Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wyświetlacz z kilometrami nie działa + zmiana na białe


pastaldo

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym że gdy w niedziele odpaliłem samochód nie wyświetla mi nic na wyświetlaczu od przebiegu. Czy brak wyświetlania km jest spowodowany spaleniem jakiejś żarówki czy to jest niezależne od żarówek? Jest po prostu czarny wyświetlacz (niżej zdjęcie, przepraszam za kiepska jakość robione telefonem). Bo i tak miałem rozebrać żeby wymienić bo już 2 nie świeciły to jakby to była wina żarówki to bym wymienił. Jeśli nie żarówka to gdzie szukać problemu?

licznik.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w dzień pod słońce czy wyświetlacz coś wyświetla. Jak pod słońce będzie widać kilometry to padło podświetlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn jest brak jakiegoś normalnego światła (pogoda) żeby zobaczyć czy pod kątem coś widać.

Tzn 2 żarówki były już wcześniej spalone (zaznaczone strzałkami) ale wyświetlacz działał prawidłowo.

liczniky.th.jpg

A może być tak ze to wyświetlacz się uszkodził lub coś się rozłączyło (zimne luty)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postukaj w licznik, jezeli sa zimne luty to moze podswietlenie blysnac, ale i tak najlepiej wyjac licznik i zobaczyc co jest grane, czy zarowki przepalone czy zimne luty, tak to tylko gdybanie. jezeli nie rozbierzesz licznika to nie jestes w stanie w 100% stwierdzic co jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok rozumiem.

W wolnej chwili to rozbiorę ale tak czy siak wcześniej muszę kupić żarówki do wymiany.

Pytanie: wszystkie tam są takie same? jaki to rodzaj jakieś oznaczenie? Czy w jakimś sklepie motoryzacyjnym kupie czy ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam....

Zakładałem ramki chromowane na licznik i niestety po montażu licznika okazało sie że nei wyświetla nic w okienku przejechanych kilometrów.... Wydaje mi sie że podswietlenie całego licznika jest tez słabsze ale nie jestem pewien...

Dodam że nie połamałem żadnych styków, i raczej bezpieczniki także są ok - w moim liczniku regulacji podswietlenia chyba tez nie ma bo nic takiego za licznikiem nie znalazłem... prosze o pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno żarówka też tak kiedyś miałem, wymieniłem i po problemie ale nie pamiętam jakie tam siedzą żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarówkę wymień koszt koło 1,50 moc chyba 1,2 W r5 możesz dać mocniejsze nic się niestenie będzie tylko mocniej świecić ale zalecam takie jak w ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyświetlacza niestety coś nie łączy. Po świeceniu na wyświetlacz nic nie widać ale jak się go puknie to wyświetlacz świeci. Niestety kolejna żarówka padła wiec chyba kupię komplet i wymienię dla świętego spokoju przy jednym wyjmowaniu licznika. Stąd pytania: co tam może nie łączyć? samemu się za to brać czy oddać do fachmana? Ile jest wszystkich żarówek?

I pytanie z innej beczki które zadałem w innym wątku ale nikt nie odpowiedział.

Kiedy liczniki przeszły na diody? Bo fajnie by było założyć białe podświetlenie :naughty:[br]Dopisany: 18 Listopad 2010, 16:16_________________________________________________Nikt nic nie podpowie?

Chciałbym w weekend wyciągnąc licznik i się tym zająć :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było już o tym na forum wystarczy poszukać o zrobieniu białego podświetlenia podpowiem że musisz zdraopywać folię czerwoną a jak ci wyjdzie to się okaże ja bym założył ori po lifcie i miałbyś białe podświetlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli z białym były po lifcie tj 99r? Więc jasne że odpuszczam na dana chwilę.

Co do wyświetlacza to co tam może nie łączyć? Jakieś typowe uszkodzenia sie tam pojawiają?[br]Dopisany: 19 Listopad 2010, 15:08_________________________________________________Rozebrałem zegary i oczywiście okazało się że jest na żarówkach czyli dla białych trzeba drapać czerwona warstwę :confused4: Jak nie naleci to może spróbuje narazie przynajmniej jeden mały żeby zobaczyć jak wychodzi. :naughty:

Mam takie pytanie, czy apropos tego zdrapywania to są może te żaróweczki różnych kolorów? żeby się nie okazało że te standardowe one będą miały takie żółtawe światło jak maja zwykłe (żarzący drucik) żarówki. Poza tym np po zdrapaniu da się kupić diody które będą w miarę rozpraszać światło żeby wkręcić zamiast tych żaróweczek?

Pozatym do zdrapywania trzeba by zdjąć te tarcze wiec i wskazówki. One powinny się poprostu ściągnąć pociągając za nie czy jakoś specjalne mocowanie mają żeby ich nie urwać przy próbie zdjęcia. Narazie tyle dalej będe pytał sukcesywnie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście musze mieć pecha bo nie chce zejść. To czarne zeszło a reszta wskazówki ani drgnie :wallbash: Chyba będe musiał sobie odpuścić bo jak zacznę na siłe to pewnie z moim szczęściem coś połamię ;([br]Dopisany: 24 Listopad 2010, 17:17_________________________________________________No i się stało :naughty:

Udało mi się ściągnąć te cholerne wskazówki. Wziąłem papier ścierny i starłem tę czerwona warstwę na wskaźniku paliwa. Efekt był by super:

Zdj_cie003.jpg

Gdyby tam były włożone diody białe lub delikatnie błękitne ale nie żarówki :embarrassed: Jak widac na zdjęciu przy żarówkach podświetlenie nie jest białe tylko żółte (można się było domyśleć).

Dlatego czy dostanę jakies diody na 12V w takiej oprawce :

ar_wka.jpg

Tn sa takie tandemy składające się np z kilku malutkich diodek ale czy ktos widział w takich oprawkach żeby to w miare rozproszonym światłem świeciło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na allegro jest tego od diabła i to różnego koloru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na allegro jest tego od diabła i to różnego koloru

nie polecam diod w oprawkach z allegro! kupilem takie i pieniądze w błoto. efekt beznadziejny , przynajmniej jesli chodzi o standardowe liczniki bez ździerania czerwonej warstwy. polecam za to zakup żaróweczek 2w zamiast 1,2w. Dużo mocniej świecą, nic się nie wypali. Mam takie od 2 lat i jest bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...