Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Mokra tapicerka pod nogami kierowcy ale tylko 20 cm od pedału gazu


jacek27m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

mam problem z woda od strony kierowcy.Mianowicie tapicerka jest wilgotna w jednym dosłownie miejscu 20 cm od pedału gazu a dokładniej jak nogę trzymam na pedale to w okolicach pięty dosłownie mokro jest gdzieś na średnicy 15 cm do 20 góra.Uszczelniłem pod komputerem woda w podszybiu mi nie stoi czyli kanały odpływowe drożne.Mało tego jechałem nie padał deszcz dywanik był suchy no wjechałem może w 2 kałuże i to samo pojawiła się plamka.Czy są w pobliżu tego miejsca jakieś miejsca w podłodze do spustu wody.Linke od podnoszenia maski tez uszczelniłem.Auto posiadam niecały miesiąc.Wiem ,że ten temat był poruszany wiele razy ale zrozumcie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dim ale jakby to było z nagrzewnicy to by mi płyn znikał ze zbiorniczka a jest ok.

nie odręcałeś czasem ostatnio obudowy ECU?? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ty lub porzedni właściciele montowali alarm (mam na myśli alarm niefabryczny) to obstawiam na 99% wadliwe poprowadzenie instalacji przez gródź oddzielającą komorę silnika od wnętrza auta.Otwór w grodzi jest nieodpowiednio uszczelniony.Z biegiem czasu nawet przez na pozór niewielką szczelinę potrafi uzbierać się pokaźna ilość wody w korytkach pod wykładziną(tak jakby było podwójne dno) .Miejsce które robi sie wilgotne znajduje sie na wysokości prostokątnego otworu do tego "podwójnego dna".Nawet jeśli uda ci się wysuszyć wierzchnią warstwę wykładziny to gąbki wygłuszające są tak mocno nasiąknięte ,że nawet nieużywając auta wilgoć i tak podejdzie do góry.Im bardziej gwałtowna jazda (ostre przyśpieszanie i hamowanie tym szybciej pojawi sie wilgoć ,gdyż woda z korytka przelewa się przez ten otwór.To najbardziej prawdopodobna przyczyna twoich problemów pod warunkiem oczywiście montażu alarmu-99%.Wiem to za autopsji.Przerabiałem ten temat kilka m-cy temu.Jeżeli mam rację to pozostaje ci tylko demontaż foteli oraz całej tapicerki podłogowej do blachy.W upalne dni, suszenie całości zajęło mi prawie tydzień.Jeżeli oddasz auto do profesjonalnego warsztatu, to licz sie z kosztem ok.1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź na podszybiu w miejscu gdzie przechodzi linka od otwierania maski do środka auta czy nie sparciała uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz auto od miesiąca z szybą wymieniana więc jest duże prawdopodobieństwo, ze auto jest po dzwonie.

Proponuję Ci zajrzeć pod auto i odkręcić wyciszenie lewe podłogi, którego jedno mocowanie jest na takie wysokości jak mówisz i zobaczyć, czy nie jest ono wyrwane z blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz auto od miesiąca z szybą wymieniana więc jest duże prawdopodobieństwo, ze auto jest po dzwonie.

Proponuję Ci zajrzeć pod auto i odkręcić wyciszenie lewe podłogi, którego jedno mocowanie jest na takie wysokości jak mówisz i zobaczyć, czy nie jest ono wyrwane z blachy.

jakie wyciszenie?czy chodzi o plastyki osłaniajace skrzynie i silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz auto od miesiąca z szybą wymieniana więc jest duże prawdopodobieństwo, ze auto jest po dzwonie.

Proponuję Ci zajrzeć pod auto i odkręcić wyciszenie lewe podłogi, którego jedno mocowanie jest na takie wysokości jak mówisz i zobaczyć, czy nie jest ono wyrwane z blachy.

jakie wyciszenie?czy chodzi o plastyki osłaniajace skrzynie i silnik

Nie, wejdziesz pod auto to będziesz widział wyciszenia przymocowane do podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Nie, wejdziesz pod auto to będziesz widział wyciszenia przymocowane do podłogi.

w B5 nie ma czegoś takiego, stosowano od B6

Uwierz mi, ze jest cos takiego, dokładnie z takiego samego materiału jak wyciszenie maski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz wszystkie fabryczne spoiny silikonowe w podszybiu. Ktoras jest peknieta. Obstawiam ja jedna z tych ktore sa przy miejscu montowania zawiasu od maski (tak gleboko za ECU) mialem to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...