://www.allegro.pl/item946218108_domykanie_szyb_4_szyby_0224_warszawa_sklep_hurt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli mi potrzebne jest cos takiego co podtrzyma prad na czas zamykania. Super. Zaraz zamawiam :)

A czy moze mi ktos podpowiedziec jak to podlaczyc? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli mi potrzebne jest cos takiego co podtrzyma prad na czas zamykania. Super. Zaraz zamawiam :)

A czy moze mi ktos podpowiedziec jak to podlaczyc? :mysli:

bedziesz miał instrukcje w srodku pewnie , z podłączeniem nie powinno być problemu - tam chyba 4 lub 5 kabli sie podłącza w tym +12V i masa wiec stopień trudności jest mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczymy co z tego wyjdzie :) może zrobię nawet małe fotostory :) Jak paczka dojdzie i pogoda nie będzie najgorsza to biorę się za robotę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja odswieże

mam zapytanie do włascicieli a4 z końcówki 97roku, bo takową własnie posiadam. Nie mam alarmu, mam centralny na pilota. Gdy zamykam z kluczyka to po przytrzymaniu szybki jada do góry. Co zrobic aby to samo następowało przy zamykaniu z pilota? Wiem że rożne roczniki miały rozne rozwiązania, dlatego napisałem że interesuje mnie ścisle końcówka 97roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja odswieże

mam zapytanie do włascicieli a4 z końcówki 97roku, bo takową własnie posiadam. Nie mam alarmu, mam centralny na pilota. Gdy zamykam z kluczyka to po przytrzymaniu szybki jada do góry. Co zrobic aby to samo następowało przy zamykaniu z pilota? Wiem że rożne roczniki miały rozne rozwiązania, dlatego napisałem że interesuje mnie ścisle końcówka 97roku.

trzeba tą funkcje uaktywnić VAG-iem,

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t6358.0.html;highlight=kodowanie+sterowników

zjedz w dół na centralny zamek i tam masz podany opis ile trzeba dodać do kodu w sterowniku

lub

http://www.allegro.pl/item946218108_domykanie_szyb_4_szyby_0224_warszawa_sklep_hurt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeczytałem wszystko o czym piszecie i... generalnie to zgłupiałem :kox:

Chce zrobić u siebie takie domykanie ale już naprawdę nie wiem czy jest to możliwe u mnie czy nie :confused4:

Powielę pewnie to pytanie, ale nie denerwujcie się. Nie jestem elektronikiem tylko bawię się takimi rzeczami na logikę. Ale wszystkie te informacje które tu przeczytałem pomieszały mi w głowie :mysli:

Mam a4 z końca 96 roku. Nie mam alarmu natomiast posiadam sam ori centralny zamek. Dwa guziki na kluczyku, 'zamykanie' i 'otwieranie' samochodu.

Sprawdziłem to o czym pisaliście. Gdy przytrzymam 3sek 'zamykanie' i szybki mam uchylone to samochód się zamyka i dodatkowa szybki zaczynają jechać do góry. Gdy puszcze w trakcie to się zatrzymują.

Gdy mam szyby zamknięte i przytrzymam 3sek 'otwieranie' to zamki się otworzą i szybki zaczynają jechać w dol.

Dodatkowo mam szyberdach. Jak zostawię otwarty i domykam szyby to szyberdach zaczyna domykać się razem z nimi.

Gdy natomiast je otwieram z kluczyka to już zostaje w pozycji domkniętej.

Tak wiec moje pytanko. Czy jak podłącze kabelek do masy i do tego brązowo-czerwonego kabelka to starczy?

Szybki będą się domykać automatycznie po naciśnięciu zamknij na kluczyku?

Z góry dzięki za wszelka pomoc!! :good:

[br]Dopisany: 10 Marzec 2010, 14:13_________________________________________________Koledzy nic z tego. Podłączyłem masę tak jak wcześniej pisaliście. I nic. Tak się zastanawiam... bo u mnie w tym miejscu jest szary kabelek. Ważne jest miejsce czy kolor? Standardowo powinien być tutaj brązowo-czerwony?

Tak zerknąłem na ta kostkę i u mnie jest jeszcze jeden, dodatkowy kabel. W miejscu zaznaczonym na niebiesko. Czemu tak?

FkfX0.jpg

Koledzy zakupiłem ten przekaźnik. Próbowałem go podłączyć ale nic z tego mi nie wychodzi:/ Jedynie co udało mi się prawidłowo podłączyć to kable czerwony+ i czarny- :)

Wszystkie schematy na forum różnią się od tego mojego i od siebie. Przez to nie rozumiem który kabel mam gdzie podłączyć:/

Poniżej załączam zdjęcia mojej kostki i schemat przekaźnika.

Czy był by ktoś tak miły i mógł by mi podpowiedzieć gdzie i które mam podłączyć kable?

IESnA.jpg

twBoA.jpg

IHp0J.jpg

Fj1E9.jpg

IHy_i.jpg[br]Dopisany: 29 Marzec 2010, 17:00_________________________________________________To może zadam jeszcze pare pytań dodatkowo:

1. Co to za kabel ten 2 z 4 - który ma być podłączony do ACC(?), mam go gdzieś podłączyć czy jest zbędny?

2. Kabel 1 z 4. To jego mam podłączyć gdzieś w kostce?

3. Czemu kabel 12 na schemacie jest narysowany luzem? A w opisie napisali że to "załączenie sugnału +/- w celu uruchomienia domykania szyb". Wydaje się, że to on odpowiada za to i to jego mam podłączyć do kostki? Ale na schemacie go nie uwzględnili....

Ehh nic tego nie czaje:/

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mam inne kostki niż te na zdjęciu i niema żadnego czerwono brązowego kabla

wiec co mam zrobić żeby mię się tez domykały ?

auto z 98r 10 miesiąc

tak to wygląda u mnie :

7lWv0.jpg

uXyE0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...