Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Proszę o poradę z dziedziny Prawa Pracy.


aramis

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem umowę na czas nieokreślony zostałem zwolniony z 3-miesięcznym wypowiedzeniem, przyczyna podana jako brak dyspozycyjności. Podstawa prawna Art.30 § 1 pkt 2 KP.

Wypowiedzenie to zaskarżyłem do sądu pracy że przyczyna jest nie zasadna wnosząc o odszkodowanie. Na pierwszej rozprawie zawarłem proponowaną przez pracodawcę ugodę tj. wypłaty odszkodowania za nieuzasadnione wypowiedzenie umowy o pracę. W zawartej ugodzie nie ma klauzuli że zrzekam się dalszych roszczeń i nie ma zapisu że zmienią mi przyczynę zwolnienia.

W związku z powyższym czy przysługuje mi prawo do 3-miesięcznej odprawy (zatrudniony pow. 8 lat)

Pracodawca zatrudnia powyżej 20 osób.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.prevensis.pl/

Miałem od nich szkolenie i gościu który robi szkolenia ma mega wiedze na ten temat. Zadzwoń na komórkę i spytaj co i jak, raczej Ci pomoże - był wporządku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie dostaję sprzeczne informację na ten temat niektórzy twierdzą że odprawa przepadła przez to że zawarłem ugodę i sąd nie rozpatrywał sprawy i nie orzekł winy pracodawcy a treść ugody ewidentnie tą winę wskazuje, bo przecież dostałem odszkodowanie za niezasadne wypowiedzenie.

Normalnie oszaleć można z tym prawem i interpretacjami. :wallbash:

Mógłby jeszcze ktoś się wypowiedzieć w tym temacie bo wygląda na to że pracodawco dobrowolnie nie zamierza wypłacić odprawy, a chciałbym mieć pewność jak pójdę z tym do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro przy pierwszej rozprawie zgodziłeś się na ugodę z pracodawcą to podpisałeś jej ustalenia jeśli w porozumieniu była zawarta odprawa to musi ją wypłacić jeżeli jednak nie to nic nie wskurasz niestety nawet przed sądem pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro przy pierwszej rozprawie zgodziłeś się na ugodę z pracodawcą to podpisałeś jej ustalenia jeśli w porozumieniu była zawarta odprawa to musi ją wypłacić jeżeli jednak nie to nic nie wskurasz niestety nawet przed sądem pracy

Jesteś pewien ??

Ugoda dotyczyła tylko zasadności wypowiedzenia i nie było klauzuli że zrzekam się pozostałych roszczeń.

Poza tym czas na odprawę przychodzi po rozwiązaniu umowy i otrzymaniu świadectwa.

Tak przynajmniej niektórzy interpretują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro przy pierwszej rozprawie zgodziłeś się na ugodę z pracodawcą to podpisałeś jej ustalenia jeśli w porozumieniu była zawarta odprawa to musi ją wypłacić jeżeli jednak nie to nic nie wskurasz niestety nawet przed sądem pracy

Jesteś pewien ??

Ugoda dotyczyła tylko zasadności wypowiedzenia i nie było klauzuli że zrzekam się pozostałych roszczeń.

Poza tym czas na odprawę przychodzi po rozwiązaniu umowy i otrzymaniu świadectwa.

Tak przynajmniej niektórzy interpretują.

czołem

odszkodowanie pracodawca ci wypłacił jak rozumie,

jak byś mógł przesłać mi na maila tą ugodę którą podpisałeś, będę w poniedziałek u siebie w firmie to bym pokazał to naszej personalnej dziewczyna siedzi w prawie pracy i będzie wszystko jasne, jak chcesz to [email protected] w tytule A4 :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam

udało mi się złapac dziś telefonicznie naszego prawnika :)

i tak nie podpisałeś zwolnienia za porozumieniem stron jak stanowi artykuł 30.1 punkt 2 Kodeksu Pracy także sprawa jest otwarta, musisz zeskanowac i przesłac mi wszystkie papiery związane ze sprawą: zwolnienie, wniosek do sądu i podpisana ugoda, dostałeś wypowiedzenie bez obowiązku świadczenia pracy czy pracujesz normalnie przez okres wypowiedzenia?,

dla niego jest bardzo dziwna ta sytuacja ale muszę miec papiery żeby jednoznacznie ustalił co i jak oraz jaki ewentualnie będziesz miał złożyc wniosek do sądu pracy :hi: [br]Dopisany: 08 Styczeń 2011, 19:17_________________________________________________Adam

dziś dzwoniłem na razie wiem tylko tyle że sprawę skomplikowało to że podpisałeś ugodę z pracodawcą bez konsultacji,chodzi o to że podpisując ugodę pracodawca może to traktować jako odprawę :(, ale nasz prawnik teraz szuka jak to wybronić jak tylko będę coś wiedział dam znać

pozdro

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób, które przeglądają ten wątek przepisy w tym naszym kochanym kraju nie są takie jasne jak nie którym się wydaje i proszę nie podpisywać czegoś w ciemno zawsze warto się skonsultować z prawnikiem od kodeksu pracy porada kosztuje średnio koło 50pln a może być dużo łatwiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi poradami nie jest tak różowo właśnie ze względu na te zawiłości prawne. Ja przed pójściem do sądu oczywiście próbowałem konsultować temat. Pierwsze kroki skierowałem do sądu pracy ale tam w kancelarii siedzi pani i tylko może przyjąć pozew jak ktoś ma gotowy napisany, żadnych porad. Następne kroki do inspekcji pracy ale tam też żadnej pomocy sprawdzili jedynie wypowiedzenie i stwierdzili że spełnia wymogi prawne. Ogólny wniosek: radź sobie sam. Można jeszcze nająć adwokata ale jakoś nie mam zaufania, wiadomo że będzie namawiał do założenia sprawy bo to dla niego kasa, czy wygra czy przegra wszystko jedno. I jeszcze jedno, ktoś komuś doradzał że lepsza jest najgorsza ugoda od najlepszego wyroku bo "Bóg i sąd wszystko mogą" i nie wiadomo jakie będą losy sprawy po interpretacji przepisów, lub fałszywych zeznaniach świadków po nakłonieniu przez pracodawcę bo i o takich próbach w moim przypadku słyszałem.

Najlepiej nie mieć takich pracodawców o co teraz pewnie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...