Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Wymiana kompletu rozrządu - po co ?


Norge10

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu wymieniłem kompletny rozrząd ( 2-ga wymiana ) tzn. pasek, napinacz i pompe wody bo tak zaleca producent w przypadku mojego silnika.

Rozrząd miał przebieg 75 tys. km i 5 lat.

Po obejrzeniu wymienionej pompy i napinacza zastanawiam sie po co te częsci wymieniać ? Pompa jest w stanie niemal idealnym, napinacz też.

Moje pytanie: po co wymieniac te częsci jesli są one prawie niewyeksploatowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie z tym bywa poprzedni właściciel mojej audi chyba właśnie uważał że nie trzeba tego wymieniać, poskutkowało to tym że wirnik od pompy wody wytarł dziurę w obudowie na wylot i koszt wymiany wzrósł 2x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wymieniłem kompletny rozrząd ( 2-ga wymiana ) tzn. pasek, napinacz i pompe wody bo tak zaleca producent w przypadku mojego silnika.

Rozrząd miał przebieg 75 tys. km i 5 lat.

Po obejrzeniu wymienionej pompy i napinacza zastanawiam sie po co te częsci wymieniać ? Pompa jest w stanie niemal idealnym, napinacz też.

Moje pytanie: po co wymieniac te częsci jesli są one prawie niewyeksploatowane ?

a po czym poznajesz skoro to jest nierozbieralne? kosztuje nieduzo a masz swiety spokoj jak wymienisz. jak sie wysra i pasek zerwie to policz sobie koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa może dostać luzów - wtedy wirnik pompy może trzeć o gniazdo w bloku. Mogą też zatrzeć się łożyska i dojdzie do zerwania zębów paska, bądź zerwania samego paska. Wydaje mi się że nie ma co oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory Panowie :notworthy: , nie mogę się powstrzymać :wallbash:

" Szkłem tyłek też podcierasz " czy papierem :naughty: , skoro wymiana na nowy Ciebie nie zadowala to śmigaj na starym . Ktoś to przewidział , więc rób jak uważasz :>

Dziś właśnie wymieniłem cały kpl. ( drugi raz ) przelatane 80 tysi ....... i wcale nie narzekam , a pompa wody i pasek wyglądały na nowe - więc nie ty jeden masz " nowe " części po " starym " rozrządzie :wink4:

Buba , napisz Koledze jak poprzedni właściciel wymienił u Ciebie rozrząd :wallbash: :wallbash: :wallbash: to albo przesiądzie się na rower , albo zastanowi się nad zadawaniem " lekko " dziwnych pytań

Pzdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie skad sie biora takie pomysly zeby polowe rozrzadu wymieniac i widze ze wiele osob lubi oszczedzac w ten sposob. Teraz jestem w 100% przekonany ze trzeba wymianiac rozrzad nawet jak wlasciciel mowi ze to zrobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buba bo tak naprawdę jest mało napaleńców jeśli chodzi o zamiłowanie do motoryzacji

reszta traktuje auta jak wozy do przewozenia buraków :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no wymień sam pasek.... i napiszesz za jakiś czas co mogło się stać jak sobie jedziesz i słyszysz głuche stuknięcie i auto gaśnie.... :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buba bo tak naprawdę jest mało napaleńców jeśli chodzi o zamiłowanie do motoryzacji

reszta traktuje auta jak wozy do przewozenia buraków :decayed:

w mojej eSie facet tez wymienil rozrzad, nawet mam fakture na czesci ale....

wymienil pasek, pompe wody, napinacz ale nie wymienil rolek przez co pasek mial 2cm luzu i rozrzad ledwo sie trzymal kupy lacznie z tym ze klekotal jak ch.j bo wszystko bylo luzne. po wymianie WSZYSTKIEGO nastala cisza.

ale ile nerwow i rozbierania silnika bylo to nie chce nawet wspominac. PIXI wspieral mnie psychicznie i trzymal latarke wiec dobrze wie co sie dzialo.

mozna sobie tylko wyobrazic co by sie stalo gdyby rozrzad sie rozlecial :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do postu. Jak zmieniałem rozrząd w serwisie to mi powiedzieli, że pompa wody i napinacz hydrauliczny jest na dwie wymiany rozrządu. Ale szczerze to nie wiem jak ma być więc jak będę jeszcze zmieniał to i tak chyba zmienię wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie: po co wymieniac te częsci jesli są one prawie niewyeksploatowane ?

Po to żebyś za miesiąc nie zakładał wątku: "Miesiąc po wymianie rozrządu padła pompa wody. Czy muszę znowu rozbierać cały przód?" albo "Niedawno wymieniałem rozrząd i wczoraj przeskoczył mi pasek. Dlaczego?" :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo po 30 tys padnie Ci pompa i będziesz się zastanawiał, zmienić przy okazji rozrząd? bo już trochę ma nalatane a robota jedna bo już wszystko rozebrane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po sprawie, wiem juz o co chodzi .

Tylko po co te nerwy co niektórych ?

Wcale nie chodzi mi o oszczednosci bo wymieniłem cały komplet tylko kierowała mną zwykła ciekawosc, która juz jest zaspokojona.

Pozdrawiam Was i mniej stresu życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to się nazywa ciekawość :naughty:

Stresy i nerwy w moim wieku to standart :) ale ja też zaspokoiłem swoją ciekawość :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie,jak jesteście tacy obiegani w temacie to z jaką siłą dokręcać śruby od koła pasowego wału itd. bo pod każdym kółkiem wymieniałem uszczelniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...