Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Czujnik temperatury??


rapens1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mialem jaki czas temu problem z odpalaniem mojej A4 okazalo sie ze przyczyna byl czujnik temperatury(4-pinowy) wymienilem i odpala bez problemu ale nadal nie wskazuje mi temperatury na liczniku(wskazowka ani drgnie) slyszalem ze jest jeszcze jakis jeden czujnik temperatury podobno 2 pinowy tylko nie wiem czy on moze byc przyczyna braku wskazan temperatury? pozdrawiam i prosze o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówisz w [ADP] wydaje mi się że są dwa , ten drugi powinien być na dolnym wężu idącym od chłodnicy , radziłbym najpierw sprawdzenie go VAGiem i sprawdź wtyczkę , okablowanie tego czujnika , może termostat zdechł , a jak wszystko co wymieniłem okaże ok się to wykonaj test el. wykonawczych wskaźnika przyrządów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej ten czteropinowy jest od wskaźnika na desce .możesz mieć padnięty termostat ja tak miałem u siebie sprawdź czy wąż do chłodnicy jest ciepły niedługo po odpaleniu silnika jak tak to termostat nie trzyma temperature możesz też sprawdzić na kanale 49 lub 51 klimatronika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dzieki sprawdze vagiem ale mam jeszcze pytanie jak zrobic ten test el.wskaznikow???

Właśnie VAGiem :polew: Załączasz test i jedzie po kolei: wskazówki, kontrolki buzzer itp. Czujnik czteropinowy jest czujnikiem podwójnym (dwa w jednym) jeden do wskazań na zegarach drugi sygnał temperatury dla ECU. Obstawiam padnięty silniczek w zegarach. Każdy bardziej ogarnięty z lutownicą powinien to wymienić bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałbym wymienić czujnik temperatury dla ECU w a4 2.8 ACK 98rok. Może mi ktoś podpowiedzieć czy dam radę to zrobić samemu bez rozkładania silnika i gdzie ten czujnik się znajduje? I który to jest czujnik np. w Intercars bo szukam na stronie w sklepie i nie bardzo mogę znaleźć...

pozdr.

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wskazówka podchodzi do 60 st po przekręceniu kluczyka, czy w ogóle nie rusza się?

nic sie nie rusza ani drgnie i ostatnio jeszcze zauwazylem ze podswietlenie licznikow(przy zalaczonych swiatlach)po przejechaniu kilkudziesieciu km zaczyna przygasac, podswietlenie gniazda zapalniczki tez przygasa nie wiem co to moze byc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też obstawiam winę po stronie licznika, przylutowałbym

wszystkie luty przy wskaźniku temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też obstawiam winę po stronie licznika, przylutowałbym

wszystkie luty przy wskaźniku temperatury.

dzieki tylko mam jeszcze pytanie czy mozna to zrobic samemu czy lepiej oddac komus kto wie o co chodzi,nie chcialbym czegos zepsuc poprostu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...