Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Moja Szmaragdowa ADRianna 1.8 '96 | aktualizacja 09.04.2011

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie wszystkich,

Chciałbym zaprezentować moją Audiczkę :)

Jest to standardowa wersja 1.8 ADR z 1996 roku, bez żadnych extrasów.

Przebieg w momencie kupna 225.000 potwierdzony różnymi dokumentami oraz jeden właściciel od nowości w Niemczech.

Auto ogólnie dość zadbane, jak na swoje 14 lat.

Wyposażenie standardowe, jak na ten model:

- ABS

- wsp. kierownicy

- el. szyby przód

- el. lusterka

- klima automatyczna

- 2x poducha przód

- felgi 16'' + opony Dunlop SP Sport 205/55 R16

Kupiłem ją w połowie października. Samochód standardowo miał wymieniony rozrząd, paski i olej z filtrem.

Poza tym:

- wymiana kompletnego zawieszenia przedniego (wahacze, łączniki stab. i końcówki drążków (Kraft) + zbieżność)

- wymiana tylnych tarcz i klocków (zestaw FEBI + Textar) oraz wieńców czujników ABS (ori)

- zakup kompletu kół na zimę: felgi stalowe 15'' + opony Barum Polaris 2 185/65 R15, na których Ada już aktualnie się przemieszcza :decayed:

Trochę fotek:

dsc3981.jpgdsc3979.jpgdsc3974.jpg

dsc3970.jpgdsc3968.jpgdsc3984.jpg

dsc3983.jpgdsc3967.jpg

Z racji zainteresowania tematem chciałbym ją nieco porezać, ale wszystko, jak zawsze, będzie zależało od monety.

W pierwszej kolejności chciałbym doprowadzić ją do stanu igły pod względem mechanicznym.

Ewentualne przyszłe modyfikacje, o jakich myślę, to:

LOOK:

- zdjęcie brewek zdjęte 26.11.2010

- czarny dach :rolleyes:

- wymiana lamp tył na poliftowe, przód na poliftowe lub podwójne soczewki Depo

- zderzak przód+grill od eSy

- lekko ciemne szybki, ale to niekoniecznie

- wymiana kierownicy na polift

- podświetlane kratki nawiewów (sterowanie)

POWER:

- delikatne mody ADR-a - dolot, może lżejszy zamach, rozrząd, odpowiednio dobrany wydech - nie oczekuję cudów, wystarczy mi poprawa fabrycznych parametrów o jakieś 10-15% (to chyba osiągalne w ADR ? )

DRIVE:

- obniżka o 20-30mm + felgi 17'' lub 18'', do tego oponki 225. :rolleyes:, felga oczywiście ładnie kolorystycznie dobrana do reszty (najlepiej czarna)

- większe/mocniejsze hamulce z przodu, ale bez szaleństwa

O wszystkich przeprowadzanych modyfikacjach oraz dalszych planach postaram się informować na bieżąco.

_________________________________________________

7. luty 2011

Ramka grilla oraz logo Audi oklejone czarną folią :D

100_8238.jpg

_________________________________________________

9. kwietnia 2011

Montaż rozpórki dolnej zawieszenia przód ( rozpórka made by B4rt4s :D )

09042011_001.jpg

09042011.jpg

Zdjęcia takie, a nie inne, bo z telefonu :D

_________________________________________________

10. kwietnia 2011

_DSC5890.JPG

Fotografia autorstwa rkwon'a

Opublikowano

ładne auto i plany na + :good:

ale wywal te brewki :sick3:

Opublikowano

ładna seria, ale koza straszna :decayed:, + za klimkę, a co do silnika to nie wiem czy da sie z niego coś wykrzesać, szkoda że to nie 1,8T, ja bym sobie odpuścił modznie 1.8, lepiej zrobić swapa na 1,8T :good:

Opublikowano

Klubowe ramki i brewki :bicz3:

Opublikowano
  • Autor

Klubowe ramki i brewki :bicz3:

Przecież są ramki :blink:

Mało tego, są jeszcze naklejki na przednich błotnikach z logo łódzkiej grupy A4 Klubu :blink:

Brewki zdejmę, bo widzę, że temat drażliwy :gwizdanie:

Na usprawiedliwienie tylko napiszę, że te brewki założył niemiaszek, nie ja :no:

[br]Dopisany: 25 Listopad 2010, 09:20_________________________________________________

ładna seria, ale koza straszna :decayed:, + za klimkę, a co do silnika to nie wiem czy da sie z niego coś wykrzesać, szkoda że to nie 1,8T, ja bym sobie odpuścił modznie 1.8, lepiej zrobić swapa na 1,8T :good:

Powiedzmy, że pobawię się w mody wolnossaka 1.8 w ramach nabrania wprawy na przyszłość :wink4:

Na mocniejsze wersje przyjdzie pora, dopiero zaczynam swoją przygodę z Audiczkami

Opublikowano

kimi, brewki to ja mam w matizie, więc może rzeczywiście mnie robić wiochy :gwizdanie: :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Zdejmę, jak tylko będę miał chwilę czasu za dnia :disgust:

Opublikowano

:polew:brewki :wink4:

Z mocą raczej tutaj nic nie zrobisz, może i nawet szkoda kasy w moc ładować

Fajna fela 17" + dobra opona na lato + jakieś 1BE i ściema szybek i auto będzie :kox:

Opublikowano

:polew:brewki :wink4:

Z mocą raczej tutaj nic nie zrobisz, może i nawet szkoda kasy w moc ładować

Fajna fela 17" + dobra opona na lato + jakieś 1BE i ściema szybek i auto będzie :kox:

stanley jak nie pije to dobrze gada :good:

:wink4:

Opublikowano
  • Autor

:polew:brewki :wink4:

Z mocą raczej tutaj nic nie zrobisz, może i nawet szkoda kasy w moc ładować

Fajna fela 17" + dobra opona na lato + jakieś 1BE i ściema szybek i auto będzie :kox:

Brewki polecą na pewno.

Jeśli chodzi o silnik, nie nastawiam się na jakieś wielkie modyfikacje.

Wszystko i tak oprze się o $$$ :decayed:

Fela większa będzie, co do opon, to myślę o TOYO Proxes T1R :kox: :kox: :kox:

Opublikowano

:polew:brewki :wink4:

Z mocą raczej tutaj nic nie zrobisz, może i nawet szkoda kasy w moc ładować

Fajna fela 17" + dobra opona na lato + jakieś 1BE i ściema szybek i auto będzie :kox:

Brewki polecą na pewno.

Jeśli chodzi o silnik, nie nastawiam się na jakieś wielkie modyfikacje.

Wszystko i tak oprze się o $$$ :decayed:

Fela większa będzie, co do opon, to myślę o TOYO Proxes T1R :kox: :kox: :kox:

u mnie prawdopodobnie na wiosnę wpadną właśnie te gumy :)

Opublikowano
  • Autor

TOYO :good: :good: :good:

:decayed:

[br]Dopisany: 26 Listopad 2010, 11:42_________________________________________________Brewki zdjęte :tongue4:

26112010.jpg

Opublikowano

no wreszcie to jakos wyglada :P hehehe teraz juz nie bedzie wstydu :D:polew: :gwizdanie:

Opublikowano

- wymiana kompletnego zawieszenia przedniego (wahacze, łączniki stab. i końcówki drążków (Kraft) + zbieżność)

szajs , na wiosne bedziesz wkładał nowe

- czarny dach :rolleyes:

zginie przy twoim kolorze lakieru :thumbdown:

- delikatne mody ADR-a - dolot, może lżejszy zamach, rozrząd, odpowiednio dobrany wydech - nie oczekuję cudów, wystarczy mi poprawa fabrycznych parametrów o jakieś 10-15% (to chyba osiągalne w ADR ? )

nieosiągalne , to niestety nie jest japończyk ze uwalniając wydech uzyskujesz troche KM :wink4:

bierz ode mnie komplet 1.8T , rób swapa i wtedy to zacznie jeździć :kox: :kox: :kox: :kox:

- obniżka o 20-30mm + felgi 17'' lub 18'',

20-30mm to mało , cały czas bedzie wyglądać jak koza tym bardziej na 18"

Widziałem na żywo , ogólnie autko ładne , zadbane :good:

Wrzuć ładna fele , opuść ją ale minimum 40mm

Opublikowano
  • Autor

moskal, dzięki za odpowiedź.

O zawieszenie się nie boję, bo raz - jeżdżę delikatnie, dwa - nie jeżdżę dużo, więc na trochę wystarczy.

Co do reszty - wszystko i tak pewnie oprze się o kasę :confused4:

Uważasz, że poprawa dolotu i wylotu nic nie da? Plus modyfikacja np. faz rozrządu przez wstawienie innych wałków?

Nawet te 10-15 KM więcej się z ADR-a nie wyciągnie?

Opublikowano

Uważasz, że poprawa dolotu i wylotu nic nie da? Plus modyfikacja np. faz rozrządu przez wstawienie innych wałków?

Nawet te 10-15 KM więcej się z ADR-a nie wyciągnie?

za duzo trzeba włożyć kasy zeby to zadziałało :thumbdown:

10KM bedzie bardzo ciężko , to niestety nie japoniec :wink4:

Opublikowano

Uważasz, że poprawa dolotu i wylotu nic nie da? Plus modyfikacja np. faz rozrządu przez wstawienie innych wałków?

Nawet te 10-15 KM więcej się z ADR-a nie wyciągnie?

za duzo trzeba włożyć kasy zeby to zadziałało :thumbdown:

10KM bedzie bardzo ciężko , to niestety nie japoniec :wink4:

a mówiłem żeby sobie odpuścić temat, i odkładać na swapa 1.8T :good:

Opublikowano

a mówiłem żeby sobie odpuścić temat, i odkładać na swapa 1.8T :good:

a silnik+skrzynia+wiązka stoi i sie kurzy , za psie pieniądze bym oddał bo szkoda go :thumbdown:

Opublikowano

kimi jak możesz to daj PW ile zapłaciłeś za tą zawieche KRAFTA

Opublikowano

kimi jak możesz to daj PW ile zapłaciłeś za tą zawieche KRAFTA

u Tom77 stoi chyba po 550pln

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.