Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Ćwierkający pasek klinowy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam;

Podczas odpalenia z rana, bądź po dłuższym postoju słychać spod maski skrzypienie "ćwierkanie" udało mi się ustalić, że współodpowiedzialny za to jest pasek klinowy, ponieważ po "psiknieciu" bezpośrednio na niego smarem w aerozolu piszczenie na chwile ustaje, po przejechaniu 5-10 km( czyli tak jakby po rozgrzaniu paska?? też cichnie)...

teraz fakty:

-napinacz paska został wymieniony niecałe dwa miesiące temu(stary stanął dęba), obecny pracuje poprawnie

-pasek został wymieniony wraz z napinaczem (czyli też ma około 2ch miesięcy)

Co to może być: wadliwy pasek? a może coś innego?? MIAŁ KTOŚ PODOBNE OBJAWY??

Opublikowano

Ja mam tak w swoim tylko z jedną różnicą że u mnie cwierka jak ciepły. Rolki wymienione alternator po remoncie. Olewam to.

Opublikowano

u mnie to samo co u Ciebie bocieks. nie mam pojęcia dlaczego. a ile dałeś za napinacz i jakiej firmy pasek?? mój kosztował 120 napinacz i pasek contitech 40 zł

Opublikowano

u mnie tez z rana na zimnym cwierka lekko,ale po czasie ustaje.cieply tez nie cwierka. olewam temat tez, napinacz i pasek rok temu wymieniony 15tys ma.

Opublikowano
  • Autor

u mnie to samo co u Ciebie bocieks. nie mam pojęcia dlaczego. a ile dałeś za napinacz i jakiej firmy pasek?? mój kosztował 120 napinacz i pasek contitech 40 zł

U mnie sprawa z napinaczem wygladała nastepująco: wymienilem pierwszy raz na taki za 150 pln- ponoć klepany (jak większość gratów w Chinach) stanął dęba po 4 miesiącach, na gwarancji dostałem 2gi taki sam- wytrzymał 3 miesiące i stanął ponownie dęba, teraz założyłem FEBI za 250pln i jak narazie pracuje prawidłowo... miałem podejrzenie, że coś "kosi" te moje napinacze, ale mechanik twierdzi, że wszystko sprawdził i jest ok... pasek klinowy mam firmy "GATES"

Z tymi tanimi napinaczami jest podobno taki motyw, że coś w nich puchnie w środku i przestają rozprężać....

Opublikowano

ja już rok jeżdżę i nic sie nie dzieje. jak sie popsuje sprubuję jakiegoś droższego tak jak ty bocieks. dzieki za info:)

Opublikowano

Następnym razem kupcie paski firmy DAYCO , a napinacze albo SKF (ew. INA) albo ORI i nie będzie "ćwierkotania" :wink4:

Opublikowano

a ruville? chyba nie do konca to jest producent...ale co jest wkladane w pudelka ruville?

Opublikowano

ruville pisze na pudełkach a faktycznie jest to jakiś master. w mojej okolicy mechanicy chwlą te części. niektórzy twierdzą że skf jest dobry ale przereklamowany. a co do mnie to nigdy nic jeszcze nie kupowałem skf wieć sie nie wypowiem a z ruville jestem narazie zadowolony

Opublikowano

mój pasek (nie pamiętam nazwy) wytrzymał 2 tysiące km i zaczął ćwierkać. polałem wodą i po dwóch dniach ćwierkanie zniknęło... nie wiem na jak długo ale cisza jest :decayed:

Opublikowano
  • Autor

mój pasek (nie pamiętam nazwy) wytrzymał 2 tysiące km i zaczął ćwierkać. polałem wodą i po dwóch dniach ćwierkanie zniknęło... nie wiem na jak długo ale cisza jest :decayed:

Ja swój spryskałem WD40, po spryskaniu piszczenie ustało, ale gdy samochód postał (ostygł) po odpaleniu ćwierkało jak wcześniej... Zastanawia mnie to, czy piszczenie ustało, bo coś przez przypadek się naoliwiło chwilowo, czy pasek daje du... i po zwilżeniu przestaje ćwierkać.

Opublikowano

Rób tak dalej :wallbash: :wallbash: :wallbash:

WD40 na pasek :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Nie zdziwię się jak w najbliższym czasie napiszesz , że ten ów pasek zerwało :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

Rób tak dalej :wallbash: :wallbash: :wallbash:

WD40 na pasek :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Nie zdziwię się jak w najbliższym czasie napiszesz , że ten ów pasek zerwało :gwizdanie:

kolego, najszybsze sprawdzenie w rejonie paska to spryskanie go czymś, pod ręką miałem WD, wiec go użyłem, mechanicy sprawdzają to smarem w aerozolu.... chciałem zauważyć, że nie WYKĄPAŁEM go w tym WD tylko delikatnie popryskałem...

Opublikowano

jak już to pryska się wodą z rozpuszczonym mydłem :cool1:

Opublikowano

Moze ten napinacz felerny??

Opublikowano

ruville pisze na pudełkach a faktycznie jest to jakiś master. w mojej okolicy mechanicy chwlą te części. niektórzy twierdzą że skf jest dobry ale przereklamowany. a co do mnie to nigdy nic jeszcze nie kupowałem skf wieć sie nie wypowiem a z ruville jestem narazie zadowolony

Ruville w swoje pudełka pakuje części INA.

Opublikowano

Ruville w swoje pudełka pakuje części INA.

Nie tylko INA :cool1:

Opublikowano
  • Autor

Moze ten napinacz felerny??

Tak okazuje się (podjechałem do innego mechanika), że tym razem napinacz pracuje, ale zaczyna go "kłaść" jak to mechanik powiedział, także czeka mnie ponownie ten sam wydatek...

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Ja mam takie piszczenie od 1.5 roku, najpierw myślałem że to od klimy pasek, ale po wymianie ćwierkało tak samo, jak zimny to ćwierka a potem jest git. Napinacz mam skf i pasek z tego co pamiętam conti, wymienione właśnie 1,5 roku temu. Wkurza mnie to strasznie ale narazie nie mam czasu na wymiankę, a może ktoś mi powiedzieć czy da się to jakoś sprawnie wymienić, będę wdzięczny, może obeszło by się bez machera.

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

Czy do wymiany samego paska klinowego alternatora ( nie klimy) potrzeba zrzucać cały przód tak jak przy rozrządzie ? Jeśli nie trzeba to jak jest przy wymianie napinacza ( zrzucać trzeba przód czy nie ) ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.