Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Bardzo wielka prośba o pomoc z kluczykiem ( Dorobienie + IMMO ).


lasken

Rekomendowane odpowiedzi

Czy masz alarm czy nie to pozostaje Ci kupienie takiego zestawu przełożenie pestki immobilizera i podpiecie sterownika z tej centralki. Dużo roboty ryzykownej.

No własnie dlatego nie wiem co zrobić. Bo u mnie faktycznie ta elektronika jest spora. A jak w tych scyzorykach sa te 3 przyciski to tam jest w nich pilot tylko może nie zakodowany? Bo ja ogólnie chyba nie mam alarmu w samochodzie (chyba że czegoś nie wiem) ale normalnie samochód zamykam pilotem nie kluczykiem w zamku. A miałem nadzieje że da rade zrobić sobie kluczyk w scyzoryku tylko własnie ze względu na to że zawsze nosze w kieszeni a zajmuje sporo miejsca. :confused4:

[br]Dopisany: 20 Listopad 2010, 18:04_________________________________________________i jak tam orientuje się ktoś z tą odległością pestki od immobilizera ? tak jak pytałem wyżej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W taki razie chyba sobie daruje bo ingerencja i cała gra nie warta świeczki. Z dużym kluczykiem przeżyje jakoś a na miejsce tych kosztów zrobie cos innego bardziej potrzebnego.

Dzięki za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce na immo w tym scyzoryku jest tam gdzie jest ta cała sprężynka co go otwiera, trzeba to wszystko rozebrać i z głową złożyć. Przerabiałem to w poprzedniej :audi::rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prościej kupić nową pastylkę? koszt ok 12 zł na allegro :) i jak masz VAGa to powinieneś sam dać rade z zakodowaniem ;)

Niby tak ale wtedy zmniejszasz ilość immo w pamięci, z tego co pamiętam to chyba 8 jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na allegro pod nazwą "pastylka immobilizera" itp i nic nie znalazłem. Mógłbyś pomóc mi ją znaleźć na allegro i opisać jak dodać vagiem? To by było dla mnie najlepsze rozwiązanie bo nie ryzykowałbym z uszkodzeniem jedynego sprawnego kluczyka. Z góry serdeczne dzieki :):hi:

nie prościej kupić nową pastylkę? koszt ok 12 zł na allegro :) i jak masz VAGa to powinieneś sam dać rade z zakodowaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz link : http://allegro.pl/transponder-id13-megamos-13-i1314077519.html

a i żeby zakodować immo trzeba mieć kod PIN ,

a procedura kodowania immo wyglądała u mnie następująco :

"Podlaczamy interfejs VAG. Wkładamy kluczyk i włączamy zapłon. Uruchamiamy program VAG-COM i wchodzimy w opcje [25 - Immobilizer]. Jezeli nie nastąpiło połączenie, oznacza to że immobilizer obsługiwany jest przez sterownik liczników. Należy wiec wybrać opcje [17 - Instruments], dalej [Login - 11]. Podajemy PIN poprzedzony cyfra 0. Jezeli PIN jest prawidlowy nie pojawia sie zaden komunikat. Jeżeli PIN jest nie prawidłowy wyswietlony zostanie komunikat o niewłaściwym pinie. Powinna zapalić sie kontrolka IMMO. Nastepnie wybieramy [Adaptation - 10] i wpisujemy 21 w "Channel Number". Wybieramy [Read]. Widać ile kluczyków jest obecnie w pamieci. Wpisujemy 0 w pole "new value". Ta opcje powoduje wykasowanie aktualnie zapamiętanych kluczykow. Wybieramy [Test], a nastepnie [save]. W tym samym miejscu gdzie wcześniej wpisaliśmy 0, podajemy ile kluczyków chcemy zaprogramować (np. 2). Nastepnie wybieramy [Test] i [save]. W tym momencie kluczyk, który jest obecnie w stacyjce powinien sie zaprogramować a kontrolka zgasnąć. Wybieramy [Done, Go Back], [Close Controller, Go Back - 06]. Wyłączamy zapłon. Wkładamy kolejny klucz i włączamy zapłon. Kontrolka powinna w ciągu 2s zgasnąć. Wylaczamy zaplon. Jezeli chcielismy zakodowac wiecej kluczy to teraz wkladamy kolejny i powtarzamy procedure. Na koncu uruchamiamy silnik ostatnim zakodowanym kluczem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i żeby zakodować immo trzeba mieć kod PIN

Czy kod PIN to 4-cyfrowy numer zaczynający się od "0"? Mam coś takiego jak "0XXX" na srebrnej nalepce, ale też jest druga, mniejsza przywieszka z jakby wygrawerowanym numerem "AXXXXXX".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze tylko ja nie znam swojego pinu a kupując to auto dostałem sam kluczyk ten jeden bez niczego :( da się ten problem jakoś rozwiązać samemu ? bo wiem że np tam gdzie dorabiają klucze to umieja przekodować, oraz kablem Vag jakimś tam Kan+ bo widziałem na allegro. Ja mam zwykly kabel vag diagnostyczny a kupować tego za 120zł to tez kolejny wydatek. POZDRAWIAM :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem też na scyzoryk , pastylkę wyciąłem i wyskrobałem nożykiem . wsadziłem ją w miejsce do scyzoryka i przykleiłem ją klejem termokurczliwym z pistoleta, natomiast grot przed dorabianiem okazał się za wąski parę setek ale gość który dorabia ma swoje groty i dorobił za 45zł razem z grotem a grot jest przykręcany dwoma śrubkami małymi i idzie go wymieniać i w 15 minut i wszystko ładnie działa. a u innego 1,5 godz. czekania i 150 zł chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) też będę musiał poszukać u mnie w mieście kogoś tańszego bo gość w tesco chciał też 150zł. Mam nadzieję że uda mi się wyciągnąć pastylkę bez uszkodzenia. Chyba że by sie udało odczytać jaki mam pin immobilizera samemu bez płacenia komuś to kupiłbym pustą pastylkę za 12 zł i zakodował ją sam. :hi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pomalu dochodze do końca. Przyszedł mi zestaw kluczy scyzoryków. Pojechałem dorobić sobie te nowe klucze. Jutro jade po pastylki immobilizera i zakodowac. A pozniej to tylko pozostanie podlaczenie nowego sterownika do centralnego zamka. Wszystko idzie po dobrej mysli :) Dzieki za wszelaką pomoc. Jak już osiągne efekt to się pochwale :)[br]Dopisany: 23 Listopad 2010, 20:18_________________________________________________Witam :) Już myślałem że w tym poście pochwale sie Wam skończoną pracą, lecz jak to zwykle bywa wyskoczył kolejny problem a mianowicie: Kupiłem wczoraj pastylki immobilizera id13 ale okazalo sie ze sa juz zakodowane na inny kod niż mój. Dowiedziałem się że jeśli znałbym swój pin immobilizera to bym sobie je spokojnie dodał. W tym problem że przy kupnie otrzymałem jeden kluczyk i nie dostałem swojego pin kodu. Czy jest jakaś możliwość żebym dowiedział się jaki mam pin? Słyszałem o kablu VAG K+CAN lecz nie jestem pewny czy akurat do mojego rocznika 1995r. zadziała. Czy jest możliwość zczytania piniu z oryginalnego kluczyka który mam ? np takim urządzeniem które mają do kopiowania i programowania pastylek, bo jak gość przykłada mój oryginalny kluczyk to wyskakuje mu ciąg jakiś cyfr i liczb ale czy tam gdzieś jest ukryty pin ? Prosiłbym o pomoc, gdyż już prawie jestem przy mecie a jeszcze został ten problem. Z góry dzięki wielkie za wszystkie sugestie. POZDRAWIAM :hi:[br]Dopisany: 24 Listopad 2010, 22:47_________________________________________________UDAŁO SIĘ ! BYŁEM DZIŚ W MIASTECZKU OBOK MOJEGO MIASTA I ZA 100zł ZAKODOWALI MI DWA KLUCZYKI i DALI DWA NOWE TRANSPONDERY ! Do mojego jednak przychodziły T5 . Bynajmniej na takich działa bo na ID13 nie działało. POZDRAWIAM :) Teraz tylko centralke podłączyć i wsio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...