Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Bardzo długo osiąga temperaturę


a4 110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....troche mnie to uspokoilo,bo w moim rowniez bardzo powoli sie silnik nagrzewa..juz myslalem ze cos jest nie tak a tu okazuje sie ze to taka przypadlosc naszych autek.. :(

ale faktycznie zamarznac mozna gdy spory mroz na dworze zanim sie rozgrzeje..

i chyba zamontuje sobie dogrzewacz z T4.zapina sie jak jest ponizej 5 stopni i dogrzewa uklad wodny :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lightfighter87

Czytałem wczoraj instrukcję naprawy A4 i jest tam informacja o świecach które rzeczywiście dogrzewają płyn aby było cieplej , warunek temp poniżej 5 stopni i włączenie mocnego nawiewu. Testowałem ostatnio swoje auto , po wymianie termostatu jadąc po mieście w temp. + 0,5 70 stopni miał już po 5 kilometrach, a przeważnie potrzebuje z 10 km nie przekraczając 2,5 tys obrotów żeby dobić do 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie odgrzebać niezłego kotleta co prawda ,dobrze ze jego rocznik chociaz bierzacy jeszcze jest :decayed:

Poczytałem o tym całym zimowym nagrzewaniu sie diesla ,stwierdzam ze to co u mnie sie dzieje to chyba norma teraz ; przy obecnych temperaturach jak jade do pracy 6,5km po mieście (dość szybko ,bez korków bo jade w wiekszosci 3-pasmówką) to dojezdzajac na miejsce mam te 80 stopni na blacie czyli juz sie niedogrzewa ,do domu jak wracam przy troche wiekszym natezeniu ruchu to sie ledwo 70stopni łapie jak podjezdzam pod brame. Tak sobie mysle jak bardzo to jest szkodliwe dla silnika? teraz to jeszcze pół biedy ale co jak przyjda regularne mrozy? a jak wiadomo olej nagrzewa sie wiele wolniej niz ciecz chłodząca... jak bardzo to wpłynie na silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaki

No jak to wpływa...Normalnie ..przecież silnik ma smarowanie od początku ...a i go nie gonisz na wysokich obrotach ...na pewno .Wiec sie nie martw ...od czasu do czsu przegoń go na nagrzanym silniku i tyle ....co zrobisz jak tyle km .masz do pracy... :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko jak powszechnie wiadomo ,olej by miec swoje własciwosci musi byc odpowiedniej temperatury ,poza tym smarowanie silnika jest i od początku ale jak wiadomo nie takie jak byc powinno. Poza tym wiadomo ze raz nie zawsze ,ale w koncu sezon zimowy trwa pare miesiecy ,dlatego mam obawy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaki ..

Stosuj dobrej klasy olej najlepiej ful syntetyk i będzie dobrze ... :)

Nie ty jeden jeździsz dislem zimą na takich krótkich trasach ...

Albo pozostało Ci rezygnacja z dojazdu do pracy Niunią .... :) jeśli uważasz ze to jej tak bardzo szkodzi ....Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...