Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Domykanie szyb z pilota


fantastic

Rekomendowane odpowiedzi

JA mam inne kostki niż te na zdjęciu i niema żadnego czerwono brązowego kabla

wiec co mam zrobić żeby mię się tez domykały ?

auto z 98r 10 miesiąc

tak to wygląda u mnie :

7lWv0.jpg

uXyE0.jpg

gdzieś wcześniej pisałem że ten opis jest tylko do modelu z 95 roku, w innych rocznikach chociaż to stale ten sam model B5 to jednak dużo zmian było.

Ja niestety Ci nie pomogę bo swojej B piątki nie mam już od ponad roku.

najlepiej to weż kontrolkę (probówkę 12v ) z kabelkiem, podłącz 1 koniec do masy auta a 2 szukaj po kolei w kostkach na słupku - któryś na pewno domknie szyby - nima h.ja we wsi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przy okazji bezpieczniki mi popali

a sprawdziłeś ?

po to właśnie sie kontrolki używa żeby nie spalić, ale jak kolega mądrzejszy to chętnie posłucham w jaki inny spoosób można to sprawdzić bez schematu. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mądrzejszy ja zielony raczej jestem :D za tydzień poszukam który to kabel , narazie mi sie nie spieszy pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem alarm niefabryczny z domykaniem. wszystko ładnie udało mi się podłączyć nawet znalazłem kabel w kostce od domykania (u mnie to był brązowo-popielaty) i jak zamykam auto z pilota centralny się zamyka, alarm się uzbraja a szybki jadą do góry, ale jak otwieram auto kierunki migają (czyli alarm się rozbraja) ale centralny się nie otwiera. Jeżeli kabla od domykania nie mam podłączonego wszystko gra jak trzeba. Dostrzegłem jeszcze jedną sprawę jak mam podłączony ten kabel od domykania jak zamykam auto słyszę taki specyficzne piknięcie z bagażnika z lewego boku, takie samo jak zamykam auto z kluczyka. męczę to już piąty miesiąc i nic mi nie przychodzi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby bezsensownie nie otwierać nowego wątku zapytam tutaj...

czy spaloną centralkę da się jakoś uratować ? w dodatkowym gnieździe + i - zostały przez pomyłkę połączone ze sobą... coś w centralce strzeliło jakby spaliło bezpieczniki ale nie wiem co tam się stało ? czy trzeba ją wymienić czy może da się to zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

ja ponownie poproszę o poradę, mianowicie sprawa wygląda tak: podłączyłem centralkę centralnego zamka z funkcją komfortu, wszystko hula prócz komfortu, a dokładniej wygląda to tak, że mam dwa wejścia pod domykanie szyb - 0,5 sek i 3,5 sek, jak podłączam pod jeden albo drugi i zamykam pilotem drzwi szyby ani drgną :mysli: z kolei jak mam opuszczone szyby i wepnę się w wejście 3,5 sek to wtedy szyby się pięknie domykają - tyle, że wtedy nic nie naciskam - po prostu po samym wciśnięciu kabelka szyby się domykają. Czy ktoś wie :wtf:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem centralke, dotego przekaznik podlaczylem pod jeden kabelek w kostce i szybki ida do gory i szyber sie takze mi zamyka. Fajna sprawa i bardzo wygodna. Alarm mam niefabryczny ale podlaczylem to bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

ja ponownie poproszę o poradę, mianowicie sprawa wygląda tak: podłączyłem centralkę centralnego zamka z funkcją komfortu, wszystko hula prócz komfortu, a dokładniej wygląda to tak, że mam dwa wejścia pod domykanie szyb - 0,5 sek i 3,5 sek, jak podłączam pod jeden albo drugi i zamykam pilotem drzwi szyby ani drgną :mysli: z kolei jak mam opuszczone szyby i wepnę się w wejście 3,5 sek to wtedy szyby się pięknie domykają - tyle, że wtedy nic nie naciskam - po prostu po samym wciśnięciu kabelka szyby się domykają. Czy ktoś wie :wtf:

:mysli: a sterowanie z komfortu centralki masz + czy minusem ?

nic innego nie przychodzi mi do głowy jak zła polaryzacja, spóbuj odwrócić polaryzację przez dodatkowy przekaźnik i podłączyć ponownie

zmianapolaryzacjisterow.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

ja ponownie poproszę o poradę, mianowicie sprawa wygląda tak: podłączyłem centralkę centralnego zamka z funkcją komfortu, wszystko hula prócz komfortu, a dokładniej wygląda to tak, że mam dwa wejścia pod domykanie szyb - 0,5 sek i 3,5 sek, jak podłączam pod jeden albo drugi i zamykam pilotem drzwi szyby ani drgną :mysli: z kolei jak mam opuszczone szyby i wepnę się w wejście 3,5 sek to wtedy szyby się pięknie domykają - tyle, że wtedy nic nie naciskam - po prostu po samym wciśnięciu kabelka szyby się domykają. Czy ktoś wie :wtf:

:mysli: a sterowanie z komfortu centralki masz + czy minusem ?

nic innego nie przychodzi mi do głowy jak zła polaryzacja, spóbuj odwrócić polaryzację przez dodatkowy przekaźnik i podłączyć ponownie

zmianapolaryzacjisterow.jpg

hmmm

może ja wkleję to co mam i opiszę - tak będzie łatwiej

poniżej dwie foty - schemat podłączenia centralki i opis funkcji, teraz jak to czytałem zauważyłem ten cienki czerwony kabelek(jakieś wejście -250mA) na pierwszym foto, nie wiem nawet czy on jest podłączony i czy on może mieć coś wspólnego z tym, że domykanie nie działa ?

beztytuuzxj.png

na drugim zdjęciu jest opis funkcji i w pkt6. jest coś o tym kabelku czerwonym ale jak wcześniej pisałem nie wiem czy o to w ogóle chodzi, dodam jeszcze, że pilotów nie kodowałem pod funkcję komfort, a chyba jest to konieczne jak teraz patrzę.

beztytuu1rx.png

Uploaded with ImageShack.us

:mysli:

aha jeśli ten kabelek -250mA ma coś wspólnego z tym domykaniem szyb to gdzie go podłączyć :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ten cienki czerwony musisz podłączyć na słupku

instrukcja w 1 poście - ew. trzeba to dopasować do twojego auta tzn poszukać króry kabel jest od domykania i pod niego sie podpiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ten cienki czerwony musisz podłączyć na słupku

instrukcja w 1 poście - ew. trzeba to dopasować do twojego auta tzn poszukać króry kabel jest od domykania i pod niego sie podpiąć

ale już mam podłączony jeden kabel do domykania szyb, czy mam ten czerwony połączyć z nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ten cienki czerwony musisz podłączyć na słupku

instrukcja w 1 poście - ew. trzeba to dopasować do twojego auta tzn poszukać króry kabel jest od domykania i pod niego sie podpiąć

ale już mam podłączony jeden kabel do domykania szyb, czy mam ten czerwony połączyć z nim ?

a który to kabel ?

w schemacie nie ma mowy o innym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ten cienki czerwony musisz podłączyć na słupku

instrukcja w 1 poście - ew. trzeba to dopasować do twojego auta tzn poszukać króry kabel jest od domykania i pod niego sie podpiąć

ale już mam podłączony jeden kabel do domykania szyb, czy mam ten czerwony połączyć z nim ?

a który to kabel ?

w schemacie nie ma mowy o innym ?

jest osobna wtyczka taka 2 pinowa(i jeden z tych kabelków prowadzi do kostki i kabla od domykania szyb) i ja właśnie próbowałem podłączać w miejsce 0,5sek lub 3 sek :chytry:

a z tego co rozumiem mam podłączyć kabelek -250mA do kabla od domykania szyb i tyle ?

[br]Dopisany: 31 Lipiec 2010, 10:23_________________________________________________osz kurna to chyba mój błąd zaraz zejdę na dół do auta i zobaczę to bo w sumie ta 2 pinowa wtyczka to pozostałość po starej centralce :mysli:[br]Dopisany: 31 Lipiec 2010, 10:24_________________________________________________sprawa ogarnięta - tak jak pisałeś fantastic w swoim ostatnim poście więc dzięki wielki za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ten cienki czerwony musisz podłączyć na słupku

instrukcja w 1 poście - ew. trzeba to dopasować do twojego auta tzn poszukać króry kabel jest od domykania i pod niego sie podpiąć

ale już mam podłączony jeden kabel do domykania szyb, czy mam ten czerwony połączyć z nim ?

a który to kabel ?

w schemacie nie ma mowy o innym ?

jest osobna wtyczka taka 2 pinowa(i jeden z tych kabelków prowadzi do kostki i kabla od domykania szyb) i ja właśnie próbowałem podłączać w miejsce 0,5sek lub 3 sek :chytry:

a z tego co rozumiem mam podłączyć kabelek -250mA do kabla od domykania szyb i tyle ?

[br]Dopisany: 31 Lipiec 2010, 10:23_________________________________________________osz kurna to chyba mój błąd zaraz zejdę na dół do auta i zobaczę to bo w sumie ta 2 pinowa wtyczka to pozostałość po starej centralce :mysli:

daj jeszcze raz pełny schemat tej nowej centralki ale raczej od domykania będzie ten cienki czerwony - 250mA [br]Dopisany: 31 Lipiec 2010, 16:08_________________________________________________polecam sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ten cienki czerwony musisz podłączyć na słupku

instrukcja w 1 poście - ew. trzeba to dopasować do twojego auta tzn poszukać króry kabel jest od domykania i pod niego sie podpiąć

ale już mam podłączony jeden kabel do domykania szyb, czy mam ten czerwony połączyć z nim ?

a który to kabel ?

w schemacie nie ma mowy o innym ?

jest osobna wtyczka taka 2 pinowa(i jeden z tych kabelków prowadzi do kostki i kabla od domykania szyb) i ja właśnie próbowałem podłączać w miejsce 0,5sek lub 3 sek :chytry:

a z tego co rozumiem mam podłączyć kabelek -250mA do kabla od domykania szyb i tyle ?

[br]Dopisany: 31 Lipiec 2010, 10:23_________________________________________________osz kurna to chyba mój błąd zaraz zejdę na dół do auta i zobaczę to bo w sumie ta 2 pinowa wtyczka to pozostałość po starej centralce :mysli:

daj jeszcze raz pełny schemat tej nowej centralki ale raczej od domykania będzie ten cienki czerwony - 250mA [br]Dopisany: 31 Lipiec 2010, 16:08_________________________________________________polecam sie

już ogarnięte jest tak jak pisałeś ten kabelek - 250mA był niepodłączony, dzięki wielkie :hi:

szybki się domykają :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także zacząłem montować w A4 z 1997 r nie oryginalny alarm i mam problem ze znalezieniem przewodu na sygnał domykania szyb i sygnałów z czujników domknięcia drzwi :confused4:

Kostkę mam taką jak tu:

http://www.postimage.org/image.php?v=gxIHp0J

Niestety podanie przez czujnik masy na żaden z tych przewodów nie domyka szyb (jeden otwiera a drugi zamyka centralny zamek, a reszta nic nie robi).

Podawałem też sygnał na inne przewody w kolejnych kostkach i nie znalazłem właściwego :confused4:

Podpowiedzcie proszę (najlepiej załączając fotki) jak znaleźć właściwe przewody, bo już mi łapki opadają, a bez tych funkcji nie chcę uruchamiać alarmu, bo potem nie dojdę z nim do ładu :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także zacząłem montować w A4 z 1997 r nie oryginalny alarm i mam problem ze znalezieniem przewodu na sygnał domykania szyb i sygnałów z czujników domknięcia drzwi :confused4:

Kostkę mam taką jak tu:

http://www.postimage.org/image.php?v=gxIHp0J

Niestety podanie przez czujnik masy na żaden z tych przewodów nie domyka szyb (jeden otwiera a drugi zamyka centralny zamek, a reszta nic nie robi).

Podawałem też sygnał na inne przewody w kolejnych kostkach i nie znalazłem właściwego :confused4:

Podpowiedzcie proszę (najlepiej załączając fotki) jak znaleźć właściwe przewody, bo już mi łapki opadają, a bez tych funkcji nie chcę uruchamiać alarmu, bo potem nie dojdę z nim do ładu :no:

szyby się domykają chyba po 3 sek ciągłego napięcia na tym przewodzie od zamykania centralnego zamka,

trzymałeś wystarczająco długo napięcie na nim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooops nie trzymałem 3 s - jutro sprawdzę ponownie, bo dzisiaj już nie wyrobię i dam znać.[br]Dopisany: 02 Sierpień 2010, 20:27_________________________________________________Qrde na podawałem się sygnałów po 5 s - najpierw masy po kolei na wszystkie kable we wtyczkach, a potem nawet podawałem +12 na wszystkie po kolei i nic ...

Tymczasem domykanie szyb działa ... gdy przekręcam kluczyk :confused4:

Macie jakiś pomysł jak znaleźć właściwy przewód ?

Poniżej link do zdjęć wtyczek w podnóżku kierowcy w mojej A4:

http://img713.imageshack.us/g/dsc00237y.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...