Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Klapa od bagażnika


Luka3s

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko forumowicze, dzisiaj rano chciałem otworzyć bagażnik ( mam centralny zamek ) zawsze, gdy przekręcałem w drzwiach zamek to otwierał się i bagażnik, spokojnie podchodziłem wciskając zamek bagażnik się otwierał, dzisiaj miałem z tym ogromny problem, bagażnik w ogóle nie chciał się otworzyć... centralny tak jakby działa słychać jak pracuje w bagażniku kiedy zamykam kluczykiem drzwi lub otwieram. Zupełnie nie mam pojęcia co tam się stało i jak ja mam to teraz otworzyć :blink: dość istotna sprawa, bo przecież znajduje się tam koło zapasowe, zestaw kluczy i skrobaczka do szyb, jak mnie mróz rano zaatakuje to klapa.

Dodam że ostatnio coraz ciężej się wciskało ten zameczek od bagażnika... teraz niby na siłe go dociskam do końca ale bagol się w ogóle nie otwiera... :/ palca se można połamać i nic. Auto oczywiście sedan..[br]Dopisany: 17 Listopad 2010, 23:06_________________________________________________haloo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie Problemu.

Miałem ten sam problem do dziś. Przez kilka dni klapa sama się otwierała, lub próbowała otworzyc, natomiast jak sam chciałem to zrobić nei działo się nic. Przy odpalaniu silnika bagażnik się otwierał, zaczałem sie nad tm zastanawiac i wpadłem na pomysł, że przy odpalaniu prąd w przewodach moze byc chwilowo "mocniejszy" i dlatego sie otwiera.

Pod wpływem temperatury (niskiej) lub po prostu pogody dostaje sie wilgoś, skrapla sie od strony wewnetrznej pod tym podbiciem klapy woda.

Dzieki niej styki przestaja miec dobre polaczenie.

Postanowiłem z tym powalczyć. zaopatrzyłem się w Wd40 (dobre na wszystko tongue), śrubokręt, kombinerki oraz piwo.

trzeba zdac obicie klapy (pokrywe) jest ona przymocowana na blaszkowych wpustach-zatrzaskach (odskakuje po mocniejszym szarpnięciu w miejscu zatrzasku, trzeba jednakj uwazac lub podwazyc śrubokrętem ) jest ich chyba 8, cztrey blisko narożników i 4 blizej srodka.

Problem tkwi w tym, iż idzie wiązka kabelków dochodzi do centrum klapu pod szybą i rozgałezia się to do wycieraczki to coś tam ale dwa idą do zamka otwierania klapy toz nad rejestracją.

kabelki te są zakończone małymi kostkami, trzeba te kostki wypiąć i oczyścić kostkę oraz jej żeńskie wejście w klapie.

Tam się coś utlenia czy jakoś tak i widać nawet nalot zielonkawy.

Po oczyszczeniu chodzi jak złoto!

Oczywiście czyścimy wd40 smiley

teraz moge sie cieszyc działającymi przyciskami.

Pozdrawiam wszystkich i zachecam do naprawy, trwa to ok 15-30 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie Problemu.

Miałem ten sam problem do dziś. Przez kilka dni klapa sama się otwierała, lub próbowała otworzyc, natomiast jak sam chciałem to zrobić nei działo się nic. Przy odpalaniu silnika bagażnik się otwierał, zaczałem sie nad tm zastanawiac i wpadłem na pomysł, że przy odpalaniu prąd w przewodach moze byc chwilowo "mocniejszy" i dlatego sie otwiera.

Pod wpływem temperatury (niskiej) lub po prostu pogody dostaje sie wilgoś, skrapla sie od strony wewnetrznej pod tym podbiciem klapy woda.

Dzieki niej styki przestaja miec dobre polaczenie.

Postanowiłem z tym powalczyć. zaopatrzyłem się w Wd40 (dobre na wszystko tongue), śrubokręt, kombinerki oraz piwo.

trzeba zdac obicie klapy (pokrywe) jest ona przymocowana na blaszkowych wpustach-zatrzaskach (odskakuje po mocniejszym szarpnięciu w miejscu zatrzasku, trzeba jednakj uwazac lub podwazyc śrubokrętem ) jest ich chyba 8, cztrey blisko narożników i 4 blizej srodka.

Problem tkwi w tym, iż idzie wiązka kabelków dochodzi do centrum klapu pod szybą i rozgałezia się to do wycieraczki to coś tam ale dwa idą do zamka otwierania klapy toz nad rejestracją.

kabelki te są zakończone małymi kostkami, trzeba te kostki wypiąć i oczyścić kostkę oraz jej żeńskie wejście w klapie.

Tam się coś utlenia czy jakoś tak i widać nawet nalot zielonkawy.

Po oczyszczeniu chodzi jak złoto!

Oczywiście czyścimy wd40 smiley

teraz moge sie cieszyc działającymi przyciskami.

Pozdrawiam wszystkich i zachecam do naprawy, trwa to ok 15-30 min.

Kolego przestań pierdzielić takie głupoty jak się nie znasz :chytry: Luka3s ma auto z przedliftu a tam nie ma elektrycznego zamka w klapie więc nie idą żadne kabelki do zamka :chytry:

Ps. Jak można czyścić kostkę elektryczną WD40 :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu zamarzł mechanizm. Ja miałem tak że coraz ciężej się przycisk w klapie wciskał, aż pewnego mroźnego poranka słychać było centralny ale przycisk nie chciał się wcisnąć, po kilku minutach podgrzewania suszarką przycisk normalnie się wcisnął i otworzył klapę, aby zapobiec takim zjawiskom można przesmarować zamek olejkiem parafinowym lub innym dedykowanym specyfikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie pomoze podgrzewanie to najprawdopodobniej usterka mechaniczna. Mialem podobny problem. Tutaj watek: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=175469.0 w koncu sobie jakos poradzilem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu woda się gromadziła między szybą a klapą w szczelinie i zamarzało, teraz stawiam auto tyłem do słońca i nie mam problemu :decayed:

Gorzej jak słońca nie ma... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...