Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] CB Radio i antena - jakie?


tomaszu

Rekomendowane odpowiedzi

Boże, Midland :(

Pisałem, żebyś poszedł do dobrego sklepu!

Nie przesadzasz trochę? U nas w firmie w autach mamy przeważnie Unideny i Presidenty ,jakieś Harry czy coś tam, w dwóch,najstarszych autach od nowości siedzą Alany 100+ i powiem Ci że te stare poczciwe Alany śmigają bezproblemowo aż miło już ok 6-7 lat, w kurzu i pyle bo to wywrotki,gdzie w tych samych warunkach niektóre z Presidentów już lądowały w serwisie, tak że nie skreślał bym tak od razu Midlanda:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie skreślam od razu, ale niestety obecne Midlandy to najczęściej trafiające to serwisu sprzęty i najczęstrza usterka to zimne luty - naprawisz i zaraz taki powstaje w innym miejscu.

Poza tym opinia użytkownika to naprawdę pojęcie względne - wszystko zależy od jego wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, każdy ma swoje wymagania :)

Ostatnio ktoś do nas wpadł po mikrofon do ULTRA III, ja tylko zapytałem, czy warto kasę wydawać na mik do takiego radia, a Klient , że jest z niego BARDZO zadowolony :shock3:, więc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest. Nie którym nie przeszkadzają szumy bo są mało wymagający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie szumy? Te Alany pięknie chodzą bez żadnych szumów,anteny na stałe do kabiny zero szumów, tu raczej chodzi o prawidłowy dobór anteny i poprawnosć montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego właśnie nie wrzucaj Midlanda do jednego worka z jakimiś tandetnymi szumofonami:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zdecydowałem się na tą antene

t1000pl.jpg

[MOCNE] SIRIO TURBO 2000 PL BLUE 145cm Łódź KNKTR (2796529154) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

link do aukcji przypadkowy - chodzi mi tylko o model - Sirio turbo 2000 145cm

Chce ją przymocować do klapy, gdzieś w dolej jej części.

Jaki zastosować uchwyt do tego. Czy to dobry pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolna część klapy to najgorszy z pomysłów!

Reling lub magnes

Skoro chcesz ją montować trzeba było kupić wersję z kablem, chyba, że ma być na magnesie - to wersja PL

Antena - bardzo dobra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie kupiłem. Wybiore z kablem.

Możesz rozwinąć tą myśl odnośnie tego miejsca na klapie ?

Ktoś ma na relingu ? Jak to wygląda ? Strasznie sterczy ? :wink:

Trochę mi sie to nie widzi bo podstawa anteny jest szersza od relingu - z tego co widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na klapie i zostały dziury :kwasny:

A z tyłu antena zamontowana na klapie jest chyba najgorszym pomysłem bo ma największe straty w nadawaniu i odbiorze , kolego Laguna dobrze mówie ?:decayed:

Julo montuj na magnes jakiś siriowski i ogień, bezinwazyjnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... szkoda, bo na klapie widziałem kiedyś i mi sie podobało...

No ale jak mają być dziury albo ruda to nie ma sensu. Tymbardziej że będą straty odbioru.

Magnez nie do końca mi odpowiada ale chyba muszę się z nim pogodzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucałem zdjęcia zamontowanej tej anteny na relingu. Jeszcze raz wam pokażę jak turbo wyglądało u mnie na relingu :whistling:

27081304.jpg

49532277.jpg

91485014.jpg

83726551.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - fala musi mieć się od czego odbić, czyli blacha powinna być pd anteną nigdy obok, nawet sama cewka anteny nie powinna być obok jakiejś metalowej powierzchni.

Uchwyty relingowe niestety nie są za piękne, parę postów temu pokazałem jeden z nich - to typowo relingowy.

Jeżeli magnes - wtedy nie kupuj wersji z kablem bo nie zamontujesz tego na magnesie PL !!!

Pamiętaj, jeżeli antena będzie na dachu wtedy możesz kupić krótszą np - Turbo 1000 lub 800 - w zależności od potrzeb zasięgowych

Należy jeszcze pamiętać, że seria Turbo została wymyślona po to, żeby łatwo składać antenę chwytając za cewkę i delikatnie ją przekręcając.

Jeżeli nie zależy Ci na tym - nie warto jej kupować, bo wydasz kasę dodatkowo na podstawę magnetyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem napisać ,że chyba u Ciebie widziałem taki montaż :) a z czym teraz jeździsz?

---------- Post dopisany at 22:16 ---------- Poprzedni post napisany at 22:14 ----------

A nie lepiej zwykłe sirio ml 145? Bez kombinowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co lepiej - kwestia potrzeb, ML-145 nie położysz

czym ja jeżdżę? srebrne a4 B6 sedan, ja akurat używam Sirio Carbonium w dziurze :)

2011_12_10_14_03_45_640_x_480.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem.... to może lepiej ją przykręcić do lotki S-line....

EDIT:

(chodziło mi o przymocowanie do relinga- bo waszych postów nie widziałem)

I o takie mocowanie mi chodzi ! Tylko że ty wykorzystałes chyba dziurę od anteny radiowej ? tak ?

Ja niestety nie mam żadnej i raczej nie bede wiercił... więc kombinuje jak moge z tą anteną... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nieeee, nie rób popeliny :)

Poza tym lotka jest z kompozytów

a tak wmoże być na relingu - uchwyt zwykła stal czarny mat, lub kwasiak naturalny lub kwasiak czarny mat

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...