Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Duże spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Moje Audi A4 1,9 (130 km) z 2001 r. B6 Spala ok 8l na 100km czy to jest normalne spalanie czy za duże ? Pozdrawiam.

Opublikowano

Skad ta wartosc spalania? Z FIS, czy moze z doswiadczenia?

Opublikowano

Spalanie AVF manuala 6G. to 7.5-8.5 w mieście, but nieciężki, wszystko sprawne.

W inne nie ma co wierzyć...

Opublikowano

Potwierdzam slowa kolegi Motor'a :hi:

Opublikowano

panowie mój AVF w miescie ( korki ) spala 9-10 litrów fakt ze jest po chipsie no ale tyle wychodzi na trasie to zależy od jazdy

Opublikowano

panowie mój AVF w miescie ( korki ) spala 9-10 litrów fakt ze jest po chipsie no ale tyle wychodzi na trasie to zależy od jazdy

Mój AVF pali w Warszawie (w sumie ciągłe korki) 8L.

Na trasie pali do 6,3 L w zależności od ciężkości nogi.

Ostatnio jechałem z ustawionym tempomatem na 95km/h i FIS wskazał mi 4,8L - nadmienię, iż spalanie na FISie sobie zestroiłem z rzeczywistością także pokazuje z dokładnością do 0,1L :>

Opublikowano
nadmienię, iż spalanie na FISie sobie zestroiłem z rzeczywistością także pokazuje z dokładnością do 0,1L

jak to zrobiłeś ?

Opublikowano

jak to zrobiłeś ?

Vagiem :)

Opublikowano

jak to zrobiłeś ?

Vagiem :)

a coś dokąłdniej ?

Opublikowano

cuber było gdzieś ... opisywał albo kobra7 albo szogun0

Opublikowano

a coś dokąłdniej ?

No dobra, powiem, ale tylko ze względu na to, że tak ładnie tańczyłeś w sobotę :polew: :polew: :polew:

Wchodzisz w 17 - INSTRUMENTS, logujesz się (chyba, bo nie pamiętam - najpierw spróbuj bez logowania - powinno zadziałać), wybierasz ADAPTATION i kanał 3

Domyślnie masz wartość 100 i można ją zmieniać co 5 czyli 85,90,95,100,105,110,115 itp

np. przy wpisanej wartości 100: spala Tobie 8l/100km, a FIS pokazuje 7,2l/100km to:

x= 100*8/7,2

x=111.1 to wpisujesz w kanał 3 wartość 110 i testujesz.

Wartość na wskazaniu FISa zmienia się o około 0,4L o każde podniesienie/obniżenie liczby 100 o wartość 5.

W miarę zrozumiałe to jest ???

Opublikowano

a coś dokąłdniej ?

No dobra, powiem, ale tylko ze względu na to, że tak ładnie tańczyłeś w sobotę :polew: :polew: :polew:

Wchodzisz w 17 - INSTRUMENTS, logujesz się, wybierasz ADAPTATION i kanał 3

Domyślnie masz wartość 100 i można ją zmieniać co 5 czyli 85,90,95,100,105,110,115 itp

np. przy wpisanej wartości 100: spala Tobie 8l/100km, a FIS pokazuje 7,2l/100km to:

x= 100*8/7,2

x=111.1 to wpisujesz w kanał 3 wartość 110 i testujesz.

Wartość na wskazaniu FISa zmienia się o około 0,4L o każde podniesienie/obniżenie liczby 100 o wartość 5.

W miarę zrozumiałe to jest ???

A co wpisac w opcji LOGIN? Jaki kod?

Opublikowano

A co wpisac w opcji LOGIN? Jaki kod?

Już poprawiłem posta - tam chyba nie trzeba się logować z tego pamiętam.

Trzeba to sprawdzić :)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

mi spala od 6.0 do 8.0

a średni cos około 7 l

wiec spalanie jest normalne

oczywiscie wszystkie wskazania wg fis-a

Opublikowano

oczywiscie wszystkie wskazania wg fis-a

FIS może przekłamywać, więc lepiej sprawdź ile jest w rzeczywistości.

Opublikowano

szczerze nie chce mi sie tego ustawiac :P ale moze kiedys sie zbiore :P

bo juz pokazywałes jak :P

Opublikowano

szczerze nie chce mi sie tego ustawiac :P ale moze kiedys sie zbiore :P

bo juz pokazywałes jak :P

Jak będziesz wiedział po kilku bakach o ile przekłamuje FIS to przestawimy to na spocie - nie ma problemu :)

  • 2 lata później...
Opublikowano

Mi przy jeździe po Warszawie, bez katowania pokazuje na FIS 9-9.5l /100km i dodatkowo jeżdze prawie cały czas na Shell V-power.

Czytałem o tych specyfikach do ftrysków i będe chciał tego zalać ale spalania mi to pewnie nie poprawi. Jak myślicie co zrobić żeby mniej palił (i tak na zimę mam juz 16 i na tych zostane..)

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ja mam ten sam silnik ,jeżdźe z gdańska do danii i z powrotem i na pełnym baku robię 1100 km,autostrada tak do 180 a w miescie z wyczuciem tak aby nie przegiąć :gwizdanie:policja w dani bardzo surowo każe kierowców za prędkość więc spokojnie sie przemieszczam tam gdzie jest prosto to do 100-110 i sprawdzałem 3 razy takie mi wychodzą wyniki :good:wszystko zależy jak ruszasz i kiedy zmieniasz biegi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.