Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Jakie koło zamachowe?


malinek21

Rekomendowane odpowiedzi

kolego malinek 21.

ja w swoim ajm wymienilem na jednomasowe i jest gitara.

koszty to ok 800 pln plus robocizna.

kolo zamachowe(audi 80 tdi) uzywane szukasz np na allegro,potem kupujesz kompletne sprzeglo od silnika 1z(audi 80 lub audi a4)

potem w aso 6x sruby do mocowania na wale korbowym kola tego "nowego"

nawet zamienniki valeo z jednomasem wypadaja duzo drozej.

numer sprzegla luk to 623113900

kolo zamachowe-026105269L

ja w swoim juz po tym zabiegu zrobilen kilka tys km,ale zapewniam cie ze sa tu na forum koledzy ktorzy juz duuuuuzo wiecej przejechali na jednomasie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki Dariodario piszesz zeby kupić uzywane koło 1 masowe czyli w nim nie ma rzeczy niepewnych które sie zaraz rozsypią (tzn.zawsze jest ryzyko) Ok skorzystam z twojego rozwiązania widze ze są tu ludzie którzy wolą urzyć głowy i sposobu a nie wyrzucać kase moze nie na marne...ale dwumas to kłopotliwa konstrukcja...Wielkie dzieki.Jeszcze gdybys mogł powiedziec z tego co słyszałem to na kole 1 masowym jest fajniejsza reakcja sprzegła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ja wiem reakcja jest jak jest.

dwumas to moze i dobry ale jak jest nowy.

nie mam porownania do nowego dwumasa bo auto kupilem z juz wibrujacym dwumasem.

tragedi nie bylo ale pod duzym obciazeniem z niskich obrotow na wyzszych biegach to silnik wyskakiwal z komory,a po zabiegu miod malina.

poczytaj to

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=81238.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam prosze mi powiedziec jakie jest kolo zamachowe w audi a4 1,9tdi rok 1996 , jedno czy dwumasowe?? dziekuje za odpowiedzi

w zależności od mocy silnika starsze 1Z- 90KM miały jedno mas a wszystkie 110 dwu masę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest silnik 90 konny tak wiec rozumie ze to jednomasowe?? Bardzo dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

---------- Post dopisany at 10:05 ---------- Poprzedni post napisany at 10:00 ----------

nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie czy w/w silnik jest tak zawnie bezkolizyjny>>??? chodzi mi o pasek rozrzadu ktory w razie pekniecia wyrzadza duze szkody??? czy poprostu dac sobie spokoj i wymienic w obecnej chwili na nowy rozrzad?? kupilem to auto ale nie wiadomo kiedy byl wymieniany pasek rozrzadu!??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest silnik 90 konny tak wiec rozumie ze to jednomasowe?? Bardzo dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

---------- Post dopisany at 10:05 ---------- Poprzedni post napisany at 10:00 ----------

nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie czy w/w silnik jest tak zawnie bezkolizyjny>>??? chodzi mi o pasek rozrzadu ktory w razie pekniecia wyrzadza duze szkody???

niestety w zetorach silniki sa kolizyjne i zerwanie boli i to dość dotkliwie , a czasami taniej wymienić drugi słupek!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu kolega dobierzesz sobie jednomasa z takich silnikow jak 1z, ABF, (g60 z golfa mkII nie pamietam oznaczenia)

z takich silników podobno kola nie pasuja ,sprzeglo czyli tarcza i docisk moze i pasuja ale samo koło nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...