Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dobry kurier w polsce????


Gość Keżor

Rekomendowane odpowiedzi

Mi kiedyś STOLICA zamiast dowieźć paczkę (WAWA - Łódź) odesłali do Wawy zamiast mi dowieźć po czym ściągnęli znowu z WAWY do Łodzi i skasowali podwójnie za transport , a auto 4 dni na warsztacie bez tarcz i klocków :D

Aleeee za to DHL kumplowi przywiózł laptopa wartości 4tyś, a że nikogo nie było w domu to zostawili u sąsiadki :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleeee za to DHL kumplowi przywiózł laptopa wartości 4tyś, a że nikogo nie było w domu to zostawili u sąsiadki

Widocznie w Polsce kurierzy ucza sie od tych z USA tam kurier zostawia paczke pod drzwiami i sobie jedzie dalej :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy potrzebuje informacji czy kiedyś wysyłaliście może komplet foteli z samochodu?? kurier którym wysyłałem nie przyjeżdza już na pomorze.....

czy zna ktoś jakąś firme która za tą przesylke nie skasowała by dużego majątku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy gdzie chcesz to wysłać ... można nawet pogadać z kierowcą PKSu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarnowskie góry.... gdyby było w pobliżu to sam bym wziął od rodziców multivanka i bym pobawił się w kuriera:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30kg paczka z częściami, 60x40x40 cm

opcja najtaniej w naszym kraju (nieważne jak długo będzie dostarczana)

uważacie, że nadal masterlink jest najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że troszkę stary temacik odkopałeś :) (ale żeby nie było - nie mam nic przeciwko) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że troszkę stary temacik odkopałeś :) (ale żeby nie było - nie mam nic przeciwko) hehe

Bo zamiast zakładać na nowo, odpaliłem to, co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za troszke dłuższy post !

W związku z tym, że często wysyłam ( czasami dostaję:) ) paczki za pośrednictwem kurierów mam już wyrobione zdanie.

Dużo zależy od człowieka (kuriera) z którym macie bezpośrednio do czynienia.

Wiadomo, są ludzie i taborety.

Ostatnio łoś z OPEK zaparkował auto dosyć daleko i przyszedł z kwitem do żony po podpis, potem powiedział, żeby poszła zabrać paczkę (jakies 20 kg) . Jak się bulwersował kiedy żona kazała iść z nią aby mogła przy nim sprawdzić zawartość i ewentualnie spisać protokół szkody. Burak szedł obok a żona niosła 20 kg :thumbdown:

To takie przypadki delikatne. Czasami nie przyjadą bo nie mogą lub częsciej nie chce im się odszukać adresu a później ściemniaja.

Masterlink przywiózł mi kiedyś akwarium (wieksze niż paleta) Oczywiście zbite,lampy w proszku itd. Kurier nie miał nawet druku aby protokół spisać.

Paczke odebrałem i .... nadałem do sprzedajacego.Ten sam kurier zabrał. Dzwsoniąc do centrali miła Pani stwierdziła, że to niemożliwe bo oni nie realizują przewozu szkła. Sprzedawca miał oczywiście podpisaną umowę z nimi.

Mogę tu wymieniać bardzo duzo podobnych przypadków ale ...

... po kilku latach testowania mam jeden wniosek. Tylko DHL !

Mają troszkę drożej ale są najbardziej pewni. Kurier (Pan Grzesiu) bardzo dobry człowiek.

Jak chcę wysłać pake to dzwonię bezpośrednio do niego a nie do centrali. Przyjedzie w ten sam dzień po paczuszkę nawet jak zadzwonię grubo po terminie przyjmowania zlecen (łapie go w trasie)

Przymknie oko na nadwagę, na lekko przyduze rozmiary itd.

Nigdy jeszcze mi sie nie przytrafiło aby paczka dotarła do kogoś uszkodzona lub z opóźnieniem

Zastrzegam, że to są tylko moje kilkuletnie doswiadczenia a nie ogólnokrajowa norma.

Jak wspomniałem na początku :

Wszystko zależy od człowieka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii najtaniej wygrał UPS - paczka po drukarce HP, 28 kg, 40 PLN.

Poczta, Pocztex lekko ponad 50 PLN.

Masterlink (DPD) z rozmowy telefonicznej 70 PLN, a z kalkulatora www 45 PLN (WTF ???).

Jedno jest pewne, aby wysłać najtaniej to trzeba się trochę powysilać nad googlem i słuchawką telefoniczną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pracy używam Masterlinka i bez problemu dojeżdża po towar, ale może to ze względu na to że mam z nim umowę?? Trzeba by to sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...