Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Maty podgrzewanych foteli. I ich wiązka. Jak to zrobić?


slepy

Rekomendowane odpowiedzi

dorzuc tez te fotki do pierwszego postu

wtyczka do mat

zdjcie0359.jpg

wtyczka do pokretla/regulacji grzania

zdjcie0361o.jpg

pokretlo od tylu

zdjcie0363d.jpg

Ja jeszcze dorzuce fotki wtyczek od mat :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem się dołączy do tematu i zapytac gdzie można kupi takie maty, jakieś tanie najlepiej bo w moim autku wszystko grzało do pewne go czasu ale przestało i raz rozebrałem jedno siedzenie i myślę że to właśnie maty się już poprzepalały. Chyba że może by jakaś inna przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem się dołączy do tematu i zapytac gdzie można kupi takie maty, jakieś tanie najlepiej bo w moim autku wszystko grzało do pewne go czasu ale przestało i raz rozebrałem jedno siedzenie i myślę że to właśnie maty się już poprzepalały. Chyba że może by jakaś inna przyczyna?

w warsztacie jest wątek czakiego o naprawie mat :wink4:, jest tam też podany sposób na sprawdzenie mat :wink4:

Dorwać ori maty nie jest łatwo, trzeba długo szukac, ja znalazlem całe fotele za 100zł, i dogadałem się z gościem że wezmę same maty :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszzz :hi:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=23888.0[br]Dopisany: 13 Grudzień 2010, 21:22_________________________________________________Panowie jest pytanie, czy numerki na schemacie 1,2,3,4,5,6 odpowiadają numerą na przełączniku? bo są inaczej poustawiane :mysli:

podgrzewanesiedzenia01.gif

Wtyczki przyszły dzisiaj, jutro kupuje kabel i jedziemy z koksem :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest pytanie, czy numerki na schemacie 1,2,3,4,5,6 odpowiadają numerą na przełączniku? bo są inaczej poustawiane

tak, nie patrz na to ze sa inaczej poustawiane, 1 na schemacie to jedynka na przelaczniku i tak z reszta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest pytanie, czy numerki na schemacie 1,2,3,4,5,6 odpowiadają numerą na przełączniku? bo są inaczej poustawiane

tak, nie patrz na to ze sa inaczej poustawiane, 1 na schemacie to jedynka na przelaczniku i tak z reszta...

ok, wiem już co i jak, jutro jadę po przewody i piny do wtyczek, bo nie we wszystkich mam komplet, i biorę się za wiązkę :good:[br]Dopisany: 22 Grudzień 2010, 20:32_________________________________________________wiązka zrezana :decayed:

wiazka1.jpg

wiazka2.jpg

wiazka4.jpg

wiazka3.jpg

Do sprzedania :decayed:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=178548.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos moze wie czy da sie podlaczyc nie ori maty bez czujnika tem. lub jak go zastapić??????????????

na allegro masz po 30zł maty z cczujnikem temp nie ori :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, widziałem ale myslałem ze ten czujnik to tylko zabezpieczajacy przed przegrzaniem i tam chyba tylko sa 2 kabelki wiec nawet nie ma 3 do czujnika ale zaraz sprawdze[br]Dopisany: 03 Styczeń 2011, 21:17_________________________________________________na zdjeciu widac tylko 2 kable tak jak mowiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, widziałem ale myslałem ze ten czujnik to tylko zabezpieczajacy przed przegrzaniem i tam chyba tylko sa 2 kabelki wiec nawet nie ma 3 do czujnika ale zaraz sprawdze[br]Dopisany: 03 Styczeń 2011, 21:17_________________________________________________na zdjeciu widac tylko 2 kable tak jak mowiłem

trzebaby napisać do typa jak to działa, do ori mat idą 4 kabelki :wink4:, najlepiej szukać ori bo najmniej z nimi roboty :good:, kolega 89paweł89 sprzedaje 2 fotele z wiązkami za 240zł, także cena nie jest tragiczna :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kolega 89paweł89 sprzedaje 2 fotele z wiązkami za 240zł,"

i masz bez pierdoczenia i bez strachu ze cos sie przyjara...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kolega 89paweł89 sprzedaje 2 fotele z wiązkami za 240zł,"

i masz bez pierdoczenia i bez strachu ze cos sie przyjara...

jakbym nie znalazł moich, to bym wziął całe, bo cena jest niezła :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja będę brał się za montaż instalacji grzanych siedzeń i od razu kilka pytań

1. W wiązce, którą posiadam przy wtyczce do maty mam dodatkowy kabelek poobcinany czy dobrze myślę, że jest to wtyczka pozostałość po instalacji od AIRBAG-ów ?!

PIC119.jpg

2. W wiązce, która jest przy pokrętłach do regulacji mam kilka kabelków wyciętych z instalacji auta i moje pytanie gdzie je dokładnie połączyć co i jak ?

Od kostek regulacji mam z obu obcięte przewody szaro-niebieski (podświetlenie?!) i czarno-czerwony(?) dalej lecąc po wiązce obcięty jest cięki brązowy (masowy?!) i gruby czerwono-biały (?) i przy wtyczce, która łączy się z drugą częścią wiązki mam obciętą gruby brązowy (masowy), moje pytanie gdzie trzeba będzie łączyć poszczególne przewody czy znajdę je gdzieś w instniejącej instalacji w aucie i tam będę się dopinał i co dokłądnie te kolory oznaczają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- ta druga kostka wogole Cie nie interesuje (tylko zielona)

2- schemat na pierwszej stronie

szaro niebieski pin 1 - podswietlenie, skrec je razem i podeppnij pod jakis przycisk obok tez pod szaro niebieski

czarno czerwony pin 5 - (+) po przekreceniu stacyjki

brazowy pin 6 -masa (odpowiedzialna za podswietlenie)

czerwono bialy pin 4 - bezpiecznik 30A (sprawdz w rozpisce bezpiecznikow dokladnie ktory bezpiecznik odpowiada za grzanie siedzen)

gruby brazowy - masa

musisz zrobic wiazke tak ze wpinasz wtyczki w maty, wpinasz wtyczki w pokretla i zostaja Ci 4 kable ktore wpinasz w instalacje auta i to wszystko....

masz wszystko w schemacie na pierwszej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemek, przeglądałem schemat ale chciałem się upewnić, żeby wszystko później grało :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na schemacie jest wszystko :good:

Jakby ktos był chętny to mam jeszcze jedną wiązkę, zrezaną na handelek :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie jeszcze jedną rzecz tzn. instalacja od granych siedzeń (i elektryki) położona z grzanych d*p (masa gruba podpięta pod śrubkę przy podnóżku, cienka masa od podświetlenia też, czarno-czerwony podpiąłem od jednej z kostek licznika, szaro-niebieski przycisk obok) został mi jeden przewód czerwono-biały, który powinien lecieć pod bezpiecznik nr 44, którego w skrzynce z bezpiecznikami nie mam, żeby go dołożyć muszę włożyć bezpiecznik 30A i teraz do niego będzie leciał ten czerwono-biały i .... ? za bardzo nie rozumiem jak to odczytać z tego schematu :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...