Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

najważniejsza jest antena według mnie to od niej zalezy zasięg naszego cb ale radio też nie może byc z najniższej pułki jakieś średniej jakości radyjko plus dobrej jakości antena tylko trzeba uważać aby nik nam nie buchną o tuż tej anteny :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najważniejsza jest antena według mnie to od niej zalezy zasięg naszego cb ale radio też nie może byc z najniższej pułki jakieś średniej jakości radyjko plus dobrej jakości antena tylko trzeba uważać aby nik nam nie buchną o tuż tej anteny :tongue4:

zasięg to jedno, niektórzy nie spędzają w aucie 20 min dziennie .... szum niestety bywa przykry, wiec doceniamy radioodbiorniki dobrze odfiltrowane i jednoczesnie wystarczająco czułe :notworthy: , jakbym mógł coś doradzic zapraszam :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden 520 + Sirio Triflex

zasięgi 3-4 km ale nikt mi nie skroi anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś sporo śmiga i zależy mu na komfortowym odbiorze na średnią odległość polecam z czystym sumieniem. Zestaw od presidenta

Radyjko - Taylor III (bardzo proste w obsłudze, posiada redukcje szumów, dobrze wykonane i ładne) - ok 550zł

Z anten to chyba szlagier - President MISSOURI (krótka i zwarta, sygnał odbiera idealnie, indeksowana do jakiś 200km/h) - ok 200zł

Całość to wydatek jakiś 750zł, a przyjemność z użytkowania naprawdę spora :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z magnesami, ja ostatnio zaopatrzyłem się w metrową antenke Sirio, mocowana do relingu :) dla mnie fajne rozwiązanie, bo jest przykręcana, więc można ją szybko i łatwo schować, zostaje tylko uchwyt, który nawet jak komuś się bedzie chciało odkręcić, to nie jest wiele warty :) a taka 'umasowiona' antenka moim zdaniem działa lepiej, niż przyczepiana na magnes :) do tego Harry II i jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z magnesami, ja ostatnio zaopatrzyłem się w metrową antenke Sirio, mocowana do relingu :) dla mnie fajne rozwiązanie, bo jest przykręcana, więc można ją szybko i łatwo schować, zostaje tylko uchwyt, który nawet jak komuś się bedzie chciało odkręcić, to nie jest wiele warty :) a taka 'umasowiona' antenka moim zdaniem działa lepiej, niż przyczepiana na magnes :) do tego Harry II i jest ok :)

no tak tylko ze mi chodzi o sam magnes do jakiej predkosci moge gnac zeby nie odpadl wraz z antena, pisze by nie przekraczac 110km/h a nowe przepisy na autostradzie az wskazuja na to by depnac wiecej :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wielu czynników ;)

Raz pojedziesz ponad 200 i będzie się trzymać, a już za drugim razem będziesz miał pecha i przy 150 może odpaść podczas mijania z ciężarówką, która spowoduje duże zawirowania powietrza.

Ostatnio jak z tatą jechaliśmy A2-ką z Łodzi na Poznań, to przy 170km/h nic się nie stało, a trochę wiało. Jechaliśmy Focusem, a antena była przyczepiona na samym rogu dachu.

p.s.

Antena to Sirio ML-145, więc jakieś 150cm bata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już inni koledzy podpowiedzą. nie wiem jak z tą konkretną anteną, ale na poprzednich stronach pamiętam, że chłopaki pisali o dużo większych prędkościach (~200) i magnesy się trzymały :) może to 110 to taka "atestowana" prędkość - wiadomo jak to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wielu czynników ;)

Raz pojedziesz ponad 200 i będzie się trzymać, a już za drugim razem będziesz miał pecha i przy 150 może odpaść podczas mijania z ciężarówką, która spowoduje duże zawirowania powietrza.

Ostatnio jak z tatą jechaliśmy A2-ką z Łodzi na Poznań, to przy 170km/h nic się nie stało, a trochę wiało. Jechaliśmy Focusem, a antena była przyczepiona na samym rogu dachu.

p.s.

Antena to Sirio ML-145, więc jakieś 150cm bata :)

ja mam sirio as 100 wiec i bat krotszy ale i magnes mniejszy... starale sie to tak przymocowac zeby kabel wrazie co przytrzym,al magnes mam to na klapie bagarznika kabel dociagniety by byl lekko napiety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sirio carbonium 27 wcześniej miałem magnes 10 i spokojnie 150 trzymał, teraz będę przekładał na reling, tak jak kolega wczesniej pisał lepiej działa, mniej problemu i nie musisz uwazac non stop na lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z magnesami, ja ostatnio zaopatrzyłem się w metrową antenke Sirio, mocowana do relingu :) dla mnie fajne rozwiązanie, bo jest przykręcana, więc można ją szybko i łatwo schować, zostaje tylko uchwyt, który nawet jak komuś się bedzie chciało odkręcić, to nie jest wiele warty :) a taka 'umasowiona' antenka moim zdaniem działa lepiej, niż przyczepiana na magnes :) do tego Harry II i jest ok :)

Witam Czy kolega ma jakieś foty tego uchwytu do relingu ? Ja mam antene Lemm i narazie brak pomysłu gdzie ją zamontować, z radyjkiem podobnie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...