Treść opublikowana przez rosek89
-
Wybór napinacza ?
ja taż mam 1z i kupiłem napinacz za 100 z allegro (jeszcze w 2009r) zrobiłem 30kkm i sie ukręcił jego rdzeń. na tym napinaczu pasek mi popiskiwał na zimnym silniku i nic sie z tym nie dało zrobić. teraz założyłem za 250zł i nic nie piszczy. zrobiłem dopiero 5kkm a co bedzie dalej to sie zobaczy. czasami to co tanie okazuje sie drogie
-
Prośba o analizę logow.
nie wiem dlaczego nie mogę wejsć w BS i tam zrobić logów. a odnośnie dynamicznych to w tej samej grupie tylko podczas jazdy tak??
-
Prośba o analizę logow.
Powiedzcie mi czy na podstawie logów statycznych które podaje można stwierdzić jakieś niedomagania. Spodziewam sie że zrobiłem coś nie tak bo to pierwsza próba. Auto jeździ dobrze ale ostatnio zaczęło więcej palić. VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Ile paliwa po odpowietrzeniu
u mnie jest to samo. do połowy idzie powoli a potem to już leci. ja maksymalnie wlałem 68l ale na stacji
-
Problem z silnikiem i błędami
musisz mieć taki jak pozostałe. nie moze być ani mocniejszy ani słabszy
-
Problem z silnikiem i błędami
sprubuj podmienić z kimś wtryskiwacz sterujący. (ten z kabelkiem) i zobaczysz czy to coś dało
-
[B5 AFN] Nierówna praca silnika
mi tak zdażyło sie ze 3 razy w ciągu ponad 2 lat. też na kompie nie ma błędów. nie wim czemu tak sie stało. raz przejechałem przez krzyżówkę i w trakcie jazdy tak mi zaczą słabnąć. Od tamtej pory nic. w prawdzie mam inny silnik ale objaw podobny.
-
[B5 AHU] Zimowy grill na maskę
ja właśnie taki mam. jest tylko wyciecie do dolotu. poszukaj moze ktoś ma taki do sprzedania
-
[B5 1Z] Większa moc
ja mam coś podobnego ale założone w niemczech. auto jak sprowadziłem miało już takiego boxa ale jest on bardziej rozbudowany i z tego co sie orientuje to co najmniej 10 razy droższy. powiem szczerze że przyrost mocy jest i to dość znaczny. . kolega kupił takie coś jak ty przedstawiasz ale to tylko pogorszyło prace silnika a przyrost był odczuwalny w wysokich przedziałech predkości obrotowej (powyżej 3500rpm). lepiej wyłożyc pare stówek i wgrac mape plus mocniejsze wtryski
-
[ALL B5] Problem z odpalaniem
u mnie pali też od strzału ale czasami jest sygnał dzwiękowy tak jak przy rezerwie paliwa tylko 3 razy a krótko
-
[ALL TDI] Odpala i zaraz gaśnie
mi też sie zdarzyło i mówili że to immo
-
[B5 1Z] Śrubka w uciętym węzyku od wtryskiwaczy... !?
a może chodzi ci o ten z drugiej strony?? tam musi być zaślepione (zresztą jak na tym zdjęciu) taką czapeczką i może jej poprostu brakuje wiec stąd takie rozwiązanie
-
[B5 1Z] Śrubka w uciętym węzyku od wtryskiwaczy... !?
ten wężyk to przelew. pompa daje wiecej paliwa niz potrzebuje silnik wiec naddatek wraca do baku. tutaj powinien być długi wężyk ale ktoś go uciął i zaślepił. poprostu jak salnik bedzie w budzie to zakłada sie długi i on ma swoje miejsce
-
[B5 AKN] Jakie spalanie pokazuje wam w VAGu ?
moje 1z 0,4l/h ale bez obciązenia
-
[B5 AFN] Rezonans przenoszony na bude przy przyśpieszaniu
ja nie mam dwumasa i też mi tak robi??
-
[B5 AFN] Pasek wielorowkowy 5pk - Gates czy SKF ?
a moim zdaniem wystkie paski będą piszczeć jesli mamy zużyte koła pasowe. ja mam conti i też na zimnym popiskuje a koła to nie wim czy od nowości ktoś wymieniał.
-
[B5 AFN] Odpala i gaśnie, jaka przyczyna?
mi też sie tak kilka razy zrobił a błędów nie ma.
-
[ALL B5] Słabo hamuje
u mnie podobnie było. odpowietrzyłem układ i gra.
-
[B5 1Z] Jakie klocki ?
u mnie też nie ma czujników.
-
[B5 AFN] Jak sprawdzić czy popychacze już do wymiany?
jeśli klekoczą popychacze to lepiej wymienić. a jesli nie to lać ON i jazda
-
[B6 AWX] Mityczny wąż od turbo za 720zł pomocy
ja spotkałem sie z przypadkiem gdzie w innym aucie była podobna sytuacja. gość kupił wąż o bardzo dużej wytrzymałości z tym że tam go było mniej i założył. koszt dosłownie kilka zł i już 2 lata spokój. a co do rury to też dobry pomysł. aso czasami jest śmieszne. oni przeciez wiedzą że to nie jest warte czapki ryżu ale zachwalasją
-
[B5 ARG] Prześwit przód w audi
do tego trzeba dodać że duze falgi i mniejszy profil zmniejsza amortyzowanie wstrząsów wywołamych przez nierówności a w naszych realiach dziury więc znacznie szybciej wybija zawieszenie
-
[B5 AFN] Wymiana oleju z 10w40 na 5w40 - czy nic nie grozi silnikowi
legendy głoszą o tym że czym lepszy olej tym więcej ma środków "myjących" i potrafi wypłukać uszczelki. grozi to właśnie przy wymianie z gorszego na lepszy olej. dla silnika nie jest szkodliwy. to jakieś bzdury. zresztą jak ktos napisał jest on właściwie wskazany dla tego silnika.
-
[B5 ARG] Prześwit przód w audi
moje też jest niskie.też chciał bym go trochę podnieśc ale nie przez wymianę zawieszenia bo przy okazji w portwelu prześwitu nie chciał bym zwiększać
-
[ALL B5] Ocena stanu rozrządu.
moze nie tyle śpisz co jeżdzisz spokojnie:) nie musisz sie martwić że coś nie wytrzyma. ja też proponuję wymienić