Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Bardzo słabe xenony -hid


lukasz2223

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi sie zdaje że bedzie tak samo na tych D2S, wina chyba leży w pozycji żarnika w soczewce :gwizdanie: a na normalnej H7 żarówce też miałes taki efekt???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem okazji wsadzic zwyklych zarowek h7, tego dnia jak kupilem lampy nowe depo od razu mialem zakladane xenony.facet ktory sie tym na codzien zajmuje ,gdzie pojechalem zareklamowac to cos powiedzial,ze to wina soczewki slabej jakosci....Ale jest tak jak mowisz...pozycja zarnika w soczewce-jak ruszalem palnikiem to swiatlo sie poprawialo i pogarszalo,ale w miejscu usadowienia jest kupa jak nie wiem.dlatego mysle ze jak zapakuje D2S ktore maja podobno w innym miejscu ten zarnik to bedzie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarniki nie różnią sie długościa,tylko gniazdem :wink4:

No prosze..z tego co mi znajomi mowili z servisow samochodowych to D2S roznia sie przede wszystkim swiatlem...lepszym no i D2S moge kupic cos z oryginalow Philipsa Osrama czy cos, i podobno sam zarnik czy tam banka jakas jest w innym miejscu.No zobaczymy czy bedzie roznica,bo nie mam juz czego sie czepic.a nie chce mi sie wierzyc zeby w depo soczewki byly faktycznie tak slabe,nie no to niemozliwe,bo jak widze niektorych pikadorów ktorzy pomontowali sobie jakies angel eyes czy cos i maja chinskie hidy i swieca 3 razy mocniej od moich....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dlubiac przy palnikach wlaczylem swiatla i zaczalem wyjmowac palnik lekko do tylu-od razu zaczelo jasniej swiecic

Jeszcze ci zycie niemile? :shocked:

Wiesz jakie napiecie jest w tych palnikach?

Ale jak juz to robiles to wlasnie na bank w tym jest "pies pogrzebany" Nie wiem czy to wina Jakosci produktow ktore kupiles (Lampy lub zarniki)

, ale zrodlo swiatla masz w zlym miejscu. Ja w moim B5 mam oryginalne xenony D2S i po czyszczeniu tez zle zalozylem i "krotko" swiecily. Co do mocy swiatla, to zdarza sie ze lustro w soczewce moze sie wypalic i wtedy tez nic nie widac, ale jak piszesz ze masz nowe lampy to ten powod mozna wykluczyc.

Ogolnie to ze masz slabe swiatla to tez moze zalezec od barwy, jak pisza koledzy. Nie wiem jak porownywaliscie, ale patrzac na swiatla to stwierdzic mozesz tylko czy za***iście wygladaja, ale dopiero podczas jazdy w deszczu widzis co masz. Ja juz wybralem: 4300k, na 5000k moglbym sie pokusic tez ale ciezko takie znalezc, bo ci powiedza ze to 5000k a dostaniesz 6000k, albo 4300k, a samemu trudno sprawdzic, bo zarniki musza sie rozswiecic zanim dadza "swoja" barwe.[br]Dopisany: 05 Grudzień 2010, 21:55_________________________________________________ewentualnie to mozesz zrobic tak ze zaloz zwykle H7 i porownaj czy lepiej swieca (koszt niewielki), bo przynajmniej jak sa to klosze pod H7 to ogniskowa z tymi zarowkami powinna sie zgadzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do barwy to juz pisalem ze wsadzalem i takie i siakie i tak samo swieca bardzo slabym swiatlem,krotko ? swieca gorzej niz h4 w polonezie.ale powtarzam,ze pod soczewka i z tylu na obudowie soczewki jest napisane i wytloczone D2S.facet mi wsadzil palniki chinskie h7... podono ogniskowa palnika h7 a D2S jest inna...zreszta...kazdy mowi co innego.zamowilem 2 palniki 4300 D2S i wsadze...podobno-czytajac na innych forach i artykuly servisow gniazdo d2s i h7 pasuje jedno do drugiego bez przerobek.. w wiekszosci lamp. i skoro u mnie jest oznaczenie soczewki tylko d2s to moze to akurat bedzie to.I watpie czy palniki z roznych zrodel ktore u innych swiea lepiej sa nadal zlej jakosci... 2 dni i sprawa sie wyjasni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, NO WAY. To niemozliwe zeby palniki D2S pasowaly w gniazda H7. To jakies brednie!

H7 D2S

d22b9634c0d09f26.jpgcf874762a5be487c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We will see :) za dwa dni beda palniki. sluchaj ale te gniazda u mnie w soczewkach wygladaja tak specyficznie.maja jak by dwa poziomy,wyglada jak by plycej moglo wejsc h7 a glebiej d2s.... wąsy na h7 nie przeszkadzaja u mnie a nie mam na to wyciec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarniki nie różnią sie długościa,tylko gniazdem :wink4:

No prosze..z tego co mi znajomi mowili z servisow samochodowych to D2S roznia sie przede wszystkim swiatlem...

chodzi mi o to,że różnią się gniazdem-H7-na pewno jest inne niż D2S- tu masz gniazdo do D2S

http://cgi.ebay.co.uk/PAIR-D2S-D2R-SERIES-XENON-HID-BULB-BALLAST-CONNECTORS-/170555104907?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item27b5e05e8b :wink4: H7 na pewno tam nie wejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jeśli w lampie masz gniazdo na D2S-to H7 też tam nie wejdzie :wink4: chyba,że to jakies uniwersalne rozwiązanie,żeby włożyć H7-tylko wtedy jakie rozwiązanie jest z podłączeniem żarówki H7?-na pewno są inne gniazda w lampie i inne wtyczki do H7 i D2S :decayed: z resztą-sam się przekonasz :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy są dokladane.oryginalnie byly standarty valeo.zwykle lampy bidne.wiec podlaczenie standartowe do zwyklej zarowki.A kupujac zespolone Depo nawet nie zwrocilem uwagi ze soczewka ma oznaczenie D2S -myslalem,ze i drogowe i mijania-soczewka to H7/H7 .. jednak tak nie jest.Szczegolnie uwage przyciaga fakt,ze te h7 plytko wchodzi w soczewke a gniazdo wyglada jak by mialo dwa poziomy i faktycznie mozliwosc wsadzenia D2S...no nie moge nic wiecej powiedziec bo musze poczekac,ale mowie..czytajac inne fora doczytalem sie ze jest wiele lamp ktore maja oznaczenie D2S/H7 i pasuje jedno i drugie bez przerobek i bez adapterow do gniazda w lampie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,no teraz to nie mam jak bo auto w garazu a ja w pracy i bede przy autku rano na chwile ale nie zdaze dostac sie do gniazda zeby fotke strzelic.Dopiero we wtorek rano wrzuce foteczke.Jak wroce z pracy-rano beda fotki a po poludniu nowy kabel adapter od przetwornicy do D2S i palniki nowe D2S bodajze Philipa 4300 . Moglem wczesniej zrobic fotki,nie pomyslalem ale wrzuce bo moze ktos kiedys bedzie sie glowil podobnie jak ja a juz brak mi sil na to i to ostatnia mozliwosc jest,zalatwilem juz nawet 2 potluczone lampy z 80 cabrio i wymontoalem same soczewki bo ori hella i cale,to jak nic nie pomoze to jakos je sie zastosuje moze.Pozostaje poczekac i zobaczymy co wyniknie :) Pozdrawiam i dobrej nocy-ide popracowac cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam soczewke pod D2s a załozyl mi gosc zestaw H7 .Powiedzcie mi co moge teraz z tym zrobic i czy będzie jakas róznica.Czy faktycznie moge tam wsadzic palnik D2S i tylko dokupic adapter do podłączenia tej przetwornicy co ma,czy co innego,no i pytanie do fachowców prawdziwych-czy jak zmienie zarnik hid H7 na D2s to czy bedzie róznica,no i jezeli bedzie róznica duza to czy do tych moich przetwornic po zakupie adaptera z koncówka d2s czy moge zakupic ori zarniki D2S np osrama

wróciłem do początku,bo coś mi tu nie grało- masz hid -H7,więc zakładając,że również może tam być zainstalowany D2S-to palnik H7 może być umiejscowiony dalej/głębiej i światło nie rozkłada się tak,jak D2S,bo gniazdo H7-w tym przypadku,jest pod żarówkę H7,a to już jest kolosalna różnica w wyogniskowaniu światła(kombinowałeś z wyjmowaniem palnika i się poprawiało)-chyba tutaj piesek jest pogrzebany :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to też :kox:

5e825d8c077af9fb.jpg

jeśli to solara to 6 tys-to albo to jest 8tys,lubb więcej(ale nawet pokusiłbym sie o 10 tys)albo jakiś chłam z chin :wink4:

6tys moje -robione dosłownie przed chwilą

364de4db8d5256b4.jpg

mam jeszcze na nie dwa lata gwarancji :wink4:

Widocznie jaki HID taka barwa. Ja mialem 6k i byly o wiele bardziej niebieskie od Twoich.

Twoj kolor jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pasować będą D2S to i tak źródło światła musi być w tym samym miejscu co H7, od tego nie ma odstępstw.

Miałem lampy Depo w poprzednim aucie na zwykłych żarówkach H7 i świeciły OK, i pasowały w gniazda tylko H7 pomimo że pisało D2S.

Albo masz skopane lampy albo nie wiem już co.

Dawaj foty gniazda.[br]Dopisany: 06 Grudzień 2010, 15:09_________________________________________________

wróciłem do początku,bo coś mi tu nie grało- masz hid -H7,więc zakładając,że również może tam być zainstalowany D2S-to palnik H7 może być umiejscowiony dalej/głębiej i światło nie rozkłada się tak,jak D2S,bo gniazdo H7-w tym przypadku,jest pod żarówkę H7,a to już jest kolosalna różnica w wyogniskowaniu światła(kombinowałeś z wyjmowaniem palnika i się poprawiało)-chyba tutaj piesek jest pogrzebany :wink4

Palniki pod H7 są tak ustawione żeby źródło było na odpowiedniej wysokości, czyli tak jak w zwykłej żarówce H7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu fotka pogladowa zeby kolega wiedzial co sie dzieje z promieniem swiatla jezeli ogniskowa bedzie w zlym miejscu:

839e6b4a1b731682.jpg

Dzieje sie tak dlatego ze odblysniki i soczewki sa dopasowane do ogniskowej zarowki azeby optymalnie skupiac swiatlo. Wiec jezeli H7 wlozona do reflektora ma w innym miejscu ogniskowa, co D2S (tez wlozona) to nie moze byc mowy o kloszach do ktorych pasuja oba typy zarowki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz o twoich lampach i wszystko jasne czy H7 czy D2S http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=167450.msg2015682#msg2015682

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, NO WAY. To niemozliwe zeby palniki D2S pasowaly w gniazda H7. To jakies brednie!

H7 D2S

d22b9634c0d09f26.jpgcf874762a5be487c.jpg

Kowi wytłumacz koledze że jest mozliwe :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...